Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 51

Thread: Проблем с обороти при jtdm двигател

  1. #16
    Клуб 8J+ Gogata's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Age
    36
    Posts
    1,273

    Default

    При мен откакто паднаха малко температурите, клатенето изчезна.
    Дюзите са перфектни. Винаги зареждам на една и съща бензиностанция и колонка с добавка BDC.
    Почти съм сигурен, че е проблема идва от горивната система, но още не мога да разбера от къде. Почвам да си мисля, че е от горивната помпа, тъй като само нея не съм проверил още.
    Alfa Romeo Giulia 2.0T 280hp TI RWD '17
    Fiat Punto Evo 1.4 77hp '10
    ex Alfa Romeo 159 SW Q-Tronic 1.9 150hp JTDm 150hp '09, ex Fiat Punto 1.2 60hp '00, ex Alfa Romeo 147 1.9 JTDm 120hp '05, ex Alfa Romeo 145 1.4 TS 103hp '97

  2. #17
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Quote Originally Posted by Gogata View Post
    При мен откакто паднаха малко температурите, клатенето изчезна.
    Дюзите са перфектни. Винаги зареждам на една и съща бензиностанция и колонка с добавка BDC.
    Почти съм сигурен, че е проблема идва от горивната система, но още не мога да разбера от къде. Почвам да си мисля, че е от горивната помпа, тъй като само нея не съм проверил още.
    Карай си колата и не се занимавай с глупости .. като му дойде времето ще разбереш.
    Няма презастраховане при автомобилите .. дори да е в перфекто състояние, всеки момент може да се случи нещо да откаже.
    Направи си Автоасистанс и си карай спокойно.
    Аз си купувам карта СБА 50лв и ползвам безплатен преглед, който ми е 35лв без карта.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  3. #18

    Default

    Като каза "горивна система" се сетих, че във форума имаше оплаквания от "пяна', "гъба", "сюнгер"и т.н. образувана от бактерии, които затлачват помпата/входа на помпата в резервоара.
    Така че може и от това да е.

    BDC за съжаление не предпазва от тези бактерии, макар и да се твърди обратното в етикета му.Там се твърди и "икономия до 10%", но в холандския вариант пише "До 3% икономия" което явно е истината.
    Имаше оплаквания, че въпреки постоянното ползване на BDC, са се образували такива колонии от микроби и да създали проблеми.

    Има препарати/добавки, които се ползват 1-2 пъти и решават проблема, ако не е прекалено късно.

    Сега като си помисля, няма да е зле профилактично да пусна един флакон на резервоара сега до края на годината и още един в средата или края на лятото другата година.

    Тези органични натрупвания могат да причинят неравномерна работа или затлачване.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  4. #19
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Би ли споделил ефективен такъв препарат и аз да направя една профилактика.
    Аз също слагам BDC 60мл / 60 литра.
    В сайта на bardahl.nl упорито се твърди, че предпазва от размножаване на бактерии.

    Bardahl - DAB - Добавка против бактерии - BAR-1066
    ПРЕДНАЗНАЧЕНИЕ:

    BARDAHL Дизел Анти Бактерия - може би това ?
    Last edited by flipz; 25-09-2019 at 23:44.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  5. #20

    Default

    Ами аз съм доволен от продуктите на Равенол.Преди ползвах Бардал BDC, но мненията на няколко потребители които са го ползвали и са "пострадали" от неефективността на добавката по отношение на бактерии ме разубеди и вече не го ползвам.Бардслът може и да е ефективен за предпазване от първоначално образуване/поява на бактерии, но по думите на потребител ползвал го 2-3 години не му е помогнал и най-накрая точно от такава тапа/налеп от бактерии е правил ремонт на двигателя заради запушени/пикаещи дюзи и като резултат повреда на цилиндър и бутало.

    Иначе и аз ми се иска с един продукт да действам превантивно за 5-6 неща, но практиката показва друго.
    Това ще ползвам:
    https://www.ravenol.de/produkte/verw...bilisator.html
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  6. #21
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Ами аз съм доволен от продуктите на Равенол.Преди ползвах Бардал BDC, но мненията на няколко потребители които са го ползвали и са "пострадали" от неефективността на добавката по отношение на бактерии ме разубеди и вече не го ползвам.Бардслът може и да е ефективен за предпазване от първоначално образуване/поява на бактерии, но по думите на потребител ползвал го 2-3 години не му е помогнал и най-накрая точно от такава тапа/налеп от бактерии е правил ремонт на двигателя заради запушени/пикаещи дюзи и като резултат повреда на цилиндър и бутало.

    Иначе и аз ми се иска с един продукт да действам превантивно за 5-6 неща, но практиката показва друго.
    Това ще ползвам:
    https://www.ravenol.de/produkte/verw...bilisator.html
    На нито една от служебните ни коли 3 на брой и тези на мой близки не са се сблъсквали с този проблем. При положение, че не слагат никакви добавки или само зимата BDC.
    Не знам колко често се появява този проблем .. и дали е от застояло гориво .. (повече от 5 години).
    Аз по- скоро бих пробвал това:
    Bardahl - DAB - Добавка против бактерии - BAR-1066
    След като попитах снощи го изнамерих в интернет.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  7. #22

    Default

    Не съм разпитвал тези колеги, но едва ли е от застояло гориво в резервоарът им.А и са повече от 3-ма.

    Има вероятност ако са сипвали веднъж дори и инцидентно от случайна бензиностанция сипаното гориво да е било заразено и веднъж сипано бактериите започват да се развиват в резервоара.

    По норматив/закон бензиностанциите трябва да всеки 6 месеца да почистват резервоарите за гориво на бензиностанцията или да заплащат на специализирана фирма която да го направи, но едва 25-35% го правят.В повечето случаи почистването е веднъж на 2 години.В днешно време не водата в горивото и резервоарите на бензиностанциите е проблемът, а замърсяването и не почистването на тези резервоари редовно.Другият по -малък проблем с смесването на горивото с друг вид по евтини горива, които са с друго предназначение или за други превозни средства.

    Смъртните случаи които се случват от задушаване в резервоари са точно по време на такова почистване.

    Ако бактериалното замърсяване е прекалено напреднало и голямо, най-добре е физическо почистване на резервоара и след това третирането му с анти бактериални добавки, за да се доунищожи каквото е останало.

    При голямо бактериално замърсяване разтворените бактерии от добавката са прекалено като количество, за да може без предварително физическо отстраняване/почистване на по-голямата част от тях безпроблемно да минат през горивната система и да изгорят с горивото.В този случай добавката само ще усложни и задълбочи още повече проблемът и може да доведе до повреди.
    Last edited by alfa racer GTA; 26-09-2019 at 12:55.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  8. #23
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Толкова спокоен бях за колата си преди да напишеш за тези бактерии
    Благодаря за информацията, сега съм поне частично запознат.
    Ще трябва да инвестирам някой лев за една профилактика.
    А как минават през горивният филтър ? Не го ли задръстват ?
    Като смених моят и го източих, нямаше никакви замърсявания .. може да го разрежа да видя какво има вътре
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  9. #24
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Sofia, Ovtcha kupel
    Age
    39
    Posts
    433

    Default

    Като стана дума за добавки, аз също ползвах съсвен до скоро BDC на Бардал, като основно си го купувах от чужбина. Наскоро обаче ми свърши Бардала и решх да пробвам една добавка за дизел на Midland, останах доста причтно изнедадн от по-спокойната работа на двигателя с нея ( нафтата е една и съща - Ромпетролска). Решил съм да слагам сега от нея, като не слагам на всеки резервоар, а през един, например.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm, SW, Lancia Delta II 1,6
    ".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "

  10. #25

    Default

    За по тихата и мека работа на двигателя при едно и също гориво основно значение има маслото.


    Quote Originally Posted by flipz View Post
    Толкова спокоен бях за колата си преди да напишеш за тези бактерии
    Благодаря за информацията, сега съм поне частично запознат.
    Ще трябва да инвестирам някой лев за една профилактика.
    А как минават през горивният филтър ? Не го ли задръстват ?
    Като смених моят и го източих, нямаше никакви замърсявания .. може да го разрежа да видя какво има вътре
    Не минават всичките, а като се "откъсне" малки парчета, по пътя до филтъра се доразбиват, горе долу с плътността на пяна за бръснене са.
    Филтъра задържа, но зависи за колко си платил да задържа - един филтър задържа частици над определена големина, друг задържа частици с по-малка големина...
    Единият е 30-на лева, другият е 80, третият е 160лв...
    И тежат дори различно горивните филтри - след 2 +3 месеца ще сменям горивен филтър и съм режил да го разрежа, за да видя с какво гориво ме е зареждала бензиностанцията...
    Last edited by alfa racer GTA; 26-09-2019 at 22:00.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  11. #26
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    sofia
    Posts
    12

    Default

    Аз си взех /bardahl diesel injection restorer 11/ и тази събота и неделя ще направя една процедура и ще погледна дали има ефект. После ще ви кажа дали има промяна в корекцията на дюзите и с колко. Както писах по напред в темата мойте дюзи не са много зле /само на студено 2 от тях са с големи корекции/ и се надявам да има добър положителен ефект. Ако няма, алтернативния ми план е да си купя една нова за 500лв и да сменя най-проблемнта и после нея да я дам да я рециклират за 250лв и да я сложа на мястото на втората проблемна. Така тъкмо ще знам колко трябва да е корекцията на нова дюза и ще мога да преценя дали рециклирането на другата е качествено.
    Lancia Thema 2.0 i.e 1986g 85kw, Lancia Dedra 1.8 i.e 1992g. 77kw, Fiat Marea 1.8 16v 1997g. 83kw, Alfa Romeo 1.8t.s. 1999g 144ks, Lancia Lybra 1.9jtd 2004g. 115++is, Lancia Phedra 2.2 hdi 2002g 128ks,Fiat Freemont 2.0 multijet2 2014g 140ks

  12. #27
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Quote Originally Posted by debilite View Post
    Аз си взех /bardahl diesel injection restorer 11/ и тази събота и неделя ще направя една процедура и ще погледна дали има ефект. После ще ви кажа дали има промяна в корекцията на дюзите и с колко. Както писах по напред в темата мойте дюзи не са много зле /само на студено 2 от тях са с големи корекции/ и се надявам да има добър положителен ефект. Ако няма, алтернативния ми план е да си купя една нова за 500лв и да сменя най-проблемнта и после нея да я дам да я рециклират за 250лв и да я сложа на мястото на втората проблемна. Така тъкмо ще знам колко трябва да е корекцията на нова дюза и ще мога да преценя дали рециклирането на другата е качествено.
    Рециклирай, защо да даваш 500 лв ?
    Рециклираната трябва да е в нормални стойности. Да кажем под 1 .. ако е повече и да гледаш и да не гледаш, файда няма

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    И тежат дори различно горивните филтри - след 2 +3 месеца ще сменям горивен филтър и съм режил да го разрежа, за да видя с какво гориво ме е зареждала бензиностанцията...
    Аз имам един скъп свален и го подмених с такъв за 80лв
    Не съм го разрязал, дори не знам защо го пазя, но се каня на този който имам след подмяна
    Все пак може да се види какво има в дизела .. вадиш щуцера от филтъра в една бутилка и ... контакт
    Last edited by flipz; 27-09-2019 at 10:51.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  13. #28

    Default

    Quote Originally Posted by flipz View Post
    Все пак може да се види какво има в дизела .. вадиш щуцера от филтъра в една бутилка и ... контакт
    Същото е и да заредиш в туба на бензиностанцията и да си я гледаш. Правил съм го много пъти, винаги нафтата е била чиста и без видими частички в нея. Но доста различни цветове и нюанси съм виждал.

    С бензина е същото, само че там oсвен различни цветове, също и различни миризми има, а сипвам само 95 за резачката и за няколко моторчета.

  14. #29
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Същото е и да заредиш в туба на бензиностанцията и да си я гледаш. Правил съм го много пъти, винаги нафтата е била чиста и без видими частички в нея. Но доста различни цветове и нюанси съм виждал.

    С бензина е същото, само че там oсвен различни цветове, също и различни миризми има, а сипвам само 95 за резачката и за няколко моторчета.
    Аз имам микроскоп с увеличение от x1400 .. виждам и други неща
    Бензина какъвто и да сложа .. върви еднакво, само разхода може да е малко по- различен. (но вече не слагам бензин).
    За съжаление, последните няколко години не знам с какво го смесват .. 4 тефлонови цедки на бензиновата помпа ги втвърдява и чупи. Последващо почистване на горивната система и рейка/инжектори. Само метална - неръждаема устоява ..
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  15. #30

    Default



    А трайността как ви е на нафтата?
    Щото бензин на 6 месеца, стоял в резервоара, не става и за двутактови моторчета проектирани да работят на 76 октана... Изветрява ли , кво му става, не знам...

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •