Results 1 to 9 of 9

Thread: Как се сваля кората на колона Ц

  1. #1

    Default Как се сваля кората на колона Ц

    Моята 166-ца има шибедах и при дъждовете лявата кора на колона Ц се е намокрила.Предполагам от там минава маркуч на дренаж който е или спукан или запушен някъде след колоната.
    166 3.0 V6 226ксЕХ:c[HR]155 1.7TS 115кс.EX за жалост.

  2. #2
    Старши алфист 156's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    692

    Default

    Хм, само горе ли се мокри или и долу в краката? Аз мога да споделя опит с един Форд Ескорт - аналогичен проблем с шибидаха, но се мокреше долу - в краката. Взех жило за велосипедна спирачка и го прокарах по дренажа. В крайна сметка се оказа, че не дренажът е запушен, а специална дупка на прага с някакъв кит. И просто става локва в прага, докато не прелее. Не знам дали е така и при Алфата, но според мен такъв маркуч трудно може да се спука, поне при Форда беше много масивен... Ако е наистина задръстен с жилото би трябвало да може да се почисти, стига да не е много гняста.
    '05 166 V6
    '98 156 2.0 TS ex ...

  3. #3

    Default

    Това с преливането го играх преди години с единия от предните дренажи,беше подобно на твоето описание,но го отпуших.Днес свалих кората,но маркуча си е здрав,теча идва някъде явно от мястото на закачане на маркуча към люка и ще се наложи още разглобяване.Тече иначе вътре само при отворен люк.
    166 3.0 V6 226ксЕХ:c[HR]155 1.7TS 115кс.EX за жалост.

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2017
    Location
    Sofia
    Posts
    161

    Default

    Как се справи със свалянето на кората? Имаш ли представа как се свалят корите на задните колони, трябва ли да се сваля кората над багажника?
    166 2.4 JTD

  5. #5

    Default

    Кората с щората или самите решетки искаш да свалиш?
    166 3.0 V6 226ксЕХ:c[HR]155 1.7TS 115кс.EX за жалост.

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2017
    Location
    Sofia
    Posts
    161

    Default

    Нещо не те разбрах за какви решетки става въпрос. Кората с щората ако е тази с 3тия стоп, да. Дали трябва да се свали, за да се свалят и корите на колоните от двете страни над облегалките?
    Гледах, че е хваната с рапидки на няколко места, 2 болта в багажника и 1 в жабката отгоре, но там не ми се ще да разглобявам ако има как да се стигне до връзката с подгрева по друг начин.
    166 2.4 JTD

  7. #7

    Default

    Аз за говорителите разбрах,моя грешка.Кората не е нужно да се сваля,за Ц колоните е нужно да махне седалката и респективно облегалката и после дърпаш смело,като пазиш щипките естествено.Връзките на подгрева на задния прозорец са точно скрити зад въпросните кори.
    166 3.0 V6 226ксЕХ:c[HR]155 1.7TS 115кс.EX за жалост.

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2017
    Location
    Sofia
    Posts
    161

    Default

    Да, видях връзките къде са, намерих и схема дори, но видимо на кората има само 1 щипка, която е скрита зад облегалките. Другите не съм ги видял къде са разположени и не рискувах да дърпам. Благодаря!
    Ще се разглобява пак.
    166 2.4 JTD

  9. #9

    Default

    Да тази видимата е точно скрита долу зад облегалката,другите са като на корите на вратите,дърпаш смело и това е,излиза лесно.
    166 3.0 V6 226ксЕХ:c[HR]155 1.7TS 115кс.EX за жалост.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •