Ще питам тук щото гледам в раздела на фиат много-много не пишат, или не се чупят или не ги карат вече.Колата е фиат брава 1.6 бензин 2001г.Когато е студена двигателя тресе и мирише на бензин.Като загрее се оправя.Забелязах някои "нередности".Значи при контакт стрелката на уреда за температурата не стои на 0 а мръдва примерно 5 мм от чертата./на другите ми коли си стои на 0, едната от които също е фиат само че 95г./При запалване пали веднага, поддържа примерно 1300 оборота без да тресе, след около 30 секунди оборотите плавно падат до 1000, тука вече леко се усеща неравномерна работа на мотора и изведнъж рязко падат на 700 и драмата започва.Ако и се изфорсира няколко пъти се пооправя.Загрее ли няма драми, няма драми и ако тръгнеш докато тресе, сиреч не прекъсва не забива.Но пък е неприятно.Някакви идеи че вече няколко месеца не можем да открием проблема.Диагностика казва че всичко е точно , аз обаче не съм съгласен че за по-малко от минута загрява и сваля оборотите и че уреда когато е студена трябва да стои на 0 а не някъде си по пътя към топлото.Което ме навежда на мисълта че нещо дава грешна информация някъде и компа сваля оборотите преди да е загрял мотора.Някакви идеи.