Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 35

Thread: Дачия Дъстър или Кросвагон.

  1. #1
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default Дачия Дъстър или Кросвагон.

    Абе зетя и дъщерята искат да купят кола с висока проходимост.Веднъж вече се опариха с некъф Шевролет и бяха решили да вземат Дачия Дъстър на изплащане.Обаче нещо размислиха относно инвестицията/37к/ в такъв клас кола и им предложих Кросвагон.Щото все пак Дачията е бюджетна и след 5 години не можеш я продаде и за 12-15000, докато кросвагона за 5-7000 дет са вика може да го преглътнеш или поне да му вземеш 2-3000.За други марки не сме говорили, също не става въпрос и за гъзарските "джипове".Вашето мнение?И евентуално насока към някой кросвагон от мобилето, има един софийски за 9000 и един от Сливен дето ми хващат окото, някой да ги е гледал или да знае нещо за тях.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  2. #2

    Default

    Кросвагона не мисля, че е смислена алтернатива.

    Аз имам 156ца, а приятел има дъстър нов.
    Окачването го смених цялостно преди 40-50хил км, горни носачи и биалетки трв, долни атек и тампони на стабилизиращата некви скъпи бяха по 18лв бройката мисля. Сега горните скърцат понякога, биалетките ги смених отново и пак имам някакво тропане отдолу, другата седмица ще видя какво е...

    Приятеля със дъстъра вече 90 000км никакви проблеми по окачването или по колата изобщо.
    На мен един обтегач на вратата ми се счупи, клапата за рециркулация на въздуха в купето спря да затваря и моторчето и не спира да бръмчи, лагер на главина сменях, кормилни накрайници два или три, дебитомер чистих, гарнитури сменях, че се разтекоха, семеринга на коляновия вал също протече, маркуча на съединителя ми се спука, долната помпа протече, крушки по таблото и на климатика сменях, говорителите сменях че бяха скъсани, амортисьорчетата на багажника сменях и т.н....

    ...дреболии, които реално не струват много пари и мен не ме бъркат особено, щото имам инструменти, имам канал, подемник, сръчен съм и обичам да се занимавам и си оправям всичко през свободното време... Но има хора, които просто искат да карат и такива проблеми ще са много дразнещи за тях, особено ако трябва да чакаш за час при "твоя майстор" след една седмица примерно...

    Да не говорим и че аз реално проблеми с двигателя не съм имал, а при един 15 годишен дизел, какъвто е кросвагона, винаги може да ти излезе някоя приятна изненада за 500+лв като турбо, маховик, каренца или дюзички... А кросвагоните имат и палав кардан, съм чувал.

    Искам да кажа, че новото си е ново и ако имам възможност бих карал нова кола, с гаранция. Старите алфички са приятни коли, но не са за всеки. Трябва да си фен и трябва да си ги правиш сам или да имаш много верен човек, иначе ще ти писне да се чупят и да висиш по сервизите.
    Last edited by dhtj; 30-09-2019 at 00:42.

  3. #3
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Хм...караш ма да преосмисля...тука край нас има два дъстъра ама като знам собствениците им какви шофери са...А за палавия кардан има лек в алито, само лагер, иначе доколкото знам лагера върви комлект с кардана...или обратното.В интерес на истината не съм имал дизел и нямам поглед към проблемите им.Новото че си е ново си е вярно, бяха на косъм да поръчат една червена не знам защо се разкъндардисаха.Имат възможност но и те някакви сметки си правят, забелязал съм че обмислят покупките си.Засега така са решили опитвам се да помогна някак си.Колата не им трябва за всеки ден, за това си имат други, но те пък не стават за черни пътища.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  4. #4
    Запален алфист markoff's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    София; Сливен
    Age
    42
    Posts
    354

    Default

    За да си купиш 10-15 годишна Алфа (или каквато и да е друга) трябва, да го решиш сам и да го желаеш. Всичко е до късмет, а когато късмета е лош, негативите ще са твоя сметка (като съветник)
    146 1.3 боксер 1996г. EX
    156 SW 1.9 JTD 8V 2002

  5. #5
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,636

    Default

    Тук има два въпроса в един:
    1. Нова или стара кола
    2. Алфа или Дачиа

    По повод въпрос 1, то Дачиа и Дъстъра не се обезценяват толкова много и бързо. Ако погледнеш обявите и направиш малко математика, ще видиш, че Дъстъра е една алтернатива, която много си заслужава от гледна на тотална загуба на финансите за нов автомобил. Така, че това не би трябвало да е някакъв вид довод. За това остави хората да си преценят дали искат нова или стара кола.
    Относно 2-ра точка, аз лично не бих взел Дъстъра нов поради простата причина, че ще дам толкова много пари за бюджетен автомобил, което не си струва (спрямо моите възгледи). Винаги бих го взел на поне 2 години.

    За това лично моя избор, спрямо критериите, които си дал, е да се вземе една Хонда ЦРВ, втора генерация, 2005-та година (фейсова) на цената на почти на Крос-а и ще имаш много по-безпроблемен автомобил, по-проходим и с много по-висока остатъчна стойност след 5 години да речем.
    Ако вече искат още малко пари да дадат за автомобил, който също е проходим, да се усеща и върви като лека кола, да е вече доста по-комфортен, а и ако искат и автомат, то единствения по-рационелн следващ избор би бил Х3.
    Last edited by BO; 30-09-2019 at 12:40.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  6. #6

    Default

    Дачията е смислен вариант ако е 15-17000лв.

    Най-добре попитай за какво точно ще я ползват.

    Според мен за хард оф Роуд японските джипове са незаменими.


    Ама като болен от италианската болест все заглеждам 2 джипа и 1 пикап:
    1. Fiat fullback(пикап) което си е чисто Мицубиши ls200 мисля, и се сглобява в техните заводи в Европа, като само дизайна му е на Фиат= https://www.autoscout24.bg/lst/fiat/...&atype=C&ac=0&

    Може да му се сложи и хардтоп отзад върху каросерията, а предполагам и допълнително ред седалки.Достатъчно комфортен и с пространство и каросерия.Има нормална и дълга -дългатс е с по-голяма кабина и повече място за пътниците отзад.

    2. Има един джип на Фиат, който за съжаление се продава доколкото съм виждал само в Южна Америка, но е вече доказал се =Fiat adventure.От 2015 се продава в Долна Америка: https://www.fiat.com.mx/modelos/palio-adventure/precios

    3. Третият е сериозен оф Роуд джип, ставаш и за заклети ловци- Iveco massif който не е толкова комфортен, но ще държи дълго време цена, защото е последният вариант на най-доброто от Роувър дефендър+постиженията на една испанска фирма произвеждала местният вариант+ подобрения на Фиат концерна :https://www.autoscout24.bg/objava/iv...55a7?cldtidx=7
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  7. #7
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,636

    Default

    Въпросът е за лодката, предложението е за кораба:

    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  8. #8

    Default

    Супер си е дачийката, само да има как да се вземе без ДДС-то и идва на идеална цена.

  9. #9
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    3. Третият е сериозен оф Роуд джип, ставаш и за заклети ловци- Iveco massif който не е толкова комфортен, но ще държи дълго време цена, защото е последният вариант на най-доброто от Роувър дефендър+постиженията на една испанска фирма произвеждала местният вариант+ подобрения на Фиат концерна :https://www.autoscout24.bg/objava/iv...55a7?cldtidx=7
    Не се сещам за друг човек, който да отправи толкова абсурдно предложение.
    Ти си уникален.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by Scrapera View Post
    Не се сещам за друг човек, който да отправи толкова абсурдно предложение.
    Ти си уникален.
    С рейсинг американско масло супер-премиум-ред-ойл по 50лв литъра и неколко таблетки амидофен в нафтата против бактерии и грип ще мърка като котенце.

    Само за акумуалтора не знам какво ще препоръча колегата.

  11. #11
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Значи не знам как са ви отговоря на всичките.Колата им трябва за - 1 - дъщерята има едно хоби фотография, купи си професионална техника и иска да се занимава на професионално ниво но не и да и е основно професия.Такава си има.Та ходят по пресечени местности да търсят ефектни пейзажи ли не знам какво, фотографията ми е черна дупка.2-Обичат да ходят из планините когато имат време и понякога им трябва.Като казаха че ще вземат нова дачия - добре, нямам нищо против, такъв им е избора добър лош те са си направили сметката по принцип не им се меся, ако ме попитат изказвам мнение но не го налагам.Драмата стана когато се разкъндардисаха защото нямат предпочитания към марка а и аз не съм се заглеждал нито съм се интересувал от такива коли.Така че не е задължително да е кросвагон може да е друго което да съчетава умерено пресечен терен със шосеен комфорт.Да не е уазка но и да не е нещо претруфено.Питането е ако не е нова дачия, нещо от тоя клас втора употреба.Пък те какво ще решат нямам идея, може утре да се похвалят с дачията.

    п.п.Няма да споменавам че ми е влязъл некъф арезе бръмбар в главата.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  12. #12
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,621

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Значи не знам как са ви отговоря на всичките.Колата им трябва за - 1 - дъщерята има едно хоби фотография, купи си професионална техника и иска да се занимава на професионално ниво но не и да и е основно професия.Такава си има.Та ходят по пресечени местности да търсят ефектни пейзажи ли не знам какво, фотографията ми е черна дупка.2-Обичат да ходят из планините когато имат време и понякога им трябва.Като казаха че ще вземат нова дачия - добре, нямам нищо против, такъв им е избора добър лош те са си направили сметката по принцип не им се меся, ако ме попитат изказвам мнение но не го налагам.Драмата стана когато се разкъндардисаха защото нямат предпочитания към марка а и аз не съм се заглеждал нито съм се интересувал от такива коли.Така че не е задължително да е кросвагон може да е друго което да съчетава умерено пресечен терен със шосеен комфорт.Да не е уазка но и да не е нещо претруфено.Питането е ако не е нова дачия, нещо от тоя клас втора употреба.Пък те какво ще решат нямам идея, може утре да се похвалят с дачията.

    п.п.Няма да споменавам че ми е влязъл некъф арезе бръмбар в главата.
    Абе твойте хора нещо са подлудели ,че да искат да закупят кола за кеф и разнообразие за над 30 000 лв. Да взимат нещо до 6-7 бона като мен и нито стинка отгоре.Нова кола само за бизнес,иначе са се набутали кат за световно.Бах ги кинтите,че тва са дваесе и отгоре хилки разлика ,дето не моат ги изхарчат за 10 години по планините докат си правят кефа.
    Дизастъра се обезценява както всички други бюджетни коли-поне с около 15% годишно и то само ако се кара до 20-25 000 км. на година. За 6-7 години е под половин цена и загубата на лев е по-голяма от цената на едно истинско джипче купено на старо за 6000 барабар с подръжката за същото време.Дет се вика могат да го дадат на вторични и пак са на делавера.А и Дъстъра, ако ще го карат и по кофти пътища все ще се пообажда от тук отам (тва не е лендровър или лендкрюизър) нищо ,че ще е нова машина.Няма да е както да се кара само по първокласния асфалт.
    https://m.mobile.bg/details/21567946342341757 ей такива бол на пазара ,тая кошница даже и телевизори има с два спрея боичка им оправяш фасона на броните ,купуват едни нови гумета и да ходят да го трошат по чукарите.
    Last edited by 546; 30-09-2019 at 21:49.

  13. #13

    Default

    26 000€ е по-малко от 37 000лв.
    Отзад има място и за куче.


    https://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=12177


    И хондата става, ама за шосе и сух офроуд- за мокро и за зимата да ги зачеркнат като време и като сезон за извън асфалта.


    За черокито: https://www.offroad-bulgaria.com/sho...d.php?t=191408

    https://www.offroad-bulgaria.com/sho...83#post1931583




    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    С рейсинг американско масло супер-премиум-ред-ойл по 50лв литъра и неколко таблетки амидофен в нафтата против бактерии и грип ще мърка като котенце.

    Само за акумуалтора не знам какво ще препоръча колегата.
    Купи ли си 159-ка или още си процес на закупуване???

    А БМВ купи ли си, щото 159-ките не ставаха...???



    Да вземеш да пораснеш ...
    ...Та да пием по бира, че сега само за айран и боза ставаш...


    П.П. Сещам се и за нещо по -компактно и евтинко италиански вариант на сузуки SX4: https://www.autoscout24.bg/lst/fiat/...odelline=18553


    Рекламата: https://www.youtube.com/watch?v=xQqUyM8fAyw

    Какво казват руснаците:
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  14. #14
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Еми то да вземат един Камаз или БТР 8/8 най-добре.
    Засега приемлив вариант е Х3.
    Last edited by dimitar_vd62; 01-10-2019 at 00:14.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  15. #15
    Клуб 8J+ Gogata's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Age
    36
    Posts
    1,273

    Default

    От паркетните "джипове", Mitsubishi Outlander 2 ми е фаворит на мен. Повечето са 6+1, има блокаж на диференциала, не е с постоянно зацепено 4*4 и може да го караш и на предно. Също така имат доволно екстри и изглежда прилично за SUV и цената е им добра.
    Alfa Romeo Giulia 2.0T 280hp TI RWD '17
    Fiat Punto Evo 1.4 77hp '10
    ex Alfa Romeo 159 SW Q-Tronic 1.9 150hp JTDm 150hp '09, ex Fiat Punto 1.2 60hp '00, ex Alfa Romeo 147 1.9 JTDm 120hp '05, ex Alfa Romeo 145 1.4 TS 103hp '97

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •