Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 35

Thread: Дачия Дъстър или Кросвагон.

  1. #16
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,621

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Еми то да вземат един Камаз или БТР 8/8 най-добре.
    Засега приемлив вариант е Х3.
    Ако ще се хвърлят много пари за глупости Х3 си е много добро небюджетно решение,лош модел БМВ няма според мен,само да намерят кола в добро състояние,че джамбазите ги купуват без да ги огледат внимателно и изненадващи скъпи ремонти са много вероятни.Но пък след като го стегнат ще си го карат дълги години с кеф.Шофирането на Дачия е винаги неприятно,това са коли които са предназначени за работа,радост няма как да има с тях,поне за мен е така. И като теглят чертата след 7-8 години вероятно ще се окаже ,че им струвал по-малко от нов Дъстър,а това Х3 вече си е класен автомобил.Единствения им кусур е ,че колите от тази марка ги крадат ,но ако има къде да я държат бива.
    Last edited by 546; 01-10-2019 at 06:32.

  2. #17
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,237

    Default

    +1 за х3.
    От моя опит с БМВ съм си наложил едно правило - бмв 4 цилиндъра - никога. Може и аз да съм карък де, но с 6 цилиндровите мотори проблеми никакви.
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  3. #18

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    26 000€ е по-малко от 37 000лв.
    Купи ли си 159-ка или още си процес на закупуване???

    А БМВ купи ли си, щото 159-ките не ставаха...???
    159ка не съм си купил, щото не мога да си харесам още.
    Ходих да пробвам няколко 2.4ки, но мотора не ме впечатли изобщо. Много трака и очаквах да върви повече.
    И не ми харесва че са с предно предаване... Който е карал куатро, знае колко по-добре е.

    Иначе бмв няма да си купя щото са ми грозни.

    Засега си карам 156цата на 85ст. газ при смесен разход 10/100 с яко каране и чакам спарка да умре, за да си взема нещо друго.
    При моя пробег от над 40к км на година няма как да се прецакам и да карам на 2.20-2.40лв нафта или бензин при положение че имам толкова икономична кола сега...
    Last edited by dhtj; 01-10-2019 at 12:06.

  4. #19
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Quote Originally Posted by 546 View Post
    Ако ще се хвърлят много пари за глупости Х3 си е много добро небюджетно решение,лош модел БМВ няма според мен,само да намерят кола в добро състояние,че джамбазите ги купуват без да ги огледат внимателно и изненадващи скъпи ремонти са много вероятни.Но пък след като го стегнат ще си го карат дълги години с кеф.Шофирането на Дачия е винаги неприятно,това са коли които са предназначени за работа,радост няма как да има с тях,поне за мен е така. И като теглят чертата след 7-8 години вероятно ще се окаже ,че им струвал по-малко от нов Дъстър,а това Х3 вече си е класен автомобил.Единствения им кусур е ,че колите от тази марка ги крадат ,но ако има къде да я държат бива.
    Имат двор и 4 гаража.Не им трябва за радост и ходене до мола да ни видят че и ние сме с жип.За кеф и гъзареене си имат Инсигниа.Таман и изтече гаранцията и удариха отдолу, поне само с реглаж се разминаха.На фиата оня ден пък му оправях бронята, щото минала от някъде където и иначе с обувките си няма да мине, ма поне окачването му издържа на 7 шахти от 3 възможни.

    Не знам що се изпада в крайности от тежък оффроуд до секви гевезелъци.Аз например съм много лесен,от екстрите ми трябва AC/DC и пепелник.Няма да откажа и шебедах./за цици обаче имам претенции/
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  5. #20
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    159ка не съм си купил, щото не мога да си харесам още.
    Ходих да пробвам няколко 2.4ки, но мотора не ме впечатли изобщо. Много трака и очаквах да върви повече.
    И не ми харесва че са с предно предаване... Който е карал куатро, знае колко по-добре е.

    Иначе бмв няма да си купя щото са ми грозни.

    Засега си карам 156цата на 85ст. газ при смесен разход 10/100 с яко каране и чакам спарка да умре, за да си взема нещо друго.
    При моя пробег от над 40к км на година няма как да се прецакам и да карам на 2.20-2.40лв нафта или бензин при положение че имам толкова икономична кола сега...
    То и аз имам некви драми със 159, щото не съм фен на дизела пък тия jts мотори дето са разработка на не знам кой си малко не ме кефи да карам едни ламарини с емблема на алфа.Се едно на москвич да шибнеш емблема на бмв.Май нещо залитам към арезе 2.5 ма сега не съм на зор за кола освен ако ми изпадне нещо.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  6. #21

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    То и аз имам некви драми със 159, щото не съм фен на дизела пък тия jts мотори дето са разработка на не знам кой си малко не ме кефи да карам едни ламарини с емблема на алфа.Се едно на москвич да шибнеш емблема на бмв.Май нещо залитам към арезе 2.5 ма сега не съм на зор за кола освен ако ми изпадне нещо.
    159ка ако са ти минали мераците за яки ускорения и светофарни дръпки и не те дразнят ръчните скорости , със засилка бих взел 1.8и.
    Карал съм такава, на @ecotronic, върви наравно или може би малко по-добре от 156 1.8 , и гори с литър по-малко газ. Вози и стои на пътя много по-добре от 156, по-красива е отвън и отвътре.

    Аз обаче искам повечко коне и автомат, така че май само 2.4 ми е опцията, та засега се въздържам. 3.2 са много редки а и с газовите е драматично там.

  7. #22
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Газ не искам, дръпки също, повече коне не са излишни, а и звука ме кефи.3.2 арезе няма освен 1-2 GT-та,156 има из европата ма цените са оле майко стигат до 50к евра.Яд ме е че не ме засърбя по-рано, имаше един екземляр дето ме устройваше - https://www.carmarket.bg/alfa-romeo-...ear_to=&sort=1 - обаче е заминал отдавна, на всичко отгоре и с шибедах.Тия си присвояват обявите и не ги трият като се продаде.Услушвам се дали ще ми мине, че това чудо после си остава вечно мое.Аи моите предпочитания са за ръчка.Абе общо взето търся си проблеми.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  8. #23

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Газ не искам, дръпки също, повече коне не са излишни, а и звука ме кефи.3.2 арезе няма освен 1-2 GT-та,156 има из европата ма цените са оле майко стигат до 50к евра.Яд ме е че не ме засърбя по-рано, имаше един екземляр дето ме устройваше - https://www.carmarket.bg/alfa-romeo-...ear_to=&sort=1 - обаче е заминал отдавна, на всичко отгоре и с шибедах.Тия си присвояват обявите и не ги трият като се продаде.Услушвам се дали ще ми мине, че това чудо после си остава вечно мое.Аи моите предпочитания са за ръчка.Абе общо взето търся си проблеми.

    За арезе - погледни тази, много е добра, виждал съм я наживо.
    http://clubalfaromeo.com/forum/showt...63#post1571063

    А за 159ка като няма да мислиш за газ, пробвай 2.2jts мотора, не е лош изобщо и само блока му е опелски. Главата, клапаните, валовете, всмукател, изпускател, настройка, всичко е алфа.

  9. #24
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Знам я, ма чакам да видя дали аз съм сериозен.За 159 ще мисля, харесва ми като визия, вътре...централната конзола не толкова, за моторите и аз съм се спрял на 2,2 ако ще е 159 ама тя е планирана за догодина.Всъщност идеята ми е да сменя колата на жена ми.Има фиат брава ма вече е 25 годишна, нямам драми с нея, здрава кола излезе но вече е доста стара, гледам да и мине застраховката и прегледа че тогава да я лашна.Искам да и дам сегашна алфа понеже си е в кондинция, а за съботно неделна и за пътешествия да взема нещо по ново.Ако взема 2,5 не мога да взема 159 пък и ще ми дойде нагорно на три коли да плащам данъци и подръжка а и не съм толкоз паралия че за всеки кеф да имам кола.Тъй че трябва да реша кое ми е приоритет.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  10. #25

    Default

    Ясноо...

    Ами ти ще си прецениш.
    Но аз друга 156ца не бих си купил, дори и 3.2 да е. Омръзнала ми е, не ме кефи комфорта и окачването, изглежда вече остаряла и т.н...

    Като концепция и като инженерна мисъл 156 е кола на 23 години вече...

  11. #26
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Омръзнала ми е, не ме кефи комфорта и окачването, изглежда вече остаряла и т.н...
    Май пътуването със 156чката по Хемус те прекина, и осъзна какво всъщност е тя.
    Вече изглежда,че няма да четем в тема "каква кола да си купя?", отговор - 156 спарк 98г. е твойта.
    Когато спрем да четем и епитета "тракалник" и още един два предразсъдъка, ще се реабилитираш напълно.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  12. #27
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Нали знайш - на вкус и цвет товарищи нет.Живота е един и трябва да се изживее кой както му харесва.Аз поне имам някаква идея, ама децата нямат никаква идея какво искат и тая вечер малко им се сопнах да решат най-после нова дачия или втора ръка джип, отворих им мобилето и викам е на избирайте.Тъй че прекратяваме дискусията дачия или нещо си.Верно че са много ангажирани, ама се толкоз събота и неделя да седнат и да решат какво искат.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  13. #28

    Default

    Quote Originally Posted by Scrapera View Post
    Май пътуването със 156чката по Хемус те прекина, и осъзна какво всъщност е тя.
    Вече изглежда,че няма да четем в тема "каква кола да си купя?", отговор - 156 спарк 98г. е твойта.
    Когато спрем да четем и епитета "тракалник" и още един два предразсъдъка, ще се реабилитираш напълно.
    Аз 156-цата никога не съм твърдял че е върха на сладоледа. Според мен е една от най-добрите коли за 2-3 хил лв. Но само толкова. А и не помня да съм я препоръчвал горещо.

    Иначе за тракалниците няма как да ми се промени мнението. Ако бяха много хубави, щяха да ги карат и американците и арабите, нали?
    Караме си ги само в европа, щото ни е скъп бензина. На другите места не искат и да чуят за леки автомобили с тракторни двигатели.

  14. #29
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,621

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Ясноо...

    Ами ти ще си прецениш.
    Но аз друга 156ца не бих си купил, дори и 3.2 да е. Омръзнала ми е, не ме кефи комфорта и окачването, изглежда вече остаряла и т.н...

    Като концепция и като инженерна мисъл 156 е кола на 23 години вече...
    Одъртяваш значи,земи си Волво и ще си рахат.

  15. #30

    Default

    Quote Originally Posted by 546 View Post
    Одъртяваш значи,земи си Волво и ще си рахат.
    Те волвотата изглеждат гадни и остарели още като им изтече гаранцията.

    Като одъртея ще си взема мерцедес или ауди.

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •