Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 46 to 60 of 71

Thread: Уред за отчитане на горивото

  1. #46

    Default

    Quote Originally Posted by kirekchiev View Post
    Това при 156 не работи, защото реално няма CAN шина като GT, 147 и т.н.


    Купи си от спрейовете за уплътнения и пръскай по процепите на прозореца, за да вкараш от смазката при машинките. Имах същия проблем на ГТ и така се оправи. Спрея не е скъп, а и ще ти върши работа зимата, да не ти залепват уплътненията на вратите.
    Мога да опитам да сваля кората и да смажа всичко, но според мен проблема е по-скоро електрически. Давам на контакт- не работи, давам пак- работи, нещо такова се случва. Ще сваля копчетата да видя какво има там, те май се свалят лесно. И ще опитам да открия релето.
    Свалих копчетата- нищо, само две копчета, обаче установих, че прекъсва и другото стъкло
    Last edited by El Caballero; 17-04-2020 at 14:22.

  2. #47
    Запален алфист kirekchiev's Avatar
    Join Date
    May 2018
    Location
    Plovdiv
    Age
    24
    Posts
    316

    Default

    А само предните ли правят така или всички прозорци?
    При мен на 156 спират да работят предните от някаква студена спойка, която още не съм открил. Случва се при всякакви условия, но освен прозорците, спират да работят и други неща - осветление в купето, централно заключване, халогени.
    2007 GT 1.9 JTD 150 - тотализирана
    2005 156 1.9 JTD 115

    2004 GT 2.0 JTS 165 - ex

  3. #48

    Default

    Задните са ръчни. Другото работи. Акумулатора е на месец. Сега цъках, цъках и тръгна. Проблема е че не знам кое е общото между двете стъкла и къде е.
    Last edited by El Caballero; 17-04-2020 at 18:10.

  4. #49
    започва да се зарибява Murderer's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Varna
    Posts
    147

    Default Ел.проблем :)

    Ами имах го тоя проблем на моята,решението беше вери прозаично..,почнах да мачкам с ръце гумения кожуха с кабелите,който влиза във вратата(на мен поне само шофьорската ми е правила такъв киляф,това за 166,а за 156 мисля,че аналагично от влага или окъсяване..,но от три-четири години,не ми правила номера с джама
    Ето една снимка за ориентир..
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_20200417_191147158.jpg  
    THERE IS NO EASY WAY OUT.SLY IS AWESOME GUY-
    http://www.youtube.com/watch?v=MwPb7...eature=related

  5. #50

    Default

    Това го мачках вчера ,нищо не стана, но мисля да откача буксата и да я напръскам с контактен спрей.

  6. #51
    започва да се зарибява Murderer's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Varna
    Posts
    147

    Default

    Quote Originally Posted by El Caballero View Post
    Това го мачках вчера ,нищо не стана, но мисля да откача буксата и да я напръскам с контактен спрей.
    Ем..,начи някъде, някакви др.неща се еб*ават :р , абе май наистина еладжийските номера на алфите са си за Гинес
    THERE IS NO EASY WAY OUT.SLY IS AWESOME GUY-
    http://www.youtube.com/watch?v=MwPb7...eature=related

  7. #52

    Default

    Открих, че комфорт модула управлява и стъклата, зад жабката е. Свалих го и го отворих, не се виждат спукани спойки. Едно от релетата при натискане по-силно спира нацяло стъклото. Ще го презапоя, повече не разбирам. Ако не стане, ще търся втора употреба. Е ми не се получи, ще купя друго, дано с него се оправи.
    Last edited by El Caballero; 19-04-2020 at 13:50.

  8. #53

    Default

    Смених трите уреда, където се намира и уреда за показване на горивото, но нещата не се оправиха. След като я напече слънцето, лампата за гориво светва, а стрелката стои на нула, после след малко каране се качва нагоре. Проблема явно е в някаква електроника вътре в колата. Когато беше студено проблема го нямаше. Появи се сега когато в купето стане топло. Каква електроника може да има в купето, която може да отговаря за този уред за гориво?

  9. #54
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Проблемът, най-вероятно, е в реостата на поплавъка в кошницата на помпата в резервоара.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #55

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Проблемът, най-вероятно, е в реостата на поплавъка в кошницата на помпата в резервоара.
    Добре, но защо само когато е топло? Гася с точни показания и след час на слънце вече не показва. Този реостат е механичен май, според мен проблема е електрически.

  11. #56
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Реостатът винаги е електромеханично устройство - съпротивление, което изменя стойността си в зависимост от механичното положение на плъзгача му.
    Защо се влияе от температурата?
    Защото от температурата се влияят геометричните характеристики на пистата, плъзгача, положението на поплавъка и пр.

    Най-лесно ще разбереш, дали проблемът е в реостата, като мериш напрежението на изхода му. Ако установиш пряка зависимост между него и показанието на стрелката, не търси проблема другаде.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #57

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Реостатът винаги е електромеханично устройство - съпротивление, което изменя стойността си в зависимост от механичното положение на плъзгача му.
    Защо се влияе от температурата?
    Защото от температурата се влияят геометричните характеристики на пистата, плъзгача, положението на поплавъка и пр.

    Най-лесно ще разбереш, дали проблемът е в реостата, като мериш напрежението на изхода му. Ако установиш пряка зависимост между него и показанието на стрелката, не търси проблема другаде.
    Благодаря за разясненията. Малко сложно ми идва, но някой ден може да опитам.

  13. #58

    Default

    А какво може да е повредено по електрическата част на реостата, защото когато върна контакта и пак включа се оправя.

  14. #59
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    На реостата му се износва съпротивителната писта и като така, плъзгачът губи надежден контакт с нея. При подаване на контакт, се прилага съответното напрежение върху нея е и възможно в този момент контактът писта - плъзгач да се възстанови за известно време.
    Това са само догадки. Трябва да се проведе измерването за което писах по-горе или да се смени реостата с друг. Само с писане във форума, е малко вероятно да се оправи.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #60
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    На реостата му се износва съпротивителната писта и като така, плъзгачът губи надежден контакт с нея. При подаване на контакт, се прилага съответното напрежение върху нея е и възможно в този момент контактът писта - плъзгач да се възстанови за известно време.
    Това са само догадки. Трябва да се проведе измерването за което писах по-горе или да се смени реостата с друг. Само с писане във форума, е малко вероятно да се оправи.
    На питащия да не му се губи захранването на самия уред!? Не помня с 12 волта или с 5 му беше....

Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •