Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 61 to 71 of 71

Thread: Уред за отчитане на горивото

  1. #61

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    На питащия да не му се губи захранването на самия уред!? Не помня с 12 волта или с 5 му беше....
    Едва ли защото лампата на резерва свети. Все едно няма гориво. А се случва при всякакво ниво.

  2. #62

    Default

    А нормално ли е сега в жегите стрелката на температурата да стои на първата чертичка след 90, а когато изключа климатика се приближава почти до 90? В смисъл при изключен климатик, двигателя е по- малко загрят според стрелката.

  3. #63
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    При изключен климатик, вентилацията на радиатора се управлява от температурата на мотора. При включен - от налягането в радиатора на климатика и от температурата на мотора. Който праг бъде достигнат по-рано. Обикновено това е този на налягането и поради това е нормално това, което наблюдаваш.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #64
    Старши алфист svetlastf's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Karlovo,Sofia
    Posts
    663

    Default

    При работещ климатик температурата би трябвало да е по ниска, тогава работи почти постоянно първата скорост на вентилатора.
    Alfa Romeo 1.8 TS `98

  5. #65

    Default

    Одеве проверихме вентилатора, работят и двете скорости. Нямаше време да видим колко градуса е първата черта след 90. Дано не се прегрее. Иначе наистина като работи климатика сякаш перката се върти по бавно.

  6. #66
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Подържай си радиаторите чисти, хем климатикът ще работи по-добре, хем охлаждането на мотора ще работи по-лесно.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #67

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Подържай си радиаторите чисти, хем климатикът ще работи по-добре, хем охлаждането на мотора ще работи по-лесно.
    Вентилатора е сравнително нов, смениха го, новият е лек и целият алуминий. Може ли да загрява от новият радиатор?

  8. #68

    Default

    Здравейте, записва грешка Р0704 Clutch Switch Input Circuit. Проверихме машинката здрава е и работи. Някой знае ли къде отиват кабелите да проверим там букса или каквото има?

  9. #69
    започва да се пристрастява dyni's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Варна
    Posts
    77

    Default

    Колеги по темата за уреда за гориво, при мен след сменена бензинова помпа с чисто нова на Бош проблемът със стрелката си остана и даже се задълбочи, тъй като амплитудите се увеличиха. Падне ли под 1/3 резервоара и не знаеш имаш ли бензин или не. Карам я като занулявам брояча на километрите и според колкото съм сипал гориво гледам колко км съм навъртял и колко остават.
    156 1.8 TS '98

  10. #70

    Default

    Quote Originally Posted by dyni View Post
    Колеги по темата за уреда за гориво, при мен след сменена бензинова помпа с чисто нова на Бош проблемът със стрелката си остана и даже се задълбочи, тъй като амплитудите се увеличиха. Падне ли под 1/3 резервоара и не знаеш имаш ли бензин или не. Карам я като занулявам брояча на километрите и според колкото съм сипал гориво гледам колко км съм навъртял и колко остават.
    Аз смених трите уреда, лесно е, но не беше от тях. Проблема беше в буксите на помпата. Един ден, като на шега смъкнах задната седалка, открих помпата, извадих буксата и с една игла стегнах пластинките. Контактен спрей и от тогава винаги показва правилно. Но при мен не показваше правилно независимо от количеството гориво.
    Last edited by El Caballero; 15-01-2022 at 15:23.

  11. #71

    Default

    Ами, след като смених помпата с друга нова Бош, за скромните 300 лв., старата се пукна, може да е била пукната отдавна, но сега се размириса здраво на бензин, вече не записва грешки Р1171 и Р1173. Колата определено върви по-добре

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •