Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 71

Thread: Уред за отчитане на горивото

  1. #16

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Дори и да няма записана грешка и ФРА параметрите да са в нормални граници, пак ми се е случвало това с ниските обороти при палене.
    Ако загасиш веднага и запалиш отново, вече няма да има проблем.
    Или ако палиш направо с леко натиснат педал на газта, пак става.

    За временно решение става така, иначе ще проуча по-добре какъв може да е източника на проблема. При мен се проявява само като почне да захладнява времето. Цяло лято няма проблеми.
    Ще опитам. До скоро се форсираше след палене без проблем. Четох одеве из разни сайтове, включително и нашия. Изглежда никой не знае за какво става така.

  2. #17

    Default

    156 с това ще я запомня (освен и с доста плюсове) - уреда за отчитане на гориво. Това нещо е крайно забавно. При мен имаше остра промяна в зависимост от положението на колата, което при всяка кола е така и е нормално, но не и в такива степен. С носа надолу (по надолнище) 10 л. ги показваше като нищо и светеше лампата (но си палеше), обратното - с носа нагоре 10 л. ги показваше до средата на уреда сякаш са 30. Ако е наклонена леко вляво също показваше повече, а надясно - по-малко. Естествено - на равно си отчиташе точно. Дори в движение по надолнище като останеш с по-малко от 10 л. светваше лампата, и по нагорнище угасваше, показвайки много повече от реалното. Страшен кеф. Всяка кола дава отклонения (няма и как иначе), но не и такива от по 15-20 литра, ха-ха.
    Но искам да подчертая, че без значение какво е показвал уреда винаги е палела, ако ще и да показва празно - горивото си е там и си пали. Пък и си карах предимно на газ, така, че не беше чак такъв фактор какво показва уреда.
    Ако я карах на бензин сигурно щеше да ме дразни в пъти повече. Ама те и точките на газта толкова точни - с 5л. газ светят две, с 20 л. - 1. И там същата какафония
    И все пак не ме остави никъде и винаги си е палила, при каквито и да било обстоятелства. Е, давела се е няколко пъти, но с газ до долу си се оправяше.
    А и смесено харчеше на газ не повече от 12, дори по-малко, на извънградско беше песен. Спарка хем върви, хем икономисва на газ. Ей това му харесвам. Доста негови конкуренти нямат 144-те му коня, вървежа му и ниския разход на газ (а и като цяло и на бензин не гори толкова, просто като гориво е по-скъпо). Противно на всякакви митологии български за евтина, вървежна и икономична семейна кола бих препоръчал точно 156 SW (комбито за пространство).
    Last edited by Ali.Sali; 04-10-2019 at 11:12.
    Alfa Romeo 156 1.8 SW TS 144hp

  3. #18
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,087
    Blog Entries
    1

    Default

    Това с отчитането и неотчитането, както го описваш е хлабава връзка. Относно паленето сутрин е класика в жанра. Просто или имаш пикаеща дюза или регулатора за налягане в рейката изпуска. За това сутрин трудно пали, до като качи налягане. Пали и гасне веднага. После започва да работи нормално.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  4. #19

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Това с отчитането и неотчитането, както го описваш е хлабава връзка. Относно паленето сутрин е класика в жанра. Просто или имаш пикаеща дюза или регулатора за налягане в рейката изпуска. За това сутрин трудно пали, до като качи налягане. Пали и гасне веднага. После започва да работи нормално.
    Точно така. Не е всяка сутрин и не е всеки път, но понякога се случваше. Палиш и първия път изгасва, от втори път пали, но имаше едни моменти втория път да се задави и само с газ се оправеше (задържане на газта до долу на свободна и палене). После вече докато загрееше си клатеше обороти, но това всеки втори спарк го прави май. Като загрее си ги кове. Даже веднъж стана нещо много интересно - на свободна започна стрелката на скоростомера да си качва до 120, да слиза, после да се качва, ама ей така за секунди - играе си нещо. Вкарваш на скорост - отчита. Минаваш на свободна - надолу, нагоре, надолу, нагоре... бе забавни са уредите на 156. Не ти липсва скука. Докато загрее пък оборотомера си си клатеше леко, вече удари ли 80 (никога не е седяла точно на 90) спираше да клати.

    Въпреки тия забавни моменти с уредите отново подчертавам, че никога не ставали повод да ми пречи в ежедневното шофиране и да ми върши работа - палеше и на -14, вървеше си, загряваше си, парното - лято, климатика... айде свеж полъх да го наречем, но не и фризер като на сегашното ми Audi. Но не те оставя да се потиш като свиня в никакъв случай. Надежден партньор ми беше алфето, не мога да се оплача. Колкото и проблеми да е имала такова нещо от точка до точка да не е в състояние да отиде - никога.
    Alfa Romeo 156 1.8 SW TS 144hp

  5. #20

    Default

    Благодаря за дългите постове, въпреки, че не ми помагат кой знае колко.
    За стъклото никой не казва защо слиза на пресекулки.
    До сега никога не е гаснала след палене, работи устойчиво, но не може да се форсира.
    Това за уреда си мисля, че ако е лоша връзка или реостат трябва по време на движение също да дава отклонения. Но включили се никога не помръдва, дори да карам по павета и други неравности, когато клатя колата и бензина вътре се плиска също не се отразява, а и не вярвам реостата да е износен по цялото си протежение, той е нещо като пръчка, нали? Не знам, за сега всички интервенции ми се струват прекалено сложни и трудоемки за мен, а в сервиз едва ли ще се навият да се занимават с такива проблеми.

  6. #21
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Това е реостата:



    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #22

    Default

    На мен ми прилича на часовник . Това нещо на помпата ли стои или е отделно.

  8. #23
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Стои в т. нар. "кошница" в резервоара, заедно с помпата.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #24
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Друго си е да си трол.
    Тогава всичко ти прилича на часовник.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  10. #25

    Default

    Quote Originally Posted by Scrapera View Post
    Друго си е да си трол.
    Тогава всичко ти прилича на часовник.
    Виждам, че си отворен по колите и въобще, ако искаш да я докарам да я оправиш. Парите не са проблем, ако не успееш- плащаш ти колкото преценя. Става ли? Опитвам се да получа някаква помощ за колата, но освен ecotronic и онзи човек dhtj,който постна клипа за помпата, никой нищо смислено не пише.

  11. #26
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Ма няма как да ми я докараш, щото си трол.
    Лошо че колата е въображаема, барем да беше реална, щях да я скрапирам и да те спася.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  12. #27

    Default

    Quote Originally Posted by Scrapera View Post
    Ма няма как да ми я докараш, щото си трол.
    Лошо че колата е въображаема, барем да беше реална, щях да я скрапирам и да те спася.
    Излязох навън да запаля цигара и кво да видя. Пак писало скраперчето. Лошо е когато петък вечер си самотен и пишеш глупости по автофорумите. И как разбра че колата е въображаема. Като почнете да се правите и на психолози ме убивате направо. Разбрах само че дрънкаш глупости и не знаеш как да се оправи колата. Колко ще платиш, ако ти покажа колата?

  13. #28

    Default

    Quote Originally Posted by El Caballero View Post
    Излязох навън да запаля цигара и кво да видя. Пак писало скраперчето. Лошо е когато петък вечер си самотен и пишеш глупости по автофорумите. И как разбра че колата е въображаема. Като почнете да се правите и на психолози ме убивате направо. Разбрах само че дрънкаш глупости и не знаеш как да се оправи колата. Колко ще платиш, ако ти покажа колата?
    Затова пиша рядко по форуми, в повечето случаи чета. Защо форумите, вместо за мнения и взаимопомощ се превръщат в места за лични престрелки не мога да си обясня. Особено автомобилните. Само футболните са по-зле, те и на живо се бият.
    Alfa Romeo 156 1.8 SW TS 144hp

  14. #29
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Quote Originally Posted by El Caballero View Post
    Излязох навън да запаля цигара и кво да видя. Пак писало скраперчето. Лошо е когато петък вечер си самотен и пишеш глупости по автофорумите. И как разбра че колата е въображаема. Като почнете да се правите и на психолози ме убивате направо. Разбрах само че дрънкаш глупости и не знаеш как да се оправи колата. Колко ще платиш, ако ти покажа колата?
    Карай компенсация ще ти измислим.
    Ама няма как да докараш квото и да било щото си фейк профил още от ден първи, пост първи.
    И ти личи от 1000км.
    Баста.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  15. #30

    Default

    Quote Originally Posted by Scrapera View Post
    Карай компенсация ще ти измислим.
    Ама няма как да докараш квото и да било щото си фейк профил още от ден първи, пост първи.
    И ти личи от 1000км.
    Баста.
    И на теб си ти личи от 10к км, че от коли бъкел не вдяваш. Аз съм изкуствен интеклект, няма фейк, няма трол, ама с твоя скраперски мозък не го осъзнаваш. Пиша сега без ръце само с мисъл.
    Тези глупости за фейк, и тролове не знам как ти хрумват, нещо проблеми някакви имаш сигурно. Моля, ако има модератори да изтрият глуповатите постове на този скрапер.
    Сега по темата. Одеве заредих до горе, когато загасих показваше на една черта, заредих дадох на контакт и пак на нула, лампата за резерва чак мигаше, не знам дали е нормално да мига. Върнах ключа, пак контакт и вече показва цял ден правилно. Направих кратко видео какво става, ще опитам да го кача по-късно.
    Какво кара лампата да гасне след няколко секунди, да не би там да е проблема или в самия уред, сега ще следя дали пак ще прави така и при какво положение на нивото ще стане.
    Ето 10 секундно видео какво се случва.
    https://www.vbox7.com/play:87a3746ed9
    Last edited by El Caballero; 06-10-2019 at 18:38.

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •