Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 71

Thread: Уред за отчитане на горивото

  1. #31
    GRID Autosport Friday's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    625

    Default

    Предполага се, че щом търсиш помощ тук, искаш лично да се занимаваш с проблема. Без да пипнеш тук там, само със зареждане и следене няма да се оправи сама. @еcotronic ти е дал добри насоки.
    Иначе най -лесно е да я закараш на читав сервиз и да олекнеш с едни 20-300лв.
    Last edited by Friday; 06-10-2019 at 22:30.
    Focus mk3 nafta
    Alfa Romeo 156 Sport Wagon 2.0TS|LPG

  2. #32

    Default

    Quote Originally Posted by Friday View Post
    Предполага се, че щом търсиш помощ тук, искаш лично да се занимаваш с проблема. Без да пипнеш тук там, само със зареждане и следене няма да се оправи сама. @еcotronic ти е дал добри насоки.
    Иначе най -лесно е да я закараш на читав сервиз и да олекнеш с едни 20-300лв.
    Именно, когато пълня и следя ще мога да потвърдя хипотезата на екотроник за реостат. Дори да не я правя сам всяка помощ ще е от полза. За съжаление много хора пишат, пишат, без нищо полезно. Други ги гонят някакви конспиративни теории. Колата е чудесна, единствените и проблеми са алармата, стъклото грешката 1172 и този. За сега без решение. Все нетипични проблеми.
    Last edited by El Caballero; 06-10-2019 at 22:44.

  3. #33

    Default

    Quote Originally Posted by El Caballero View Post
    Именно, когато пълня и следя ще мога да потвърдя хипотезата на екотроник за реостат. Дори да не я правя сам всяка помощ ще е от полза. За съжаление много хора пишат, пишат, без нищо полезно. Други ги гонят някакви конспиративни теории. Колата е чудесна, единствените и проблеми са алармата, стъклото грешката 1172 и този. За сега без решение. Все нетипични проблеми.
    Кое му е нетипичното, за 156 това са си абсолютно типични проблеми. Сещам са как имаше около 10 литра, оставих я на пек за около час (не, че и преди това не е била на пек), на равно. Идвам си, ключа...и стрелката до долу. Викам някой да не ми е заредил колата ей така да ме зарадва...
    Изключвам от контакт, давам пак - до долу си показва. Запалих цигара. Изпуших я. Контакт. Коректно отчетени 10 л. (или 8-9). Като не е наравно си ходи стрелката дето и падне според наклона с разлики в литри. Просто свикнах и не ми дремеше. И на газта не беше вярно. И там си светеше както му падне. То принципно тия точки за газта никога не са били точно мерило.

    Абсолютно типични са проблемите с уредите на 156. Добре, че не са в самолет
    Alfa Romeo 156 1.8 SW TS 144hp

  4. #34

    Default

    Quote Originally Posted by Ali.Sali View Post
    Добре, че не са в самолет
    Прочети за Tuninter 1153. Не е бил от 156-ца датчика, но все пак...



  5. #35

    Default

    Колата се оправи, показанията за гориво и вдигането на стъклото. Проблема се оказа доста прозаичен. Смятам, че е било от клемата (-) на акумулатора. Преди време го свалих за зареждане и установих, че клемата е деформирана и кабела не стяга плътно, а се върти почти свободно.

  6. #36

    Default

    Здравейте, сега излезе нов проблем, грешка еърбег. Driver squib circuit. Веригата за активиране на въздушната възглавница е окъсена. Може ли докато си карам това нещо да ми гръмне в лицето и къде да търся това късо съединение. Изчистих я, но се появи почти веднага.

  7. #37
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Разграничаването от страна на airbag централата между нормална и окъсена верига изисква доста по-прецизната и работа, сравнено с разграничаването между нормална и прекъснала верига.
    Накратко - твърде е вероятно грешката да е лъжлива, освен ако наистина не е възникнало късо съединение.
    При това положение е по-вероятно възглавницата да не се отвори в случай на нужда, отколкото да се отвори погрешка.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #38

    Default

    Това е оригиналния текст
    Къде да търся проблема?
    The Airbag activating circuit indicated by the code is shorted to Ground This may be caused by a faulty circult, Squib or ECU Inspect the wiring and connectors for opens, shorts and weak connections Observe the following safety rules: -Do NOT place anything on the steeringwork directly in front of them.Turn the Key OFF and wait at least for 10 minutes, then disconnect the battery and wait for 15 minutes before unplugging thie Airbag connectors.FiatECUScan

  9. #39
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    По веригата до ербега на волана. Трябва да се провери, че няма късо съединение по нея и че няма паразитен контакт между някой от проводниците и до шаси или до друг проводник. За целта трябва да се изключи конектора от централата. Преди това трябва да се спази предписанието за сигурност.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #40

    Default

    ОК, мерси. Ще разгледам тези дни, ако има време.

  11. #41

    Default

    Оправих я. Започнах да проверявам от шофьорската седалка. Извадих буксата под седалката, напръсках с контактен Спрей и вече не записва грешка.

  12. #42

    Default

    Да не пускам нова тема. Шофьорското стъкло се пуска и качва с по 5 см. Натискам копчето, слиза малко и спира. Натискам пак и така 5-6 пъти докато слезе. Много неприятно. Как мога да го оправя, чувам и реле да цъка от към жабата. Там ли е. То работи според мен. Бях писал за това преди, но не помня къде.

  13. #43

    Default

    Пробва ли процедурата със задържане на копчетата по 10 секунди в съответната позиция, докато са отворени/затворени?



  14. #44

    Default

    Не съм. На обед не работеше нормално, вечерта работеше. Понякога работи, понякога не. Не знам какво друго има където да е проблема. Има копче с платка, чувам и реле. Може би изключва на принципа, както изключва, когато опре горе, но не ми е ясно какво го изключва.

  15. #45
    Запален алфист kirekchiev's Avatar
    Join Date
    May 2018
    Location
    Plovdiv
    Age
    24
    Posts
    316

    Default

    Quote Originally Posted by acho_ View Post
    Пробва ли процедурата със задържане на копчетата по 10 секунди в съответната позиция, докато са отворени/затворени?
    Това при 156 не работи, защото реално няма CAN шина като GT, 147 и т.н.

    Quote Originally Posted by El Caballero View Post
    Не съм. На обед не работеше нормално, вечерта работеше. Понякога работи, понякога не. Не знам какво друго има където да е проблема. Има копче с платка, чувам и реле. Може би изключва на принципа, както изключва, когато опре горе, но не ми е ясно какво го изключва.
    Купи си от спрейовете за уплътнения и пръскай по процепите на прозореца, за да вкараш от смазката при машинките. Имах същия проблем на ГТ и така се оправи. Спрея не е скъп, а и ще ти върши работа зимата, да не ти залепват уплътненията на вратите.
    2007 GT 1.9 JTD 150 - тотализирана
    2005 156 1.9 JTD 115

    2004 GT 2.0 JTS 165 - ex

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •