Results 1 to 8 of 8

Thread: алфа 147 на газ-въпрос за разход на бензина

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    започва да се пристрастява vesko_78's Avatar
    Join Date
    Oct 2018
    Posts
    35

    Default алфа 147 на газ-въпрос за разход на бензина

    Става въпрос за Алфа 147 2006г , 1,6,120к.с.с газов инжекцоин БРЦ(самоадаптивен).
    Абе вие на колко време зареждате бензин ми е въпроса?
    Моята алфа го гори май.На 15 дена сипвам 10 литра и пак на 15-тия ден ги няма.Верно че пали на бензин,верно,че на студено към километър върви на бензин или 3 до 4 мин.работи на място до като обърне на газ.Ама чак за 15 дена 10 литра не може да ги изгори.
    До сега на друга кола сипя 10-15 литра и чак след 3 -4 месеца се свтя да сипя.А тази на 15 дена 10 литра.
    И не че стрелката забива и под нулата и от това да съдя.Не,изобщо спира да пали.Обръщам я на газ принудително за да потегля.

  2. #2

    Default

    Зависи от сезона - колкото по-студено, повече време работи на бензин, както и колко пъти на ден я палиш, и колко от тях са на студен мотор. Отделно като е студена на мен не ми показва разход под 12, така че зимата си отива сравнително бързо.



  3. #3
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    И аз съм с BRC (sequent 24) и при мен е същото. Това е заложено, като функция на уредбата за да се минимизира разликата в динамиката на мотора между газ и бензин.
    На извънградско ми харчи около 8/100 газ и 1/100 бензин. При градско разходът на бензин е по-малък.

    Писал съм по въпроса тук:
    http://clubalfaromeo.com/forum/showt...E5%EC%E5%ED%E0


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #4
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  5. #5
    започва да се пристрастява vesko_78's Avatar
    Join Date
    Oct 2018
    Posts
    35

    Default

    И двете теми все едно за моята алфа са писани.Значи горе долу на две бутилки газ извън градско (към 900км се пада и малко повече)при 130 до 150км демек 60лв,отиват към 6л бензин или 8л.
    А градско на 15 дена 8 до 10л или около 20лв.При тази сметка куде му е кяра да дадеш 1500лв за ГИ?Добре че алфата я взех с този ГИ.
    Схвана сега къде отива бензина.Аз се кефя,че за 60лв газ минава почти 1000км а до било за 60+20 че и 25 даже.

  6. #6
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Тази добавка може да се намали с настройка на газовата в частта и "driveability". Аз не бих променял нищо тъй като поведението на газ е повече от прилично а разходът на бензин е несъществен.
    Да не забравяме, че това вероятно, облекчава и температурния режим на изпускателните клапани, които иначе традиционно страдат от работата на газ а пък целият мотор страда от обедняването на сместа във високите обороти, което също често се получава при работа само на газ.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by vesko_78 View Post
    И двете теми все едно за моята алфа са писани.Значи горе долу на две бутилки газ извън градско (към 900км се пада и малко повече)при 130 до 150км демек 60лв,отиват към 6л бензин или 8л.
    А градско на 15 дена 8 до 10л или около 20лв.При тази сметка куде му е кяра да дадеш 1500лв за ГИ?Добре че алфата я взех с този ГИ.
    Схвана сега къде отива бензина.Аз се кефя,че за 60лв газ минава почти 1000км а до било за 60+20 че и 25 даже.
    Нека гори и бензин, че иначе се застоява в резервоара и става негоден.
    Също и бензиновите дюзи се разсъхват и запушват от неползване.
    Щом ти се връзват под 10лв на 100км общо, няма що да се оплакваш.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •