Results 1 to 8 of 8

Thread: алфа 147 на газ-въпрос за разход на бензина

  1. #1
    започва да се пристрастява vesko_78's Avatar
    Join Date
    Oct 2018
    Posts
    35

    Default алфа 147 на газ-въпрос за разход на бензина

    Става въпрос за Алфа 147 2006г , 1,6,120к.с.с газов инжекцоин БРЦ(самоадаптивен).
    Абе вие на колко време зареждате бензин ми е въпроса?
    Моята алфа го гори май.На 15 дена сипвам 10 литра и пак на 15-тия ден ги няма.Верно че пали на бензин,верно,че на студено към километър върви на бензин или 3 до 4 мин.работи на място до като обърне на газ.Ама чак за 15 дена 10 литра не може да ги изгори.
    До сега на друга кола сипя 10-15 литра и чак след 3 -4 месеца се свтя да сипя.А тази на 15 дена 10 литра.
    И не че стрелката забива и под нулата и от това да съдя.Не,изобщо спира да пали.Обръщам я на газ принудително за да потегля.

  2. #2

    Default

    Зависи от сезона - колкото по-студено, повече време работи на бензин, както и колко пъти на ден я палиш, и колко от тях са на студен мотор. Отделно като е студена на мен не ми показва разход под 12, така че зимата си отива сравнително бързо.



  3. #3
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    И аз съм с BRC (sequent 24) и при мен е същото. Това е заложено, като функция на уредбата за да се минимизира разликата в динамиката на мотора между газ и бензин.
    На извънградско ми харчи около 8/100 газ и 1/100 бензин. При градско разходът на бензин е по-малък.

    Писал съм по въпроса тук:
    http://clubalfaromeo.com/forum/showt...E5%EC%E5%ED%E0


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #4
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  5. #5
    започва да се пристрастява vesko_78's Avatar
    Join Date
    Oct 2018
    Posts
    35

    Default

    И двете теми все едно за моята алфа са писани.Значи горе долу на две бутилки газ извън градско (към 900км се пада и малко повече)при 130 до 150км демек 60лв,отиват към 6л бензин или 8л.
    А градско на 15 дена 8 до 10л или около 20лв.При тази сметка куде му е кяра да дадеш 1500лв за ГИ?Добре че алфата я взех с този ГИ.
    Схвана сега къде отива бензина.Аз се кефя,че за 60лв газ минава почти 1000км а до било за 60+20 че и 25 даже.

  6. #6
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Тази добавка може да се намали с настройка на газовата в частта и "driveability". Аз не бих променял нищо тъй като поведението на газ е повече от прилично а разходът на бензин е несъществен.
    Да не забравяме, че това вероятно, облекчава и температурния режим на изпускателните клапани, които иначе традиционно страдат от работата на газ а пък целият мотор страда от обедняването на сместа във високите обороти, което също често се получава при работа само на газ.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by vesko_78 View Post
    И двете теми все едно за моята алфа са писани.Значи горе долу на две бутилки газ извън градско (към 900км се пада и малко повече)при 130 до 150км демек 60лв,отиват към 6л бензин или 8л.
    А градско на 15 дена 8 до 10л или около 20лв.При тази сметка куде му е кяра да дадеш 1500лв за ГИ?Добре че алфата я взех с този ГИ.
    Схвана сега къде отива бензина.Аз се кефя,че за 60лв газ минава почти 1000км а до било за 60+20 че и 25 даже.
    Нека гори и бензин, че иначе се застоява в резервоара и става негоден.
    Също и бензиновите дюзи се разсъхват и запушват от неползване.
    Щом ти се връзват под 10лв на 100км общо, няма що да се оплакваш.

  8. #8
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    АЗ моя боксер го карам на твърде къси разстояния,и харча повече бензин от газ,чакам да загрее поне до 60 градуса,и тогава прехвърлям.Преди да загася,прехвърлям пак на бензин.С обикновена газова съм.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •