Results 1 to 7 of 7

Thread: Въпрос относно свързване към телевизор.

  1. #1
    GRID Autosport Friday's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    625

    Question Въпрос относно свързване към телевизор.

    Малко помощ моля!
    Имам един телевизор, който има само един HDMI вход. Към него е свързан бокса на цифровата телевизия.
    Сега искам да си купя и свържа един android TV box, да го направя смарт , но искам и двете устройства да са постоянно включени, а не да разкачам кабели като луд. Предполагам ми трябва суич или разклонител, незнам точно кое е за моя вариант. Искам да вкарам сигнал от две устройства и да изкара картина и звук на един телевизор.

    Това нещо:
    https://www.emag.bg/suich-hdmi-delph...tion=view&ref=

    ще ми свърши ли работа? Пренася ли звук към телевизора? Някой запознат или правил такива изпълнения да предложи нещо около тази цена?
    Телевизора е около 10год. и не е Full HD, а само HD Ready.
    Focus mk3 nafta
    Alfa Romeo 156 Sport Wagon 2.0TS|LPG

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Да, това би трябвало да ти свърши работа, като ръчно ще превключваш между входовете. Иначе звукът си върви по HDMI.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3

    Default

    Има и с дистанционно, за по-удобно - https://www.aliexpress.com/item/3300...chweb201603_52

    А това, което ти си го харесал, от китай ще ти дойде 3-4 пъти по-евтино, отколкото от емаг - https://www.aliexpress.com/item/3281...chweb201603_52

  4. #4
    GRID Autosport Friday's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    625

    Default

    Не ми е проблем ръчното превключване, тъкмо ще си вземам биричка от хладилника при ставане .
    От Китай за такова нещо не ми се чака доставка. Първото преди малко го гледах в Тъндър, на 24лв, но без кабел, с него идва на 40лв. А мен ме устройва късо каблче. Главното ме интересуваше дали звука се пренася и дали точно такова ми трябва, защото гледах наименования като суич, разклонител, усилвател.... Ще се разходя до близкия техно магазин и направо ще го отнасям.
    Focus mk3 nafta
    Alfa Romeo 156 Sport Wagon 2.0TS|LPG

  5. #5
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,981

    Default

    Има и по евтини кабели. Ако ще се превключва ръчно, то....дали ще изключим кабел и ще включим друг, или ще "цъкаме" бутонче.....
    Съществува възможност едното устройство да ползва скарта на тв то по RGB, като така качеството на картината е задоволително. Стига да има скарт на тв и някое от устройствата, разбира се.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  6. #6
    GRID Autosport Friday's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    625

    Default

    Пробвах мтелския бокс за цифровата телевизия с чинчове (има такъв изход) но не даде нито картина нито звук. Говорих си с оператор, но ми казаха, че става само с HDMI. Вчера звъннах на един магазин и ми казаха, че имат HDMI суич с автоматично превключване на входовете, когато засече пуснато устройство. Цената му беше около 25лв. Може би към него ще се ориентирам.
    Focus mk3 nafta
    Alfa Romeo 156 Sport Wagon 2.0TS|LPG

  7. #7
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,981

    Default

    Телевизорът не приема външен звук, ако няма и картина. Така е от доста време насам. Куплунгът може да е чинч, но е важно и дали е само един за видео(CVBS/комплексен сигнал). Вероятно са три - два цветоразликови и един яркост, трябва и трите да са свързани и то при полужение че тв то има съответните входове. Така или инак - там вече картината е с по ниско качество. То и по RGB не е като цифров вход, но при 720р разликата не е толкова очевадна. Автоматичният суич е приемливо решение, ако няма алтернатива. Гадно е да гасиш едното устройство, за да избереш другото. Но пък ... то къде не правим компромиси, та да задълбаваме и в тия подробности.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •