Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 25

Thread: Нещо ми изтропа двигателя

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Ботевград
    Posts
    43

    Default Нещо ми изтропа двигателя

    Здравейте ,

    Имам Alfa Romeo от около 4 месеца, 33-ка 92 година (малките стопове) след основен ремонт. Ремонта ми го правиха " роднини " , като за "услугата" ми взеха символичните 700 лева ........... За тези пари ми обещаха колата да е като нова , нали все пак се прави като за свой. Ремонта траеше от ОКТОМВРИ до края на януари . И пак нещо не беше наред ...... След едномесечно каране (3 - 4 километра) на ден, веднъж на прибиране от бензиностанцията ( 1 KM от нас и обратно), както се движех на втора скорост с 20 -30 км/h нещо изтропа двигателя. Звукът беше като на удар с чук по наковалнятя. Изгасих веднага и спрях. Вдигнах капака и проверих маслото , понеже "МАЙСТОРИТЕ" ме бяха предупредили на всяко палене да гледам маслото да не се меша с бензина (било нормално) !!!!!!!!!!!! Еми маслото беше на 1 СМ над максимума ....... а колата повече и не запали !!!!!! При опит за палене се тресе двигателя + скоростната кутия (двигателя е 1.4 инжекция - боксер) . Викнах познат майстор , който не е АЛФАДЖИЯ и ми каза че са задрали лагерите във вала. Колко би ми струвал евентуален ремонт на мотора или да търся друг ? И какво да правя с " майсторите алфаджии " ?
    Алфа 33 - 1.4 I.vE.ta BOXER - 92г - изгубена завинаги
    Мерцедес С180

  2. #2
    Старши алфист JORDI's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    GORNA ORIAHOVICA
    Posts
    911

    Default Съжалявам!!!

    Приятелю,направо си за съжаление! Защо не отвори тема във форума преди да предприемеш "ремонт" при твоите "роднини"? Има колеги,които 100% щяха да ти предложат варианти дори с замяна на целия мотор за тези пари,че и по-евтино! Но сега отиваш при тези "майстори" и им предлагаш да ти намерят и монтират двигател,докато си оправят бакиите,защото ти си си платил вече и трябва да си караш колата,иначе юридическа отговорност за нанесени имуществени,финансови щети и пропуснати ползи !
    Карам си петата Alfa - Romeo & Giulietta-почти безпроблемно, и никога не се отказвам!!!И едно МИТО за съпругата !

  3. #3
    Автомонтьор-Разбирач Lisan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Age
    51
    Posts
    922

    Default Re: Нешто ми изтропа двигателя

    Quote Originally Posted by _Krasi
    Здравейте ,

    Имам Alfa Romeo от около 4 месеца, 33-ка 92 година (малките стопове) след основен ремонт. Ремонта ми го правиха " роднини " , като за "услугата" ми взеха символичните 700 лева ........... За тези пари ми обещаха колата да е като нова , нали все пак се прави като за свой. Ремонта траеше от ОКТОМВРИ до края на януари . И пак нещо не беше наред ...... След едномесечно каране (3 - 4 километра) на ден, веднъж на прибиране от бензиностанцията ( 1 KM от нас и обратно), както се движех на втора скорост с 20 -30 км/h нещо изтропа двигателя. Звукът беше като на удар с чук по наковалнятя. Изгасих веднага и спрях. Вдигнах капака и проверих маслото , понеже "МАЙСТОРИТЕ" ме бяха предупредили на всяко палене да гледам маслото да не се меша с бензина (било нормално) !!!!!!!!!!!! Еми маслото беше на 1 СМ над Тмаксимума ....... а колата повече и не запали !!!!!! При опит за палене се тресе двигателя + скоростната кутия (двигателя е 1.4 инжекция - боксер) . Викнах познат майстор , който не е АЛФАДЖИЯ и ми каза че са задрали лагерите във вала. Колко би ми струвал евентуален ремонт на мотора или да търся друг ? И какво да правя с " майсторите алфаджии " ?
    Твоя роднина да не прави гърнета случайно,ако е той ми е познат случая с твоя двигател.АЗ му продадох колянов вал и му казах да не се занимава с неща от които не разбира,но той твърдеше че ти настояваш той да ти прави двигателя.Може да е съвпадение и да не става въпрос за тебе,ако е така сори
    RANGE ROVER / ALFA ROMEO SPIDER / ALFA ROMEO 145 1.9 jtd /YAMAHA 1200 /
    0899832271 Сашо

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Ботевград
    Posts
    43

    Default

    Твоя роднина да не прави гърнета случайно,ако е той ми е познат случая с твоя двигател.АЗ му продадох колянов вал и му казах да не се занимава с неща от които не разбира,но той твърдеше че ти настояваш той да ти прави двигателя.Може да е съвпадение и да не става въпрос за тебе,ако е така сори


    Lisan

    Точно това е единият "майстор" - роднина, който обеща да си взема колата след 10 дена !!!!!! А ако знаеш колко пъти съм му разправал ако не разбира да не се занимава, но тои ми разправа че имал познати дето разбирали !!!!!! Както и да е ...... важното е че ГАРАНЦИЯ за ремонта НЯМА , понеже ми бил казал че имало нещо дребно да се прави ( обаче не знаел какво )и аз съм я взел ( след близо 3 месеца откакто минаха 10-те дена ) !!!!!!! Взех колата и я докарах в Ботеград при Майстор в който съм сигурен че разбира и той ми каза, че свирели лагери и нямало да изкара дълго двигателя ......... и беше прав
    Алфа 33 - 1.4 I.vE.ta BOXER - 92г - изгубена завинаги
    Мерцедес С180

  5. #5
    Запален алфист Член на клуба Събев's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Димитровград/Европа
    Posts
    498

    Default

    Колега искренно те съжалявам!
    Alfa romeo 33 1.7 8V - the monument and Alfa Romeo 156 1.9JTD

  6. #6
    Автомонтьор-Разбирач Lisan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Age
    51
    Posts
    922

    Default

    Много съжалявам но ти си си виновен,сега вече нямаш много варианти.Успех в ремонта на двигателя.
    RANGE ROVER / ALFA ROMEO SPIDER / ALFA ROMEO 145 1.9 jtd /YAMAHA 1200 /
    0899832271 Сашо

  7. #7
    ROSSONERA vikoalfa's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    589

    Default

    Дано някой ти намери свестен майстор!Аре колеги помогнете на колегата ако не намериш пишими едно ЛС имам в предвид един
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD Lisan Remap
    Alfa Romeo 33

  8. #8
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Ботевград
    Posts
    43

    Default

    Quote Originally Posted by Lisan
    Много съжалявам но ти си си виновен,сега вече нямаш много варианти.Успех в ремонта на двигателя.

    Успех ще ми трябва да намеря точни хора , които да ми свършат работа , понеже пари маи ще вида на 36-ти в 6-тък . Та поне колата да си оправя .....
    Алфа 33 - 1.4 I.vE.ta BOXER - 92г - изгубена завинаги
    Мерцедес С180

  9. #9

    Default

    колега, моите съболезнованиа, за неграмотната работа по колицата ти!
    Ако още не си се ориентирал имам мотор от 33 1.4, които го свалих работещ в мн. добро състоиание за да кача 1.7. ако се интересуваш драсни! Иначе аз мислиа че не всеки мойе да прави боксери, не че принципа на работа не е сущиа, но .... Вий само с какво и как ти стиагат петите на буталата и си мисли.
    Успех!


    ===========================
    Чичо, писането на кирилица в този форум е задължително!
    pr_00f

  10. #10
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Ботевград
    Posts
    43

    Default

    Quote Originally Posted by Чичо
    колега, моите съболезнованиа, за неграмотната работа по колицата ти!
    Ако още не си се ориентирал имам мотор от 33 1.4, които го свалих работещ в мн. добро състоиание за да кача 1.7. ако се интересуваш драсни! Иначе аз мислиа че не всеки мойе да прави боксери, не че принципа на работа не е сущиа, но .... Вий само с какво и как ти стиагат петите на буталата и си мисли.
    Успех!

    [/color]
    Аз също обмислям да направя същото - да сменя двигатела с друг от 1.4 на 1.7 . Все пак разликата в конете е ОГРОМНА Незнам обаче дали не трябва да променям други работи заради него : Спирачки , скорости , гърнета (за 4-ри цевката говоря) и т.н.

    Все още МНОГО се чудя какво да правя
    Алфа 33 - 1.4 I.vE.ta BOXER - 92г - изгубена завинаги
    Мерцедес С180

  11. #11
    ROSSONERA vikoalfa's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    589

    Default

    [quote=_Krasi]
    Quote Originally Posted by "Чичо":3s70ku0m
    колега, моите съболезнованиа, за неграмотната работа по колицата ти!
    Ако още не си се ориентирал имам мотор от 33 1.4, които го свалих работещ в мн. добро състоиание за да кача 1.7. ако се интересуваш драсни! Иначе аз мислиа че не всеки мойе да прави боксери, не че принципа на работа не е сущиа, но .... Вий само с какво и как ти стиагат петите на буталата и си мисли.
    Успех!

    [/color]
    Аз също обмислям да направя същото - да сменя двигатела с друг от 1.4 на 1.7 . Все пак разликата в конете е ОГРОМНА Незнам обаче дали не трябва да променям други работи заради него : Спирачки , скорости , гърнета (за 4-ри цевката говоря) и т.н.

    Все още МНОГО се чудя какво да правя [/quote:3s70ku0m]


    За слагането на 1.7 двигател гласувам с две ръце
    Не треа да сменяш Спирачки , скорости , гърнета (за 4-ри цевката говоря)скоростите са еднакви за всички 33,трябва да смениш инжекцията защото за 1.7 Jetronik е най-гадната недомислица на Бош ,а и да намериш читав боксер и сервиз за замяната
    По изчерпателен отговор друг ще ти даде
    Иначе за смяната тва е интересна тема
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD Lisan Remap
    Alfa Romeo 33

  12. #12
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Ботевград
    Posts
    43

    Default

    В момента търся 1.7 мотор , но все още не намирам Изпуснах една цяла - Просто човека я закарал за скрап - понеже много се трошела Ако знаех по-рано , да съм я купил за донор на части
    Алфа 33 - 1.4 I.vE.ta BOXER - 92г - изгубена завинаги
    Мерцедес С180

  13. #13
    Автомонтьор-Разбирач Lisan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Age
    51
    Posts
    922

    Default

    Имам 1.7 и 1.7 16в с документи
    RANGE ROVER / ALFA ROMEO SPIDER / ALFA ROMEO 145 1.9 jtd /YAMAHA 1200 /
    0899832271 Сашо

  14. #14
    Sprint-er Член на клуба MrX's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Перник
    Age
    45
    Posts
    1,912

    Default

    Quote Originally Posted by Lisan
    Имам 1.7 16в с документи
    колко?!?

  15. #15
    Автомонтьор-Разбирач Lisan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Age
    51
    Posts
    922

    Default

    Quote Originally Posted by MrX
    Quote Originally Posted by Lisan
    Имам 1.7 16в с документи
    колко?!?
    Имаш лично
    RANGE ROVER / ALFA ROMEO SPIDER / ALFA ROMEO 145 1.9 jtd /YAMAHA 1200 /
    0899832271 Сашо

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •