Results 1 to 5 of 5

Thread: Отопление!!!.

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2019
    Location
    Плевен
    Posts
    16

    Default Отопление!!!.

    Здравейте, като млад алфист на 147 1.9 jtd 115к.с.имам нужда от обяснение и съвет относно затоплянето на купето и начина на използване на парното за зимата Как да го настройвам и пускам за да може да се размразяват бързо стъклата и да се затопля купето и кое се използва климатроник а или парното на колата.(забравих да обясня че съм с двуозонов климатроник).

  2. #2
    Запален алфист Simeon_123's Avatar
    Join Date
    May 2018
    Location
    Казанлък
    Age
    52
    Posts
    160

    Default


    За зимата се използува само парното
    Климатроника не може да се включи под 3 градуса ,имах пусната тема за това
    Наглася си градусите от двете врътки лява и дясна и след това го оставяш на авто режим
    Зимата загряват доста бавно при минусови температури,трябват и 10 км пробег за да достигне нормалната температура от 90 градуса ,поне при мен е така
    Това е общо взето ,нека и колегите кажат по нещо
    Алфа 147 jtd
    115 k.s.
    2002 год

  3. #3
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2019
    Location
    Плевен
    Posts
    16

    Default

    Quote Originally Posted by Simeon_123 View Post
    За зимата се използува само парното
    Климатроника не може да се включи под 3 градуса ,имах пусната тема за това
    Наглася си градусите от двете врътки лява и дясна и след това го оставяш на авто режим
    Зимата загряват доста бавно при минусови температури,трябват и 10 км пробег за да достигне нормалната температура от 90 градуса ,поне при мен е така
    Това е общо взето ,нека и колегите кажат по нещо
    Благодаря, колега просто някаде четох че има някакво бързо размразяване или затопляне

  4. #4
    Запален алфист van_dal's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Велико Търново
    Posts
    154

    Default

    Има тема за Ел подгрева на купето, ама така и не се разбра схемата с включването на тоя пусти реотан. Манията кола се е включвал 4-5 пъти, но какъв е алгоритъма не знам.
    156 Sportwagon 02'

  5. #5
    Старши алфист
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Пловдив
    Posts
    534

    Default

    Логиката е, че колата има режим за размръзяване, на стъклата. Тогава се включва и допълнителния подгрев, ако има такъв. Мисля че всички дизелаци на 147, го имат. Климатика/климатроника в студено време работи като изсушител на въздуха. То и в ръководството го пише, че може да се включи когато има голяма влажност. И за да не се потят стъклата.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •