Здравейте,

Питам тук, защото колкото и да съм питал във форума на ланчистите, толкова пъти не съм получавал отговор.
Тъ: след всяко разкачане на акумулатора на старата пича въшка - Lancia Y модел 1996, 1200куб.см и цели 60 концки сили с моноинджекцион, толкова пъти смотания курник губи настройки и след това не работи равномерно. Разбира се, след като я покарам около 1000км. тя се понастройва сама, но идеята ми е следната:

1. мога ли отнякъде да намеря и да си купя букса с която да се вържа към колата. Виждам че има извод, който не е OBDI, или OBDII ами е някакъв тройник, който е от балканската война и който не мога да намеря никъде. Така че ще съм много благодарен, ако някой подскаже откъде да намеря такъв "тройник"

2. След като намеря тая смотана букса, предполагам, че тя ще върви в комплект с кабели и софтуер, ако евентуално не върви с такива, ще търся съвместима програма, която може да чете и регулира инжекциона. Така че тук също ще имам нужда от подсказване.

3. Ако евентуално не мога да намеря буска, кабели, софтуер, има ли някъде в страната някой, към когото да се обърна за съдействие, диагностика и адекватно мнение за стогодишната кошница.

Това е последното, което мога да направя за милата животинка, служила ми е дълго и вярно, но ако не успея да намеря решение вече просто ще я върна на вторични.

Така че моля помагайте!

Благодарско!