Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 22 of 22

Thread: Въпрос за букса на Lancia Y

  1. #16
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,621

    Default

    Е до 80-83 градуса термостата трябва да е затворен и да не пуска към големия радиатор,всичката циркулация трябва да е през "малкия"кръг и дори да си пуснал вентилатора на малка или средна степен да духа топло не би следвало да изтива под 75 градуса докато си караш с 80-90 по равно.
    Last edited by 546; 06-11-2019 at 22:07.

  2. #17
    Alfa Amore boris037's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Dark side of the moon
    Posts
    248

    Default

    Есен и зима дори включено парно е способно да държи водата на 70 градуса, без изобщо да минава водата през радиатора
    alfa romeo sprint 1984

  3. #18
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,621

    Default

    Ами турни един дросел (рестриктор) в маркуча на малкия кръг или притисни с една скоба и клечка ,като клечката между маркуча и скобата да ограничиш дебита на антифриза през малкия кръг ,но без да форсираш много докат е студена ,че да не земе да избие от някъде и ще имаш термостатна температура.Мож да стиснеш лекинко (не докрай) маркуча с клещи и прецизно да ги стиснеш с помощта на високотехнологична свинска опашка за проба
    Last edited by 546; 06-11-2019 at 22:38.

  4. #19
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,981

    Default

    Quote Originally Posted by boris037 View Post
    Не е термостат, колата си загрява напълно нормално в градски условия по задръстванията,
    От което следва че термостатът е загинал. Остава отворен. В задръстванията няма приток на студен въздух през радиатора и няма кой да свали температурата(там се регулира от вентилаторът и датчикът). Извън градът, когато радиаторът се охлади термостатът не си изпълнява функцията и не ограничава циркулацията през глемият кръг. Радиаторът на парното е ....околу 6 пъти по малък от тоя на двигателят, а диаметъра на свързващите го тръбопроводи е на полвина тоя, на отворен термостат. Дори при липса на горене, при -15 навън и изправен термостат, температурата не мърда и при парно на макс за 2-3км(Аксаковският баир).
    Смени си термостатът.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  5. #20
    Alfa Amore boris037's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Dark side of the moon
    Posts
    248

    Default

    Quote Originally Posted by 546 View Post
    Ами турни един дросел (рестриктор) в маркуча на малкия кръг или притисни с една скоба и клечка ,като клечката между маркуча и скобата да ограничиш дебита на антифриза през малкия кръг ,но без да форсираш много докат е студена ,че да не земе да избие от някъде и ще имаш термостатна температура.Мож да стиснеш лекинко (не докрай) маркуча с клещи и прецизно да ги стиснеш с помощта на високотехнологична свинска опашка за проба
    Личи си, че си се поразглезил и скоро руска техника не си карал. Същия ефект мога да постигна с много по-високотехнологично велпапе (картон) поставено пред радиатора, като по-този начин огранича притока на студен въздух към охлаждащия радиатор.
    От друга гледна точка, надявам се, се досещаш, че в момента ме съветваш да си редуцирам парното, което така или иначе за чеп за зеле не става и ако и него го скопя вече съвсем ще ме линчуват вкъщи и ще трябва да разкарвам кошницата Малкият кръг си е добре, най-вече защото посредством него и с пуснато парно мога да добия ясна представа за температурата в главата, така че там не е за баране. Няма смисъл да намалям количеството охлаждаща течност циркулираща през него, защото това би станало най-лесно с редуцираща бленда, която няма да сложа


    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    От което следва че термостатът е загинал. Остава отворен. В задръстванията няма приток на студен въздух през радиатора и няма кой да свали температурата(там се регулира от вентилаторът и датчикът). Извън градът, когато радиаторът се охлади термостатът не си изпълнява функцията и не ограничава циркулацията през глемият кръг. Радиаторът на парното е ....околу 6 пъти по малък от тоя на двигателят, а диаметъра на свързващите го тръбопроводи е на полвина тоя, на отворен термостат. Дори при липса на горене, при -15 навън и изправен термостат, температурата не мърда и при парно на макс за 2-3км(Аксаковският баир).
    Смени си термостатът.
    Може би си прав, но може и да не си. Това което, според мен, трябва да се отбележи, е че на място колата загрява бързо. Което няма как да стане с пропускащ термостат. Другото което е по-особено, е че не датчикът и вентилаторът регулират температурата в радиатора, а аз. Просто защото датчикът даде фира и за мен беше по-лесно да си изведа едно копче в купето, с което да си пускам вентилатора, когато вдигне температура, отколкото да сменям клиясалия датчик на радиатора.

    Все пак ще видим какво ще стане, може да е нещо съвсем различно. Тия дни трябва да и обърна внимание, че все пак се мъчи гадинката.
    alfa romeo sprint 1984

  6. #21
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    И аз съм за термостат.146 тд на сестра ми се държеше по същия начин.В задръствания,и на място достигаше над 80 градуса,включваше се и перката....При движение с висока скорост,надолу падаше...След смяна термостат,всичко си дойде по местата.

  7. #22
    Alfa Amore boris037's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Dark side of the moon
    Posts
    248

    Default

    Прави бяхте!
    Термостатът пропускаше и беше за смяна. Това си пролича доста чувствително след като се захлади времето. Днес го смених и има разлика в работната температура и температурата на парното.

    Колкото до работата на мотора - след повече от 2000 километра все още не се е адаптирал напълно, но съм му измислил една приставка, която ще нулира грешките, проблемът е, че ми е необходимо време за да си чопля по колата, а го нямам.
    alfa romeo sprint 1984

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •