Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 28 of 28

Thread: СВЕЩИ на алфа 147,1.6,120к.с.2006г

  1. #16
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Не е много ясно, какъв изолатор е. Не му е мястото на маслото по свещите.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  2. #17
    GRID Autosport Friday's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    625

    Default

    И не виждаш проблем в това! Как взаимодейства керамиката на свещта с маслото при високото напрежение. Става кафява, после черна и хубаво се изпича. Предпочитам гарнитура за 25лв.
    Focus mk3 nafta
    Alfa Romeo 156 Sport Wagon 2.0TS|LPG

  3. #18

    Default

    Нещо не ми се вярва, но ОК, в събота-неделя ще извадя свещите да видя дали си прав и какво може да им е станало.
    Симптоми няма никакви, колата пали, върви, вдига 200+ и гори малко.

    Не я виждам тая постановка "керамика+масло+високо напрежение" до какви реакции води... Електрическите прекъсвачи на средно и високо напрежение са пълни с керамика и масло.

  4. #19
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Това че определени видове масла се ползват, като изолатор в електротехниката, не означава, че моторното масло е добър изолатор. Някои такива съдържат молибден и др. електропроводящи вещества.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #20
    трошим всичко,тел.+359xxx radiboy's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    519

    Default

    Не само масло,ами нищо не трябва да попада там,защото при евентуална смяна на свеща попада в цилиндъра.Затова и лулите имат оребрения,но все пак издухвам със сгъстен въздух преди да развия свеща.
    Alfa Romeo 156 1.8 TS'99 144+

  6. #21
    GRID Autosport Friday's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    625

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Електрическите прекъсвачи на средно и високо напрежение са пълни с керамика и масло.
    Глупости са това, ако си мислиш, че е ефективно. Маслени прекъсвачи вече не се правят от години, в момента са масово са елегазови и вакуумни. Маслото в прекъсвачите е взриво и пожароопасно! Сменя се доста често, а прекъсвачите с масло са с ограничена комутация.
    Focus mk3 nafta
    Alfa Romeo 156 Sport Wagon 2.0TS|LPG

  7. #22
    започва да се пристрастява vesko_78's Avatar
    Join Date
    Oct 2018
    Posts
    35

    Default

    За първи цилиндър нищо не казаха.От много работи може да е едва 10.А за свещите и моята беше резак.Върви и вдига 200 ама си идва времето и това масло явно е дало отражение и хоп...се сдуха.
    А за омасляването е така,всичките бяха се опекли керамиката.Тоест са пробили 6 от 8.А и са били много хлабави и това имало значение.
    Та това че има масло в свещите и е резак не значи че е супер.Идва един момент от раз взема да тресе и прекъсва.
    Сега мърка мотора.И повече кончета се включват май.Така усещам.Не съм я пробвал извън града.
    Защото не е нормално при малка кола 120к.с.да имам постоянно адски недостиг на мошност,при големите скорости и предавки.
    120к.с трябва бая да си подръпва.А,и като и чеъеше мозъка излезе че километража е върнат със 100 000 км.
    Тя е на 125 000к. Аз я взех на 112 000км а показва на диагностиката че е на 220 000 реални. Ама джамбази,такива са.
    Last edited by vesko_78; 13-11-2019 at 11:36.

  8. #23

    Default

    Имал си развита свещ и затова ти е умряла колата.
    Почти невероятно е да пробие заради масло.
    Още като си купих колата беше с некви обикновени бошове и един приятел ми даде временно да сложа оригинални нгк платинум на 100+ хил км докато дойдат новите които съм поръчал.
    Е тея дето ми ги даде бяха така "изпечени" и кафеви в основата на керамиката и ги карах сигурно 10-15 хил км без проблеми.

    А 120ката си е мъртвец отвсякъде. Квито и свещи да му слагаш, винаги ще имаш "адски недостиг на мощност при големите скорости и предавки"

  9. #24
    GRID Autosport Friday's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    625

    Default

    Quote Originally Posted by vesko_78 View Post
    За първи цилиндър нищо не казаха. От много работи може да е едва 10.
    Да от много може да е, но може да се определи по конкретно дали е от клапани или цилиндрово-бутална група. Капване на масло в цилиндъра и повторно мерене на компресията ще внесат яснота къде е проблема.
    Focus mk3 nafta
    Alfa Romeo 156 Sport Wagon 2.0TS|LPG

  10. #25
    започва да се пристрастява vesko_78's Avatar
    Join Date
    Oct 2018
    Posts
    35

    Default

    Яснота или не,не ми се навлиза надълбоко.Колкото изкара.Два големи ремонта съм правил на коли и ми омръзна.А и мисля си да се кача на 159,кара ми се нещо по-голямо.Тази не е лоша,хубава е ама не ми е удобна.Иначе съм доволен да чукна на дърво.
    А за недостига на мощност как така?120к.с. са това на малка колица.120к.с.съм карал на по-голям автомлбил,като натисна на 5-та примерно със 120км иусещам как тягата качва за нула време до 160-170.А тука нема никой.
    Старите свещи бяха Шампион,а сега сложи БОШ.
    Last edited by vesko_78; 14-11-2019 at 11:45.

  11. #26
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    159 150hp вероятно ще я усещаш по-тромава от 147 120hp.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #27

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    159 150hp вероятно ще я усещаш по-тромава от 147 120hp.

    Със сигурност, защото е доста по-тежка.

    Относно свещите, аз съм с NGK Iridium. При не добре затегнати или много натегнати, или леко хлабави, може да има неравномерна работа и леки вибрации. На незнайни километри са още от предния собственик. Аз досега минах над 7к. Смених гаранитурата на капака на клапаните, че имаше теч. За съжаление е било карано така не малко време, но сега със смяната и на маслото и филтрите, изчистихме свещите и всичко е наред. Усетих с новото масло още по-тиха работа. Вибрации няма. Моят Twin Spark е на реални 252к. Страхотно моторче е, като звънче, много ме кефи звукът му, върви чудесно, има ряз, набира. Смятам, че свещите са от ключово значение за вървежа на колите ни, и специално с тях не трябва да се прави компромис. Сякаш Denso Iridium също са добри, като 2 пъти по-евтин заместител на NGK. Също им дават пробег 100к.

    Гледам коментирате 200 км/ч. Убеден съм, че моето Twin Spark-че е в отлично състояние, усещам го, но карам умерено 110-150 магистрално. За кратко 2 пъти вдигнах 160 и отпуснах. Вдига си километража, като на шега. Почти съм сигурен, че и 210 може да вдигне, но не смея с тия пътища и смотаняци по пътищата ни. Нямаме и условия, също може и да ме снимат и да изям дървото. Но до 150 няма проблем.
    Last edited by ANewAlfaInTown; 17-11-2019 at 23:52.
    Аlfa Romeo 156 Sportwagon Twin Spark 1.8 144hp LPG Fobos
    Dark Green-Grey Metallic, Sport Pedals, Tora Cades Silver Rims 16"
    Stock Exhaust/Decatted

  13. #28

    Default

    Quote Originally Posted by vesko_78 View Post
    120к.с.съм карал на по-голям автомлбил,като натисна на 5-та примерно със 120км иусещам как тягата качва за нула време до 160-170.А тука нема никой.
    Ако е бил с принудително пълнене може. На атмосферка трябва да върнеш 1-2 предавки надолу. Моята е 105 к.с. и ако се возя сам бива, ако е натоварена обаче няма никой. Съмнявам се 120-ката да е много по-различна под 4000 оборота.



Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •