Page 1 of 18 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 265

Thread: Alfa Romeo 75 1.8

  1. #1
    sedemdesetipetist alfonso_90's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Казанлък,св.Влас,
    Age
    33
    Posts
    623

    Default Alfa Romeo 75 1.8

    Здравейте вече от няколко месеца имам книжка и се радвам много и следователно стана време за стягане на класиката имам в предвит смяна на тампоните на двигателя смяна на счупените колектори нови гуми ремонт на ел системата на стаклата на вратите и куп други дреболии смяна на капачка за маслото на двигателя и такива работи но има няколко неща за които искам да попитам които ми се струват странни например 1вото нещо е КИЛОМЕТРАЖА от време на време стрелката на скоростомера я намирам да виси под нулата безнадеждно и когато издърпам бутон4ето за нулиране нагоре леко се изтрелва и превурта ли какво става и се оправя но забелязвам че сега показва с 10 километра повече след като го сравних с това което показва ГПСА на телефона ми и ми е интересно дали мога да го риголирам тази разлика от 10 километра знам по принцип че не показват точно но това са цели 10 километра повечее ПОМАГАЙТЕ знам че има доста компетентни хора в този раздел особено за класиките
    Last edited by Venci; 30-06-2014 at 16:52.
    ALFA ROMEO 75 2.0 ts
    ALFA ROMEO 75 2.5 V6
    ALFA ROMEO 146 2.0 TURBO

  2. #2
    sedemdesetipetist alfonso_90's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Казанлък,св.Влас,
    Age
    33
    Posts
    623

    Default

    това са както си бяха преди колекторите но неможахмеда намерим по моргите колектори за 1.8 а намерихме от туинспарк колектори които ги сравнихме в каталога за гарнитури защото нямаха каталог за такива траби и казаха че са еднакви но при монтажа се оказа че ъгълчетата несъвпадат и се наложи да използваме ето тези които са мисля че от някаква турбо алфа защото съм виждал че те са с такива свързани но се забелязва че тези свързаните са доста по тънки спредвас дали ще има проблем ????АЗ не мисля но знам ли затова питам какво ще кажат опитните
    ALFA ROMEO 75 2.0 ts
    ALFA ROMEO 75 2.5 V6
    ALFA ROMEO 146 2.0 TURBO

  3. #3
    sedemdesetipetist alfonso_90's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Казанлък,св.Влас,
    Age
    33
    Posts
    623

    Default

    ALFA ROMEO 75 2.0 ts
    ALFA ROMEO 75 2.5 V6
    ALFA ROMEO 146 2.0 TURBO

  4. #4
    sedemdesetipetist alfonso_90's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Казанлък,св.Влас,
    Age
    33
    Posts
    623

    Default

    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Изображ05.jpg   Изображ.003.jpg  
    ALFA ROMEO 75 2.0 ts
    ALFA ROMEO 75 2.5 V6
    ALFA ROMEO 146 2.0 TURBO

  5. #5
    Старши алфист madboy's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    София
    Posts
    547

    Default

    Quote Originally Posted by alfonso_90 View Post
    това са както си бяха преди колекторите но неможахмеда намерим по моргите колектори за 1.8 а намерихме от туинспарк колектори които ги сравнихме в каталога за гарнитури защото нямаха каталог за такива траби и казаха че са еднакви но при монтажа се оказа че ъгълчетата несъвпадат и се наложи да използваме ето тези които са мисля че от някаква турбо алфа защото съм виждал че те са с такива свързани но се забелязва че тези свързаните са доста по тънки спредвас дали ще има проблем ????АЗ не мисля но знам ли затова питам какво ще кажат опитните
    ЗДРАСТИ ,КОЛЕГА И ПОЗДРАВИ ЗА КНИЖКАТА .Този изпускателен колектор незнам откъде си го намерил ,той е от американско изпълнение на двигателя АЛФЕТА ГТ и СПАЙДЕР и с него автомобилът е малко спънат ,ако не намериш оригиналните ми звънни ще те уредим !!!Иначе се радвам че си се захванал да я пооправиш .ПОЗДРАВИ И УСПЕХ В НАЧИНАНИЕТО !!!
    -Аз си мисля нещо, мисля си .
    -А защо ?? Не мисли просто се наслаждавай !!!
    Alfa Romeo-eдинственият начин да бъдеш различен !!!

  6. #6
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Колегата, не се занимавай с километржа. Ти казваш: "Това са цели 10 км." А в същност колата ти с какви гуми е? С оригиналните, ли е? Плюс това по принцип километражите не са изработени да показват абсолютно точно скоростта. Това че стрелката спира да отчита на моменти и при "разбутване" се съживява вече е по-голям проблем, който най-добре ще е да решиш с нови уреди.
    Alfa Romeo 75 24V

  7. #7
    sedemdesetipetist alfonso_90's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Казанлък,св.Влас,
    Age
    33
    Posts
    623

    Default

    гумите са оригинални и явно ще се наложи смяна на километража но няма да е сега че има други по важни неща. като това на пример
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails na6to ж.028.jpg  
    ALFA ROMEO 75 2.0 ts
    ALFA ROMEO 75 2.5 V6
    ALFA ROMEO 146 2.0 TURBO

  8. #8
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Маншон на вътрешното каре, тампони на стабилизиращата щанга, задни дискове с накладки и корекция на тръбата на гърнето. нищо ново под слънцето добре дошъл във филма Хайде, че не остана време до феста!
    Alfa Romeo 75 24V

  9. #9
    sedemdesetipetist alfonso_90's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Казанлък,св.Влас,
    Age
    33
    Posts
    623

    Default

    Quote Originally Posted by Venci View Post
    Маншон на вътрешното каре, тампони на стабилизиращата щанга, задни дискове с накладки и корекция на тръбата на гърнето. нищо ново под слънцето добре дошъл във филма Хайде, че не остана време до феста!
    е до фест няма да стигна въпреки че много ми се идва но ще ми дойде далечко тва лесово ли къде беше.Аз първо да поопрая тия работи че нали не се знае и какво ново ще излезне и чак тогава пак и ми тря още време да я вкарам в пътя и да и посвикна че тия канафки ме плашат много
    ALFA ROMEO 75 2.0 ts
    ALFA ROMEO 75 2.5 V6
    ALFA ROMEO 146 2.0 TURBO

  10. #10
    статус: Пътуващ pe6kata212's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Нови Искър
    Posts
    712

    Default

    не и се шашкай толкова,колата може и без километраж да кара.Колкото за дисковете и тампоните,постарай се да ги смениш.Оправи най важното и газ към феста,ти няма как да оправиш всичко наведнъж.



    п.п. От къде го изкопа тоя колектор,наистина е рядък

    Alfetta GTV 2000TS 87г. Alfa Romeo 164 2.0TS 91г. Alfa romeo 155 1.8TS 93г. Honda VFR400 NC24

  11. #11
    Старши алфист madboy's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    София
    Posts
    547

    Default

    Quote Originally Posted by alfonso_90 View Post
    гумите са оригинални и явно ще се наложи смяна на километража но няма да е сега че има други по важни неща. като това на пример
    Здравейте ,КОЛЕГА не е лошо да провериш и състоянието но вътрешното каре ,защото като гледам от доста време е скъсано и явно е влязло много КАЛ.Като сменяш маншона си търси оригинален а не някой заместител от 5 лв.Важно да се знае в случая още че ОРИГИНАЛНО маншоните са залепени с лепило под металните скоби ,затова оригинала кара по 20години ,за втулките на щангата е добре да си намериш оригинал на MALO-AKRON ,ако ли не то ще станат от предните амортисъори на ,,шкода 105-120 ,,и ако мога да ти бъда полезен с инфо или части съм насреща .ПОЗДРАВИ!!!
    -Аз си мисля нещо, мисля си .
    -А защо ?? Не мисли просто се наслаждавай !!!
    Alfa Romeo-eдинственият начин да бъдеш различен !!!

  12. #12
    sedemdesetipetist alfonso_90's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Казанлък,св.Влас,
    Age
    33
    Posts
    623

    Default

    Quote Originally Posted by madboy View Post
    Здравейте ,КОЛЕГА не е лошо да провериш и състоянието но вътрешното каре ,защото като гледам от доста време е скъсано и явно е влязло много КАЛ.Като сменяш маншона си търси оригинален а не някой заместител от 5 лв.Важно да се знае в случая още че ОРИГИНАЛНО маншоните са залепени с лепило под металните скоби ,затова оригинала кара по 20години ,за втулките на щангата е добре да си намериш оригинал на MALO-AKRON ,ако ли не то ще станат от предните амортисъори на ,,шкода 105-120 ,,и ако мога да ти бъда полезен с инфо или части съм насреща .ПОЗДРАВИ!!!
    мерси КОЛЕГА сигурно ще имам нужда от помощ за намирането на такова нещо и да май май наистина е отдавна в това състояние,в най скоро време се захващам с отстраняването на проблема
    ALFA ROMEO 75 2.0 ts
    ALFA ROMEO 75 2.5 V6
    ALFA ROMEO 146 2.0 TURBO

  13. #13
    sedemdesetipetist alfonso_90's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Казанлък,св.Влас,
    Age
    33
    Posts
    623

    Default

    Quote Originally Posted by pe6kata212 View Post
    не и се шашкай толкова,колата може и без километраж да кара.Колкото за дисковете и тампоните,постарай се да ги смениш.Оправи най важното и газ към феста,ти няма как да оправиш всичко наведнъж.



    п.п. От къде го изкопа тоя колектор,наистина е рядък
    А ДЕ и аз незнам някъв приятел на баща ми от италия АЗ си мислих че е от някоя турбо версия но явно съм бил в голяма заблуда
    ALFA ROMEO 75 2.0 ts
    ALFA ROMEO 75 2.5 V6
    ALFA ROMEO 146 2.0 TURBO

  14. #14
    sedemdesetipetist alfonso_90's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Казанлък,св.Влас,
    Age
    33
    Posts
    623

    Default

    това кабелче от къде е ? къде отива ? за какво е ?
    от доста време го гледам да виси под колата
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails DSC00022.jpg  
    ALFA ROMEO 75 2.0 ts
    ALFA ROMEO 75 2.5 V6
    ALFA ROMEO 146 2.0 TURBO

  15. #15
    75TwinSpark 75TwinSpark's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    523

    Default 75ts

    мене ми прилича на датчика за нивото на маслото
    75 TwinSpark -син- ex, 75ts зелен
    75 ТУИНСКРАП-сив, 75 2.5 V6 черен
    75 2.5 V6 Milano Argento-червен,75 2.5v6 сив.164 3.0 12v
    75 3.0 V6 24V-червен, + 75TwinSpark-бял,164 3.0 24v

Page 1 of 18 12311 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •