Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 43 of 43

Thread: ALFISTI.BG

  1. #31
    започва да се пристрастява Ivicha_GTA's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    40

    Default

    Не ме интересува какво приказват Футьойладжиите из Форума. С МиТо нищо няма да стане и не може да стане, защото просто няма да има изобщо такова от 2014 година, което да се предлага за България. Второ научих много нови неща така, че мисля да се ориентирам съм Италианската Фабрика за Автомобили в Торино, а не да се занимавам с вас понеже изобщо не ме интересувате.
    D:\alfa-romeo-shop-logo3.png

  2. #32
    Born to be а Legend reloading's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    ТроянЪт/СофияСити
    Age
    33
    Posts
    782

    Default

    Quote Originally Posted by Ivicha_GTA View Post
    , а не да се занимавам с вас понеже изобщо не ме интересувате.
    Защо си губиш времето тогава с този форум?
    155 1.8 8v SUPER MY95

  3. #33
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by Tonimir View Post
    Само това мито бих си взел!!!



    Пакет с мацето, естествено ...
    Е значи го взимаш предимно заради мацката.......

    ---------- Post added at 19:14 ---------- Previous post was at 19:12 ----------

    Quote Originally Posted by Ivicha_GTA View Post
    Не ме интересува какво приказват Футьойладжиите из Форума. С МиТо нищо няма да стане и не може да стане, защото просто няма да има изобщо такова от 2014 година, което да се предлага за България. Второ научих много нови неща така, че мисля да се ориентирам съм Италианската Фабрика за Автомобили в Торино, а не да се занимавам с вас понеже изобщо не ме интересувате.
    Е хубаво е, че най-накрая нещо си научил все пак......
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  4. #34
    Старши алфист Tonimir's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Gorna/V.Tarnovo/Sofia
    Age
    37
    Posts
    572

    Default

    Quote Originally Posted by Bobi_33 View Post
    Е значи го взимаш предимно заради мацката.......
    Че тоя укокорен фиат, за какво ми е, ако не е мацето?

    Честно казано, бих си взел Фиат 500, отколкото Митко.

    П.С: Поредната тема за раздел "Общи Приказки"

    AR 145 2.0 16v Turbo 300+ whp powered by ICIDesign
    AR 155 2.0 16v SUPER
    Toyota Corolla 2014 S Premium
    Moskvich 2140

  5. #35
    започва да се пристрастява Ivicha_GTA's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    40

    Default

    Quote Originally Posted by Tonimir View Post
    Че тоя укокорен фиат, за какво ми е, ако не е мацето?

    Честно казано, бих си взел Фиат 500, отколкото Митко.

    П.С: Поредната тема за раздел "Общи Приказки"
    Е извинявам се, обаче тук ще трябва пак да се намеся.
    Първо не смятам, че темата е за раздел "Общи пиказки". Второ, ако искаш да спестиш пари и гледаме цената най - вече какъвто е случая при мене и ти харесва повече FIAT 500 то тогава ще трябва да вземеш 500 Bene, който се предлага само за България и е под 20 000 лв. с ДДС от наличните на склад в "Ауто Италия" и е 69 к.с. Трето и все пак не е ли по - добре да вземеш едно Punto 77 к.с. с 1.4 мотор 8V за малко над 20 000 лв. с ДДС? И ако не обръщаме много внимание на екстериора на колата?
    D:\alfa-romeo-shop-logo3.png

  6. #36
    Born to be а Legend reloading's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    ТроянЪт/СофияСити
    Age
    33
    Posts
    782

    Default

    Quote Originally Posted by Ivicha_GTA View Post
    Е извинявам се, обаче тук ще трябва пак да се намеся.
    Първо не смятам, че темата е за раздел "Общи пиказки". Второ, ако искаш да спестиш пари и гледаме цената най - вече какъвто е случая при мене и ти харесва повече FIAT 500 то тогава ще трябва да вземеш 500 Bene, който се предлага само за България и е под 20 000 лв. с ДДС от наличните на склад в "Ауто Италия" и е 69 к.с. Трето и все пак не е ли по - добре да вземеш едно Punto 77 к.с. с 1.4 мотор 8V за малко над 20 000 лв. с ДДС? И ако не обръщаме много внимание на екстериора на колата?
    нещо не ми е ясно ... говорим за спрестяване на пари и цифри от порядъка на 20 000лв. Как може да спрестиш пари след като купуваш кола за 20 000лв. ? Според мен пестене на пари е да си купиш нещо евтино и в същото време здраво което да не трябва да се прави постоянно.. каквито за жалост не са алфите, колкото и да ми се иска

    п.с. и да направя едно разяснение за евтино, за мен евтино е кола около 3-4 000лв. крайна цена.
    155 1.8 8v SUPER MY95

  7. #37
    започва да се пристрастява Ivicha_GTA's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    40

    Default

    Quote Originally Posted by reloading View Post
    нещо не ми е ясно ... говорим за спрестяване на пари и цифри от порядъка на 20 000лв. Как може да спрестиш пари след като купуваш кола за 20 000лв. ? Според мен пестене на пари е да си купиш нещо евтино и в същото време здраво което да не трябва да се прави постоянно.. каквито за жалост не са алфите, колкото и да ми се иска

    п.с. и да направя едно разяснение за евтино, за мен евтино е кола около 3-4 000лв. крайна цена.
    Спестяване значи при чисто нов автомобил когато се двуомиш, кой да купиш при положение, че може да вземеш ФИАТ Пунто за 20 000 в сравнение със автомобил от същия клас като Алфа МиТо за 35 000 лв. Ето това е спестяване.
    D:\alfa-romeo-shop-logo3.png

  8. #38
    Старши алфист Tonimir's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Gorna/V.Tarnovo/Sofia
    Age
    37
    Posts
    572

    Default

    Quote Originally Posted by Ivicha_GTA View Post
    Спестяване значи при чисто нов автомобил когато се двуомиш, кой да купиш при положение, че може да вземеш ФИАТ Пунто за 20 000 в сравнение със автомобил от същия клас като Алфа МиТо за 35 000 лв. Ето това е спестяване.
    Говориш пълни глупости ...

    Няма такъв филм да "спестявам" при покупка на нов автомобил или каквото и да било нещо.

    Всичко започва с това, с какъв бюджет разполагаш. И се прави сметка, каква крайна максимална граница, може да си позвоилш.

    След като този въпрос е фиксиран, гледа се пазара! Какво се предлага и какво може да получиш за бюджета който имаш.

    Имаш няколко фактора, които влизат пак в сметката:
    1) Разходи за подръжка на автомобила за следващите 5 години?
    2) Гаранцията каква е и какво включва?
    3) Има ли опция за по-дълаг срок на гаранцията?
    4) Има ли опция за повече покриятия на щети в гаранцията?
    5) След 5 години, ако ще я продаваш колата, колко ще струва? И дали ако няма никакви екстри по колата, някой ще се навие на по-висока цена да ти я купи?

    5) И последно, много е важно, какъв е дилъра!


    Моето мнение да се вземе, НОВА кола, обезкостена от всякакви екстри, ще покаже на другите, че си човек, едвам едвам си събрал парите за тази кола. Следователно, не е за теб! Трябва си вземеш друга!
    От друга страна, кола от компакт клас, с никакви екстри, си е ВАРЕЛ ! Просто ще е НОВ варел и това е. Точно след 1-2 години, ще мразиш, че се качваш в тази кола, и при първия проблем, ще я псуваш.

    Аз като взимах Тоюотата, признавам, че беше с няколко хилядарки по-скъпа от базовия модел, но пък включените екстри, всяка една си заслужава, като прави автомобила по-атрактивен за продаване в бъдеще.
    Също го взех с пълна гаранция до 100К , 5 години. Като първите 3 години, какъвто и дефект да има по колата, от копче до под капака, покрива се всичко.
    И още други добавки имаше.

    Та идеята, хваща се лист и химикал, и почват да се правят сметки. Аз лично ги смятах за 5 години напред. И след няколко сметки и различни врътки, се спрях на колата/марката , която предлагаше повече.
    В случая беше Toyota Corolla S Premium пакета.
    Last edited by Tonimir; 15-01-2014 at 17:42.

    AR 145 2.0 16v Turbo 300+ whp powered by ICIDesign
    AR 155 2.0 16v SUPER
    Toyota Corolla 2014 S Premium
    Moskvich 2140

  9. #39
    започва да се пристрастява Ivicha_GTA's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    40

    Default

    Е при мен въпроса стои по по - различен начин. Връщаш старата оценяват ти е и взимаш новата, като старата не е задължително да е от същата марка. А и тя не е, но е като чисто нова понеже много е пазена и подържана. И това не значи, че едвам си събрал парите, за да е купиш чисто нова както и това, че не е за теб и трябва да търсиш друга.
    D:\alfa-romeo-shop-logo3.png

  10. #40
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Quote Originally Posted by Tonimir View Post
    Моето мнение да се вземе, НОВА кола, обезкостена от всякакви екстри, ще покаже на другите, че си човек, едвам едвам си събрал парите за тази кола. Следователно, не е за теб! Трябва си вземеш друга!
    От друга страна, кола от компакт клас, с никакви екстри, си е ВАРЕЛ ! Просто ще е НОВ варел и това е. Точно след 1-2 години, ще мразиш, че се качваш в тази кола, и при първия проблем, ще я псуваш.
    Бъш ме брига кво мислят другите, аз ще я карам тая кола.
    То на кое вече му се вика екстра, за някои е климатик и абс, за други 3 зонов климатроник и още 5 системи по колелата?
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  11. #41
    започва да се пристрастява Ivicha_GTA's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    40

    Default

    Quote Originally Posted by morfius View Post
    Бъш ме брига кво мислят другите, аз ще я карам тая кола.
    То на кое вече му се вика екстра, за някои е климатик и абс, за други 3 зонов климатроник и още 5 системи по колелата?
    Напълно съм съгласен с теб.
    D:\alfa-romeo-shop-logo3.png

  12. #42
    Старши алфист Tonimir's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Gorna/V.Tarnovo/Sofia
    Age
    37
    Posts
    572

    Default

    Quote Originally Posted by morfius View Post
    Бъш ме брига кво мислят другите, аз ще я карам тая кола.
    То на кое вече му се вика екстра, за някои е климатик и абс, за други 3 зонов климатроник и още 5 системи по колелата?
    Всеки си кара каквото му хареса, аз споделих моето мнение. Ако някой решил, че иска да дава пари за Варел, че да го кара, това си е негова грижа

    А списъка с екстрите е много по-дълаг

    Като се почне от модели спирачни дискове, АБС, ЕСП, АСР, паник-брейк асистанс, джанти, салон, инериор, цвят, кори на врати, покрив, навигация, климатроник, подгрев на седалки, ел. седалки, ел. огледала, ейрбези, тип фарове, стъкла (фабрично затъмнени), фабрично защитно покритие на пода на колата, калниците, подсилен лак на боята, покритие на детайлите против корозия, вънка и от вътре на ламарините на купето, стоп/стар старт бутон, key-less entry в колата, камера за обратно гледане , компас и автоматично замъгляване на огледалото за обратно виждане .... да продължавам ли?
    А вече имаш вече и джаджи за купето, като лайсни на вратите, багажника, мрежа ... всичко заводско може да се поръча ...

    Така, че нещатата не са просто 5 системи, климатроник ...

    Всеки от гореспоменатите неща, променят във вида на автомобила, просто се усеща като седнеш в две различни коли от един и същ модел - едната с никакви екстри, другата със. Просто веднага ти се набива на очи.

    Но предния ми пост имаше друг замисъл ... и то е че всичко се води от какъв бъджет разполагаш. А като купуваш нова кола за себе си, то поне искаш да е нещо повче от един прост варел (поне според мен)

    AR 145 2.0 16v Turbo 300+ whp powered by ICIDesign
    AR 155 2.0 16v SUPER
    Toyota Corolla 2014 S Premium
    Moskvich 2140

  13. #43
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Quote Originally Posted by Tonimir View Post
    Всеки си кара каквото му хареса, аз споделих моето мнение. Ако някой решил, че иска да дава пари за Варел, че да го кара, това си е негова грижа

    А списъка с екстрите е много по-дълаг

    Като се почне от модели спирачни дискове, АБС, ЕСП, АСР, паник-брейк асистанс, джанти, салон, инериор, цвят, кори на врати, покрив, навигация, климатроник, подгрев на седалки, ел. седалки, ел. огледала, ейрбези, тип фарове, стъкла (фабрично затъмнени), фабрично защитно покритие на пода на колата, калниците, подсилен лак на боята, покритие на детайлите против корозия, вънка и от вътре на ламарините на купето, стоп/стар старт бутон, key-less entry в колата, камера за обратно гледане , компас и автоматично замъгляване на огледалото за обратно виждане .... да продължавам ли?
    А вече имаш вече и джаджи за купето, като лайсни на вратите, багажника, мрежа ... всичко заводско може да се поръча ...

    Така, че нещатата не са просто 5 системи, климатроник ...

    Всеки от гореспоменатите неща, променят във вида на автомобила, просто се усеща като седнеш в две различни коли от един и същ модел - едната с никакви екстри, другата със. Просто веднага ти се набива на очи.

    Но предния ми пост имаше друг замисъл ... и то е че всичко се води от какъв бъджет разполагаш. А като купуваш нова кола за себе си, то поне искаш да е нещо повче от един прост варел (поне според мен)
    Не ме разбра явно, ако купувам нещо с някакви екстри, то ще е защото така на мен ми харесва, а не защото някой нещо щял да каже
    А за екстрите - различните марки имат различни нива оборудване дето можеш да намериш такива разлики в тях, че да се чудиш тоя дето ги е проектирал какво е мислил.
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •