Форуми - Начална страница Клуб Алфа Ромео България - Сайт
Register FAQ Members List Calendar Search Today's Posts Mark Forums Read

Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфа Ромео Giulietta
Алфа Ромео Giulietta Въпроси и отговори, свързани с поддръжката. Съвети при покупка.

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 17-04-2017, 22:21   #1
beks
Младши алфист

Default Красавицата и звяра

Здравейте колеги,

Вече и аз съм щастлив собственик на Жулиета. 2.0 JTDm-2 125kw/170к.с .Ще се радвам за всички мнения относно колата,независимо дали са положителни или отрицателни.Може да дадете препоръки и съвети.18" са джантите,но мисля да мина на 17" летните,зимните са с оргинални метални 16".

Attached Thumbnails
1.jpg   3.jpg   4.jpg   5.jpg  
beks is offline   Reply With Quote
Old 18-04-2017, 11:39   #2
veli
започва да се пристрастява

veli's Avatar

Честито, колата изглежда стрхотно.
veli is offline   Reply With Quote
Old 19-04-2017, 22:27   #3
beks
Младши алфист

Quote:
Originally Posted by veli View Post
Честито, колата изглежда стрхотно.

Благодаря колега!
Old 27-08-2017, 16:09   #4
consult
Младши алфист

Със здраве да я караш и безаварийно.Би ли споделил впечатления,колебая се между тази и бензиновата 170 tct.
consult is offline   Reply With Quote
Old 06-09-2017, 17:04   #5
beks
Младши алфист

Впечтленията ми са хубави,приятна за каране.По добра се оказа от колкото очаквах,поне според моите виждания.ТСТ и моя модел,ако съм разбрал правилно са с двоен съединител.DNA системата коригира както двигателя и други неща.При Д (динамичен/спортен) режим ,педала на газта става доста чувствителен,реагира и на най лекия натиск.Волана става по твърд,а според мен волана си е директен,без луфт.При този режим ,също така повече се усеща тягата при набиране,все пак пишат ,че от 320Нм става на 340НмСравнително нова е колата и не мисля,че ДПФ и ЕГР ще направят проблем скоро време,все пак за разлика от България,тук(немско) горивата са си чисти.На предната ми алфа 156 също дизел,ЕГР беше като ново(пак карано в немско) без насъбрал се нагар и прочие.Предполагам и в Чехия да са чисти горивата.Окачването е твърдичко,по принцип и за модела ,доколкото разбрах,а и аз съм с 18 цолови и почти всяка неравност се усеща,но колата си е стабилна на пътя и завоите.Един колега ,също с Жужа,каза че с 17 цола било по мека возията.Доста разновидности има модела-с или без навигация,с или без отопление на седалките,регулиране за кръста,хладилна жабка,вграден блутууд.Нямам престава багажника на 147 как е ,че да ги сравня,но според мен си е достатъчно.Сега до България и обртано средния разход ми е 6,7-6,9 при средна скорост от 108 и 100км/ч.Тип градско при мен е малко,около 20-25км на ден с по 7-8 светофара максимум и разхода ми идва на около 7,0-7,2.Според инфото в нет-а 140к.с дава най малък разход,ако това ти един вид критерий.Сравнително отскоро съм с Жужа и засега нямам оплаквание или някакви проблеми.
Old 09-09-2017, 13:02   #6
consult
Младши алфист

Горивата са добре в Чехия.Иначе съм доволен но ми идва малка 147 цата.На ден и аз минавам горе долу толкова и затова се притеснявам за DPF и EGR.На мойта го затапихме че на ниските не вървеше и пушеше зверски,имам снимки като видях какво е в колекторите се заклех че ако и от магазина да купа кола това ще е първото което ще замине,(ако е дизел),с моя годишен пробег с кой мотор май няма значение толкова.Интересува ме и как се държи зимата на сериозен сняг,тия дни гледах някви а4 и а6 ауди куатро ама като чета кви пари се наливат за обслужване и все нещо се чупи на под 10 годишни коли направо думи нямам.Доста време карах 525и бмв и никога не бих си купил бмв отново.Иначе един съсед си е купил дизелова 170 коня Жулиета и ми остават очите всеки път като я видя.
consult is offline   Reply With Quote
Old 09-09-2017, 15:05   #7
beks
Младши алфист

Моята също е 170к.с 2,0 JTDm2 2012г. модел.От края на април съм с нея и нямам наблюдения зимата как е.Питах колега също с Жужа как е зимата и отговора е логичен- с хубави гуми нямаш грижи,каквато и да е колата.Както споменах в предишния си коментар,като са добри горивата ,няма място за притеснение за ДПФ и ЕГР според мен.Предната 156 дизелче нямаше никакви проблеми.По едно време имах пушене,загуба на мощност,но се оказа спукан маркуч от турбото към кулера.

За Жужа тези почти 5 месеца е положително мнението ми.Върви си,никакво пушене,приятна за каране,тихичко е вътре,много слабо се чува вътре мотора,дори при ускорения и шофиране с над 150-160км/ч на магистрали.Като си ибереш кола,остави се и тя да те избере.Преди да купя тази,пробвах и други 2 Жулиети.Нещо не ме грабнаха,докато с тази се харесахме взаимно Ако си в фейсбук групата на Алфа ,може и там да питаш за мнение.Има няколко колеги с Жулиета.Един от тях ми даде доста отговори на въпросите ми и е точен пича.

Ако си имаш приказва със съседа си ,попитай го дали може да направите едно кръгче,питай го за мнението му ,добри и лоши страни,виж багажника дали ще покрие твоите критерии.
Reply
Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфа Ромео Giulietta « Previous Thread | Next Thread »
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules