Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 49

Thread: CD-changer

  1. #1

    Default CD-changer

    Здравейте, колата ми няма CD-changer, та въпроса ми е от къде мога да си купя и дали ще тръгне.

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Vankozzz View Post
    Здравейте, колата ми няма CD-changer, та въпроса ми е от къде мога да си купя и дали ще тръгне.
    Какъв е ICS-ът? Имаш ли кабели с конектори до мястото на changer-a?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3

    Default

    За кабелите не знам дали ги имам, а на ICS-a кода мога довечера да ти го дам, ако за кода става дума де :Д

  4. #4
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Vankozzz View Post
    За кабелите не знам дали ги имам, а на ICS-a кода мога довечера да ти го дам, ако за кода става дума де :Д
    Кода за ICS-a по-скоро ти трябва да си го знаеш, защото при евентуално откачане на акумулатора, ще трябва да го въведеш, за да заработи отново ICS - ът.
    Виж в багажника зад левия калник имаш ли монтирана кутия или поне кабели за такава.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #5
    Алфист, не алфаджия andro88's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Sofia, Brussels
    Age
    35
    Posts
    615

    Default

    Трябва да имаш изведени кабели до акумулатора.На версиите без ченджър там извеждат проводниците.Имаш захранване и камбанките от аудио изходите. Единственото СД ,което ще ти тръгне е от Алфа 166 или Ланчия Либра. Дори да вземеш същия модел Сони Ченджър не би тръгнал( от опит казвам) , защото е неприспособим за колата. От там насетне слагаш заводското СД и ИЦС ще го разпознае. Това,което трябва да знаеш е , че няма анти-шок мемъри и прескача , доколкото знам от колеги и.....разбира се не чете нищо освен аудио дискове.
    Нека обобщя:Чейнджъра на Алфа 166/Ланча Либра е Sony CDX-T62 или Becker 2660.

    Това са абсолютно еднакви чейнджъри, просто името е различно, и двата са производство на Сони. Бекер просто си лепят марката отгоре.

    Проблема е, че този модел чейнджъри специално за 166/Либра са с модифициран епром и даже и да намериш същия модел, изобщо няма да тръгне. Протокола е абсолютно различен и не може да се смени, хардуерно е.

    Така че единствения ти шанс е да намериш на старо чейнджър от 166 или Либра.
    __________________
    Надявам се да съм бил полезен
    Last edited by andro88; 06-12-2011 at 20:01.
    Skoda Superb II 2.0TDI Laurin&Klement EX-Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99 Edizione Sportiva EX-Volvo S80 2.5D Summum

    EX-Alfa Romeo 33 1.3 Boxer

  6. #6
    Старши алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Дупница
    Age
    51
    Posts
    643

    Default

    Quote Originally Posted by andro88 View Post
    Трябва да имаш изведени кабели до акумулатора.На версиите без ченджър там извеждат проводниците.Имаш захранване и камбанките от аудио изходите. Единственото СД ,което ще ти тръгне е от Алфа 166 или Ланчия Либра. Дори да вземеш същия модел Сони Ченджър не би тръгнал( от опит казвам) , защото е неприспособим за колата. От там насетне слагаш заводското СД и ИЦС ще го разпознае. Това,което трябва да знаеш е , че няма анти-шок мемъри и прескача , доколкото знам от колеги и.....разбира се не чете нищо освен аудио дискове.
    Нека обобщя:Чейнджъра на Алфа 166/Ланча Либра е Sony CDX-T62 или Becker 2660.

    Това са абсолютно еднакви чейнджъри, просто името е различно, и двата са производство на Сони. Бекер просто си лепят марката отгоре.

    Проблема е, че този модел чейнджъри специално за 166/Либра са с модифициран епром и даже и да намериш същия модел, изобщо няма да тръгне. Протокола е абсолютно различен и не може да се смени, хардуерно е.

    Така че единствения ти шанс е да намериш на старо чейнджър от 166 или Либра.
    __________________
    Надявам се да съм бил полезен
    Моя за 3 години е прескочил не повече от 5 пъти, а не съм да кажеш някой дето много подбира дупките
    AR 166 2,4 ЖТД Волво 460 1,9 ТД, Волво 460 1,7 I ех, Браво 1,4 12V ех, Ланча Y 1,4 12V ех, Пунто 1,1 6 speed ex, Пежо 106 ех и първата ОРел кадет 1,6 печка - "карабина" - с манивели по вратите и вЪлнен салон

  7. #7
    Запален алфист to_lose_HEART's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Гълъбово
    Age
    42
    Posts
    473

    Default

    И на мен ми се е случвало много рядко да прескочи
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

  8. #8
    Запален алфист savoibul's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Благоевград
    Age
    36
    Posts
    141

    Default

    Моят също е прескачал много редко, макар че го използвам когато се движа по пътища кадето няма радио сигнал, а обикновено тези пътища не са в особенно добро състояние. Инече ми е направило впечатление, че прескача не на дупка ами на бабунка, когато колата се издигне резко на горе.
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 24v 220hp 11/2001г.-Настояща!
    Alfa Romeo 156 1.6TS 120hp 1999г. & Opel Tigra 1.4 16v 90hp 1996г. на жената - Бившите!
    FIAT Bravo 1.2 16v 82hp 10/1999г.-Някога отдавна!

  9. #9
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Отстрани на чейнджъра има два големи пластмасови винта които могат да бъдат в хоризонтално, вертикално или някое положение по средата Според мен това са винтове, които регулират чейнджъра да е по устойчив на прескачане на хоризонтални или вертикални трусове Не съм си играл да сменям положения но ако е така кажете вашите как са завъртени че и моят доста прескача на неравни пътища
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  10. #10
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by iveli View Post
    Отстрани на чейнджъра има два големи пластмасови винта които могат да бъдат в хоризонтално, вертикално или някое положение по средата Според мен това са винтове, които регулират чейнджъра да е по устойчив на прескачане на хоризонтални или вертикални трусове Не съм си играл да сменям положения но ако е така кажете вашите как са завъртени че и моят доста прескача на неравни пътища
    Чистил ли си му лещата? Обикновено това много помага.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #11
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Преди около година слагах почистващ диск Незнам дали върши работа но това е единствената интервенция която съм му прилагал Трудно ли се достига до тази леща Предполагам че се отваря ченджъра и се вижда някакво стъклено топче като око
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  12. #12
    Алфист, не алфаджия andro88's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Sofia, Brussels
    Age
    35
    Posts
    615

    Default

    Quote Originally Posted by kiko73 View Post
    Моя за 3 години е прескочил не повече от 5 пъти, а не съм да кажеш някой дето много подбира дупките
    И така да е , това не променя много около нещата ,които съм му казал.
    Аз нямам ,от колеги чух , че прескачал и то главно заради кофти разположение.
    Иначе ,това е - намира един от морга и е в джаза
    Skoda Superb II 2.0TDI Laurin&Klement EX-Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99 Edizione Sportiva EX-Volvo S80 2.5D Summum

    EX-Alfa Romeo 33 1.3 Boxer

  13. #13

    Default

    Мерси колеги, май ще си карам с музика от флашка

  14. #14
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by iveli View Post
    Преди около година слагах почистващ диск Незнам дали върши работа но това е единствената интервенция която съм му прилагал Трудно ли се достига до тази леща Предполагам че се отваря ченджъра и се вижда някакво стъклено топче като око
    Моето мнение относно почистващите дискове е, че не вършат никаква работа. Трябва си пряк достъп до лещата и почистване с мек тампон и вода (за предпочитане дистилирана). Универсална рецепта за разглобяването не мога да ти дам. Всяко устройство има специфична конструкция.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #15

    Default

    Братчед това ще ти свърши същата работа и няма да прескача и поне е с юесби и карта памет.
    http://www.xcarlink.bg/XCarLink-avto...oth-alfa-romeo
    156 TI 1.9 140hp

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •