Форуми - Начална страница Клуб Алфа Ромео България - Сайт
Register FAQ Members List Calendar Search Today's Posts Mark Forums Read

Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфа Ромео 156/147/GT
Алфа Ромео 156/147/GT Въпроси и отговори, свързани с поддръжката. Съвети при покупка.

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 06-07-2011, 18:54   #1
danchoti
започва да се пристрастява

danchoti's Avatar

Default Тъп климатик!

Здравейте!
Трето лято ще го правя и почва да ми писва от калпави майстори... и за това ако някой може да помогне със съвет, ще съм благодарен.
Напълниха я с тонер и фреон преди 3 лета и казаха, че текло от дехидратора. Смених го и след два месеца - к*р! Като се върнах след 1 седмица и 200 км -светиха ме с УВ лампа и ми казаха да карам, че всичко е чук.
Следващия ремонт (пак при същата бригада) беше смяна на дюзички - от където се пълни... После пак к*р
Миналото лято друг пич след обстоен преглед ми каза, че текло от пресостата. Смених го пак к*р Тоя път изкара по малко от два месеца...
И сега развръзката преди няколко дни. Отивам при трети климамен. Разказах му и той ми каза, че имало възможност да не го хване щото можело да тече вътре в купето Аз му казвам, че не е мирисало до сега - той пак ми казва, че няма гаранция - щом до сега други двама не са успели да го хванат...
Та въпросите са ми два:
Някой имал ли е подобна дилема и ако да как я е разрешил?
Къде да диря някой свестен климатикаджия?
Old 06-07-2011, 18:59   #2
Sunny
( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)

Sunny's Avatar

Я виж дали няма да се справят тия убавци
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=49906
Sunny is offline   Reply With Quote
Old 06-07-2011, 19:57   #3
sp_romeo1
Запален алфист

sp_romeo1's Avatar

Добре дошъл в клима приключението......преди 3 години купих колата-зареждане,изкара едно лято.Миналата година три зареждания всяко след смяна на гумички където се сетиш.Тая година си викам абе дай да ида до голем сервиз ,че дано ми открият течааа ,пълнене с масло оцветител и фреон-сума пара.Карам 100км. и гледам омаслено отпред на връзката на едната тръба и кондензера-сменям гумички и пълня ....ефект за един ден,после пак никой.Вдигам предния капак какво да видя,всичко в масло-компресора гръмнал.Свалям компресора ,сменям осовото уплътнение плюс 2-3 О-пръстена,зареждам системата и си викам на акъла е тва беше,имам си климатик вече.Имам ама не,за един ден фреона пак го нямаше,просто не остана каде да пипам по тая система вече.Все пак се наврях под таблото при педалите-ми там всичко в масло,разглабям ТРВ-то сменям му гумичките че бяха кенеф и тия дни предстои пълнене само ,че ме е срам вече от човека дето ми го зарежда щото е за без пари почти.Не трябва да го пиша аз това ама тая кола ми ....майката
sp_romeo1 is offline   Reply With Quote
Old 06-07-2011, 20:43   #4
danchoti
започва да се пристрастява

danchoti's Avatar

Quote:
Originally Posted by sp_romeo1 View Post
...Все пак се наврях под таблото при педалите-ми там всичко в масло,разглабям ТРВ-то сменям му гумичките че бяха кенеф и тия дни предстои пълнене само ,че ме е срам вече от човека дето ми го зарежда щото е за без пари почти.Не трябва да го пиша аз това ама тая кола ми ....майката
Не разбрах?!?
При радиаторчето вътре в купето ли е бил проблема?
И какво е "ТРВ"?
Old 06-07-2011, 21:15   #5
Vins
Запален алфист

Vins's Avatar

Quote:
Originally Posted by danchoti View Post
Не разбрах?!?
При радиаторчето вътре в купето ли е бил проблема?
И какво е "ТРВ"?
ТРВ е Терморегулиращ вентил, намира се на много шибано място.
Old 07-07-2011, 19:51   #6
Ladjov
МалоУмник

Ladjov's Avatar

фреоните не миришат така че няма как да го усетиш единствено можеш да усетиш миризмата на маслото . До купето малко вероятно да се увлекат от газа маслени капки или пари .
Old 07-07-2011, 20:01   #7
Da_Fuse
Силно зарибен - облъчен

Da_Fuse's Avatar

Quote:
Originally Posted by sp_romeo1 View Post
Добре дошъл в клима приключението......преди 3 години купих колата-зареждане,изкара едно лято.Миналата година три зареждания всяко след смяна на гумички където се сетиш.Тая година си викам абе дай да ида до голем сервиз ,че дано ми открият течааа ,пълнене с масло оцветител и фреон-сума пара.Карам 100км. и гледам омаслено отпред на връзката на едната тръба и кондензера-сменям гумички и пълня ....ефект за един ден,после пак никой.Вдигам предния капак какво да видя,всичко в масло-компресора гръмнал.Свалям компресора ,сменям осовото уплътнение плюс 2-3 О-пръстена,зареждам системата и си викам на акъла е тва беше,имам си климатик вече.Имам ама не,за един ден фреона пак го нямаше,просто не остана каде да пипам по тая система вече.Все пак се наврях под таблото при педалите-ми там всичко в масло,разглабям ТРВ-то сменям му гумичките че бяха кенеф и тия дни предстои пълнене само ,че ме е срам вече от човека дето ми го зарежда щото е за без пари почти.Не трябва да го пиша аз това ама тая кола ми ....майката

Колега, същия проблем, макар и с друга кола - на баща ми. По всяка вероятност имаш запушване някаде по системата (по-вероятно на място далеч от пресостата), от там вдига свръхналягане, а пресостата не отчита завишаването, за да спре системата и изхвърля фреона.

П.П. Сега се сетих, че колата с подобен проблем не е една, освен на баща ми и на още един приятел по-същият начин. При бащами се оказа дехидратор, при другото момче, някакво клапанче по пътя на ниското налягане.

България от векове за векове - НАД ВСИЧКО!
Da_Fuse is offline   Reply With Quote
Old 08-07-2011, 12:45   #8
sp_romeo1
Запален алфист

sp_romeo1's Avatar

Интересното е ,че при мен всичко си бачка ,колата работи по един час на място(когато я зареждаме) и според манометрите е супер....вътре е охладено.Как са се прецакали всички уплътнения не ми ражда кратуната,тия дни пълня отново и дано оня от горе е с мен.
sp_romeo1 is offline   Reply With Quote
Old 08-07-2011, 20:57   #9
DiStefano
Северозападняк

DiStefano's Avatar

Хмм .. аз проблеми с климата на 2-те коли немам. Тази година им направих ревизия, дозареждане и работят. Последното такова беше точно преди 2 години. Но имам забележка относно силата на духане както и към охлаждане. Мерих температури на духалките - 7 градуса някъде, обаче не може да изстуди как требва. Малки са компресорите ли .. де да знам. Возих се наскоро в един Голф 4 1.6 и курника направи за отрицателно време хладилник вътре, даже по едно време понамалихме силата на духане. Пък в Алфите уж всичко ОК, уж работи климата нормално и не могат да ми направят студ както го искам.
DiStefano is offline   Reply With Quote
Old 08-07-2011, 21:57   #10
danko84
Запален алфист

danko84's Avatar

Quote:
Originally Posted by DiStefano View Post
Хмм .. аз проблеми с климата на 2-те коли немам. Тази година им направих ревизия, дозареждане и работят. Последното такова беше точно преди 2 години. Но имам забележка относно силата на духане както и към охлаждане. Мерих температури на духалките - 7 градуса някъде, обаче не може да изстуди как требва. Малки са компресорите ли .. де да знам. Возих се наскоро в един Голф 4 1.6 и курника направи за отрицателно време хладилник вътре, даже по едно време понамалихме силата на духане. Пък в Алфите уж всичко ОК, уж работи климата нормално и не могат да ми направят студ както го искам.
И аз обикалях по сервизи за климатика колега духа 5 градуса но не изстудява достатъчно купето. Не откриха проблем и ми казаха, че на алфите им били тънки въздуховодите и затова не смогвали не знам дали е вярно това.
Old 09-07-2011, 08:51   #11
me4o4ko
Манна небесна..

me4o4ko's Avatar

Quote:
Originally Posted by danko84 View Post
И аз обикалях по сервизи за климатика колега духа 5 градуса но не изстудява достатъчно купето. Не откриха проблем и ми казаха, че на алфите им били тънки въздуховодите и затова не смогвали не знам дали е вярно това.
Не е вярно,разбира се!
Сменял ли си скоро филтър купе?
me4o4ko is offline   Reply With Quote
Old 09-07-2011, 09:14   #12
DiStefano
Северозападняк

DiStefano's Avatar

ми аз съм нов филтър на 3 месеца го кажи и не съм доволен от климата както и от силата на духане
DiStefano is offline   Reply With Quote
Old 09-07-2011, 09:24   #13
Ladjov
МалоУмник

Ladjov's Avatar

А топлобобмениците ти почистили си ? И двата радиатора и тоя на купето и тоя отпред на климатика . Ако има натрупана много марсотия по тях тя служи като изолация .

А колегата дето пълни за ен-ти път като гледаха толкова с тая У-ве лампа някой позавряли се да гледа около компресора и по специално разтоянието между ролката на компресора и самият компресор .
Old 09-07-2011, 16:26   #14
danko84
Запален алфист

danko84's Avatar

Quote:
Originally Posted by me4o4ko View Post
Не е вярно,разбира се!
Сменял ли си скоро филтър купе?
Филтъра го сменям 2 пъти в годината и радиаторите са ми чисти. Явно компресора не смогва или и аз не знам какво да мисля вече единствено в режим ауто е малко по-добре положението.
Old 09-07-2011, 18:08   #15
slik4eto
Запален алфист

slik4eto's Avatar

При мен пък духа само от едната страна студено и то от пасажерската.... от шофиорската духа топло а кажете това какво е ?
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules