Форуми - Начална страница Клуб Алфа Ромео България - Сайт
Register FAQ Members List Calendar Search Today's Posts Mark Forums Read

Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфа Ромео 145/6
Алфа Ромео 145/6 Въпроси и отговори, свързани с поддръжката. Съвети при покупка.

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 16-12-2015, 10:00   #1
pace
Старши алфист

pace's Avatar

Default 1.9ТД общи приказки и помощ

Колеги,понеже се броикаме на пръсти ние с този мотор та викам да си направиме една темичка и да си помагаме,споделяме и т.н. на едно място.ок?
И веднага да питам,какви обороти ви държи мотора сутрин,моя е на 550-600 и имам чувството,че ще изкочи от коша ако не му подавам газчица...нямам обогатител...
Old 16-12-2015, 17:05   #2
salih84
Запален алфист

Здравей колега, като я взех и при мен същата работа, държи ниски обороти студена и се чуди дали да работи. Моя обогатител също не работи. Аз направих така:взех си едно жило от спирачки на колело и го прокарах вътре в купето. Единия край закачих за палеца на обогатителя върху ГНП-то, на другия край вътре в купето сложих една пъпка и като паля на студен двигател го дърпам, като смукач на жигула. Достатъчно е да поработи 1-2 мин. с него и след това го връщам.

Твойта като загрее какви обороти държи на празен ход. Моята по оборотомер малко над 1000 об., струват ми се множко или не показва вярно.

ПОЗДРАВИ и дано съм бил полезен!
Български форум: Питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп!
salih84 is offline   Reply With Quote
Old 16-12-2015, 18:30   #3
pace
Старши алфист

pace's Avatar

И аз съм го мислил същия вариант но 'да си направя реклама на колата 'няма дупка през която да прекарам жилото а не ми се дупчи...загрее ли държи 800 об.
Old 17-12-2015, 20:49   #4
salih84
Запален алфист

Така е колега и аз доста отлагах процедурата по същата причина. След доста умуване го прокарах през тапата, където минава жилото за газта. Направих още една дупка колкото е кожуха на жилото, с една идея по-малка за да може да уплътнява добре и стана работата.

Сега аз да те питам от колко оборота на двигателя усещаш турбото да запова да надува (така да кажа да се усеща)?

ПОЗДРАВИ!
Old 17-12-2015, 21:43   #5
budged3d
започва да се пристрастява

budged3d's Avatar

Аз обогатител нямам ,но ми е пипана малко помпата и при студен старт държи малко под 1000 оборота после докато загрее държи обороти съвсем малко над 1000 като стигне 60 градуса падат малко под 1000 но са си около 1000 през цялото време.
Няма да забравя преди години като я купих колата горивото и беше пуснато на макс ,държеше постоянно между 1100 и 1200 оборота.Вървеше като луда, ускоряваше стабилно още от ниските обороти ,но РАЗХОД 10/100.
След това лека по лека постепенно я нагласихме както на мен ми харесва хем да харчи по малко хем и да си върви нормално и не съм я пипал помпата от има няма 5 6 години и съм доволен от разхода и вървенето.
БЕЗ ПРОБЛЕМ и чак толкова галене свалям разхода на 5/100 извън града със скорост не по голяма от 120км/ч
а в София лятото между 6 и 7 а зимата към 7- 7.5

.
budged3d is offline   Reply With Quote
Old 18-12-2015, 17:25   #6
pace
Старши алфист

pace's Avatar

Quote:
Originally Posted by salih84 View Post
Сега аз да те питам от колко оборота на двигателя усещаш турбото да запова да надува (така да кажа да се усеща)?

ПОЗДРАВИ!
След 2000 започва да се усеща добре
Old 19-12-2015, 07:17   #7
BioMach
Младши алфист

Default 1.9ТД общи приказки и помощ

Здравейте, моя опит е малък, понеже от скоро и аз съм собственик на тази марка автомобил с такъв двигател. По отношение на оборотите при мен няма значение дали двигателя е студен или е в работна температура, те са си около 900. За турбината аз имах проблем с нея, като взех колата, оказа се че си е заминала и хвърля масло във въздушния филтър, така че трябваше да я сменя.(втора употреба). Сега започва да се усеща най- добре от 2000 оборота нагоре. За сега при мен разхода на гориво е 5- 6 на дълък път с около 100 км/час и 8- 9 градско нормално каране. Незнам дали този разход е в границите на нормалното, но ако може да споделите нещо във връзка със свалянето му ще Ви бъда благодарен.
BioMach is offline   Reply With Quote
Old 19-12-2015, 21:15   #8
ivopifeca
Banned

При мене е същата работа на мотора,като запаля сутрин,направо ако на поддържам газста че изкочи...Искам да питам термостата трудно ли се сменява,горе долу кви пари е?На колко градуса ви работят моторите по стрелка?

---------- Post added at 19:13 ---------- Previous post was at 19:12 ----------

Да допълня,колата се кара от жена-сестра ми хаххаа,незнам колко ще оцелее тва фиатче.

---------- Post added at 19:15 ---------- Previous post was at 19:13 ----------

Quote:
Originally Posted by BioMach View Post
Здравейте, моя опит е малък, понеже от скоро и аз съм собственик на тази марка автомобил с такъв двигател. По отношение на оборотите при мен няма значение дали двигателя е студен или е в работна температура, те са си около 900. За турбината аз имах проблем с нея, като взех колата, оказа се че си е заминала и хвърля масло във въздушния филтър, така че трябваше да я сменя.(втора употреба). Сега започва да се усеща най- добре от 2000 оборота нагоре. За сега при мен разхода на гориво е 5- 6 на дълък път с около 100 км/час и 8- 9 градско нормално каране. Незнам дали този разход е в границите на нормалното, но ако може да споделите нещо във връзка със свалянето му ще Ви бъда благодарен.
По маслото във въздушния филтър ли разбра че е турбината?Как ти вървеше колата със старата турбина?
ivopifeca is offline   Reply With Quote
Old 19-12-2015, 21:38   #9
pace
Старши алфист

pace's Avatar

Аз днес врътнах малко винтчето на обогатителя и държи 900 об. ще видя сутринта на студен мотор как ще е....термостата се сменя много лесно а цената му е около 90-100лв ако си с клима,ако си без са по евтини...мен ме е яд,че не си сложих от Рено за 14лв а темп. държи 85-90гр.
Old 20-12-2015, 09:08   #10
toni791
Младши алфист

И аз в началото като я взех моята алфичка 145 1.9ТД се озадачих как като е студена държи ниски обороти а като загрее държи високи. Просто към обогатителя го няма жилото, което свързано към термостата, явно си има две модификации за южни страни и за северни. Но от всичките ми коли до сега такова животно не бях виждал , супер опростена без никаква електроника.
toni791 is offline   Reply With Quote
Old 20-12-2015, 10:02   #11
salih84
Запален алфист

Колега и аз го пробвах това винтче за обогатителя, за да държи на студен мотор 900-1000 об. го навих доста, но след като загрее държи много високи об. около 1400-1500. Точно затова си сложих жило, сега ми държи 1000 об. на загрял мотор, но по книжка трябва да са около 900 и мисля да ги намаля да са си на толкова.

Относно термостата аз го смених с Вернет още като я купих, че зимата не загряваше повече от 60 гр.,но след 2 год. го смених с такъв от Рено. Този от Рено го сложих, защото при спускане ми падаше температурата, но се оказа че и с него пада при по продължително спускане. И с двата термостата ми държи около 85 гр.

Аз си мисля, че температурата пада заради масления охладител, коментирахме си с един мой приятел майстор, че маслото през него трябва да минава и да се охлажда само при натоварване на мотора. Аз си мисля тогава, че сигурно има нещо като термостат и там и ако постоянно минава да охлажда маслото затова изстива при спускане и бавно загрява.

ПОЗДРАВИ на всички!
Old 20-12-2015, 12:15   #12
ivopifeca
Banned

От какъв модел на Рено пасва термостата,точно ли става,или трябва интервенция нещо?
ivopifeca is offline   Reply With Quote
Old 20-12-2015, 16:12   #13
pace
Старши алфист

pace's Avatar

Май от 5-ичка беше,то е само клапата и се слага в маркуча...
Old 20-12-2015, 20:43   #14
budged3d

budged3d's Avatar

5,11,по старите 19 горе долу всичко около 1990 година
Old 20-12-2015, 20:46   #15
budged3d

budged3d's Avatar

ето това се набива в маркуча само гледайте да не го сложите наобратно
Attached Thumbnails
51111.jpg  
Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфа Ромео 145/6 « Previous Thread | Next Thread »
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules