Форуми - Начална страница Клуб Алфа Ромео България - Сайт
Register FAQ Members List Calendar Search Today's Posts Mark Forums Read

Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфа Ромео 156/147/GT
Алфа Ромео 156/147/GT Въпроси и отговори, свързани с поддръжката. Съвети при покупка.

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 18-11-2017, 01:16   #3841
Бобби
БКАР

Бобби's Avatar

Quote:
Originally Posted by dhtj View Post
И без да си диагностик може да видиш някоя проста грешка че не работят възглавниците , ламбда сондата, или да видиш че е на 500 000 км например
Дори и чичовци на 50 години биха се справили с малко упътвания и сухи тренировки
Едно е да видиш, друго е да го отстраниш моето момче....някой компоненти са навързани, а показват една и съща грешка....и от там идва разликата от добрият диагностик, който е чел и техническа литература и знае какво да смени и къде да провери. за проблема.....то ако ставаше по твоя начин, всички щяхме да сме авто механици...
Old 18-11-2017, 01:31   #3842
dhtj
Старши алфист

dhtj's Avatar

Какво отстраняване, какви ремонти, чети внимателно за какво се говори. Човека пита какво да гледа като си избира кола. Аз му давам съвет да си вземе кабел и да гледа за грешки.
Не съм му казал да става механик или да ремонтира колите по автокъщите.
Old 18-11-2017, 07:46   #3843
ScuderiaItalia
Мечтае за напомпана печка

ScuderiaItalia's Avatar

Бобби иска да ти каже, че зависи какви точно грешки има и действително някои са навързани. Някои са прости, други не. Напримерно, когато докарахме ГТ-то от Италия то още там си беше с проблем и го купих за 1000 евро с алфовите 18ки спиците. Викам кво толкова да му има, ще го оправя, а и с джантите ме грабна много. Някои скорости не влизаха, нямаше спирачки и работеше на 3 цилиндъра. Свалихме го от автовоза късно вечерта, а аз се бях ухилил като идиот като го гледах как се клати отгоре на автовоза Като го запалих и всички крушки по таблото светеха.. На другия ден като го закачихме с диагностика и погледнах грешките на мотора сигурно бяха 10 и в тоя момент започнах да се кръстя. Оказа се, че всички тия грешки от клапан на рейката, от 1ва до 4та дюза, клапан на помпата за налягане, ако има и тем подобни свързани с нафтата ги беше дало, само защото е работила на 3 цилиндъра. Така че наистина някои грешки са навързани и излизат допълнителни грешки.
Old 18-11-2017, 08:14   #3844
dhtj
Старши алфист

dhtj's Avatar

Ясно е, че може някои грешки да са навързани.

Да взема да обясня и аз какво искам да кажа, че май не всички успяха да ме разберат:
- взимаш си кабел, теглиш си софтуера, безплатен е.
- избираш си обява в мобилето, отиваш да я гледаш, носиш си лаптопа, ако пали и върви, няма странни шумове, няма грешки, километрите в екуто отговарят с километрите на таблото, скоростите влизат, съединителя не приплъзва, работи хубаво на място... значи я взимаш и имаш голям шанс да излезе читава.

Ако има грешки и проблеми гледаш следващата... или отбиваш от цената, ако тази много ти харесва. Това е.
Old 18-11-2017, 12:25   #3845
Doomguy
Болен алфист

Doomguy's Avatar

Имам кабел, имам софтуера и съм станал по неволя половин механик, но съм по-добре запознат с бензиновите двигатели. JTD-та съм карал от по-старите 8 клапанови, с тези Мултиджети не съм имал досег. Карам Алфа от 6 години и съм запознат с проблемите на тази платформа, притеснението ми е главно за моторите, понеже опита ми с дизелите на Фиат е минимален. ГТ-то ми харесва и не искам да сменям марката, Туинспарк пак няма да си взема (въпреки сравнително безпроблемния ми опит), JTS абсурд, а 3.2 ми идва малко извън бюджета. Благодаря на колегите които се включиха.
Doomguy is offline   Reply With Quote
Reply
Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфа Ромео 156/147/GT « Previous Thread | Next Thread »
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules