Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 46

Thread: Serres Racing Experience 2013 - II

  1. #31

    Default

    Quote Originally Posted by ICI View Post
    То рейсхроното си дава идеалното теоретично време най-накрая в редицата, сборно от всяко едно най-добро секторно време си я смята.

    а това наистина ли е така, в смисъл че това предизвиква свръх завиване вместо стабилизиране чрез задницата в завой при затворена сходимост ?
    Дава го за сесията която правиш(или поне така съм видял), аз говоря за най - добрите секторни времена от всички 9 сесии който излизах.......

    Отворена задница(или предница) изобщо което и да е отворено предразполага завиването, затварянето предразполага движението в права линия........тва е категорично и не търпи дебат......
    Предния път бях на 2мм обща.......мислех сега да отворя още малко, просто щях да врътна по един оборот на унибалите отзад симетрично, но задницата стоеше толкова добре че просто нямаше какво да искам.......тва са относителни стойности и за всяка кола и окачване са различни и не съществува правило......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  2. #32
    helter-skelter PEPI-2ALFA's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Сандански
    Age
    52
    Posts
    1,597

    Default

    От всички коли, които тръгваха да се подхлъзват след завои, колата на Ферариста влизаше в релси най-бързо е с най-малко корекции. Това видях като кибик-семкаджия от голямата трибуна (split 2 на снимките). Колата е балансирана ... отлично
    166 JTD '02 ; 146 1.6TS Junior '98 - бракувана, продава се на части ; 155 1.8TS SILVERSTONE '94 -продадена

  3. #33
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Дава го за сесията която правиш(или поне така съм видял), аз говоря за най - добрите секторни времена от всички 9 сесии който излизах.......

    Отворена задница(или предница) изобщо което и да е отворено предразполага завиването, затварянето предразполага движението в права линия........тва е категорично и не търпи дебат......
    Предния път бях на 2мм обща.......мислех сега да отворя още малко, просто щях да врътна по един оборот на унибалите отзад симетрично, но задницата стоеше толкова добре че просто нямаше какво да искам.......тва са относителни стойности и за всяка кола и окачване са различни и не съществува правило......
    Евала батенце, голяма гордост си ми и много ти се кефя както и си го знаеш. Продължавай все така да радваш и ти пожелавам всичко от тук на сетне да ти се случва все по-леко и лесно
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  4. #34

    Default

    http://youtu.be/D2ON21ZAFaU
    Обща сборка от няколкото интересни момента, контакта с продрайвското БМВ и 4-5 бързи обиколки.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  5. #35
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    http://youtu.be/D2ON21ZAFaU
    Обща сборка от няколкото интересни момента, контакта с продрайвското БМВ и 4-5 бързи обиколки.....
    Много яко каране! А бмв-то така те засече, че все едно не съществуваш и не се чува че идваш...


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  6. #36

    Default

    Поодраскахме малко джантата и боята отзад вляво, но какво да се прави......Тва от края на клипа с синия ренотник по ме ядоса че тва си беше найстина бърза обиколка....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  7. #37
    Старши алфист
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Русе
    Posts
    618

    Default

    баси, тия са наистина опасни, на косъм се разминаха белите.
    Имаше и едно от модерните БМВ-та бяло дето на правата много неориентирано не ти остави път също.

  8. #38
    helter-skelter PEPI-2ALFA's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Сандански
    Age
    52
    Posts
    1,597

    Default

    От белите БМВ-та, на ПроДрайв имаше 3 стари и едно ново - не им знам Е-тата. Та едно от старите в една от сериите се въртеше кажи-речи на всяка обиколка в различен завой. А рендето засече неприятно и оранжевото Порше. От желание да му направи път преди един от завоите тръгна да минава от вътрешната страна на завоя към външната, а Поршето вече беше предприел изпреварване отвън.
    166 JTD '02 ; 146 1.6TS Junior '98 - бракувана, продава се на части ; 155 1.8TS SILVERSTONE '94 -продадена

  9. #39

    http://www.facebook.com/VenturaGarage
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  10. #40
    Старши алфист
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Русе
    Posts
    618

    Default

    Супер е репортажа

  11. #41

    Default

    Не че съм по статистиката, но ни показаха и тримата.......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  12. #42

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Не че съм по статистиката, но ни показаха и тримата.......
    другия проблем е и че Мето ми е приятел.. случайни неща... а и Гери или Гергана Костова не е като да не е идвала на Алфа събор и не е като да не познава повечето стари алфисти.... но това е от времената когато имаше клуб и беше сила... заради хората в него

    http://www.facebook.com/VenturaGarage
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  13. #43
    Старши алфист nastybg's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    566

    Default

    Голямо евала на Нено и Ники, както и другите взели участие в карането, адмирации за положения труд и жертви, за да постигнете това, което направихте на този трак дей. Ацки много се кефя като гледам и репортажа и видиа от трак дей-а, както и таблицата с класирането разбира се
    ---Alfa 147 1.9JTD ---Fiat Coupe 2.0 16V EX ---Alfa GT 1.9 JTDm EX---BMW E90

  14. #44
    Къръджия Liminat's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Варна
    Posts
    638

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Не че съм по статистиката, но ни показаха и тримата.......
    Добре, че се сетиха да покажат и стойностни хора с човешки желания и стремежи, че ми писна по цял ден да гледам по тивито политици, алчни студенти и общо взето противни хора.
    Не, че съм от най-досетливите, ама май Неновата се повредила нещо, кофти тръпка, дано не бърка много в джоб, макар диагнозата повреден двигател никога не звучи като райски цигулки в ушите на никой автомобилист
    Надявам се да е изокала на прибиране към бокса
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD

  15. #45
    Алфист gigi's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    88
    Posts
    2,229

    Default

    Хихи БМВ-събор ужким, ама като сме с връзки показват наще....Благодаря на един човек, той си знае.....

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •