Форуми - Начална страница Клуб Алфа Ромео България - Сайт
Register FAQ Members List Calendar Search Today's Posts Mark Forums Read

Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфи на ГАЗ
Алфи на ГАЗ Тук пишете всичките си проблеми, впечатления, въпроси и други свързани с Алфите на газ и метан.

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 29-03-2013, 21:00   #1
pisa_misho
Запален алфист

pisa_misho's Avatar

Default ще има ли разлика

Здравейте колеги ,имам един въпрос на които не намерих отговор във темите,та питането ми е следното:карам Алфа 146 1.4 боксер с обикновенна газова,но наскоро колеги ми зададоха въпроса защо смесителя ми е монтиран веднага след въздушният филтър а не на входа на дроселовата клапа?Аз не можах да им отговоря ! Та питането ми е ще има ли някаква разлика ако преместя въпросният смесител и го монтирам непосредственно преди дросела,в момента е на около 50-55 см.,от нея!Благодаря предварително!
Old 29-03-2013, 22:23   #2
Lupo Nero
Запален алфист

Lupo Nero's Avatar

за разлика незнам но на едно приятелче беше монтиран както при теб и се му се сцепваше маркуча от филтъра до колекторите незнам дали при теб е така
Old 29-03-2013, 22:56   #3
pisa_misho
Запален алфист

pisa_misho's Avatar

Няма сцепено,но все повече започвам да си мисля ,че е грешно,и започвам да влизам в едни големи размисли и "страсти"!!!
Old 29-03-2013, 23:22   #4
Tedo
Le solitaire

Tedo's Avatar

Quote:
Originally Posted by pisa_misho View Post
Няма сцепено,но все повече започвам да си мисля ,че е грешно,и започвам да влизам в едни големи размисли и "страсти"!!!
Колегата имаше предвид, че когато е на дросела, вероятността от детонации е по-малка
Моя съвет е да се сложи на дросела
Old 29-03-2013, 23:33   #5
Lupo Nero
Запален алфист

Lupo Nero's Avatar

Quote:
Originally Posted by Tedo View Post
Колегата имаше предвид, че когато е на дросела, вероятността от детонации е по-малка
Моя съвет е да се сложи на дросела
Точно така имахме проблем с кихалката и се маркуча го отнасяше.Така че смело премести смесителя и не се притесняваи
Old 30-03-2013, 00:23   #6
pisa_misho
Запален алфист

pisa_misho's Avatar

Утре ще го преместя и ще пиша каква е разликата ако въобще има такава,в смисъл във вървене и ускорение,щото според мен колкото и да нее 55 см,все оказват някакво влияние,а и между смесителя и дросела има един маркуч с един щуцер в единият краи-забит във въпросният маркуч,а другият край отива в гърловината за наливането на маслото,-е и тази вече смесена газ не влиза ли и в този маркуч,през щуцера,ако не греша това е за маслените пари или нещо такова!Така че според мен ще има някаква разлика,а !?!?
Old 31-03-2013, 08:35   #7
pisa_misho
Запален алфист

pisa_misho's Avatar

Да отговоря на темата.Та значи вчера си играх почти цял ден,и преместих въпросният смесител,почистих наново всички маркучи от майонезата(конденз+маслени пари),преправих маркучите,и о чудо-колата започна да пали веднага,започна да реагира светкавично при подаване на газ,живна в пъти във всички диапазони на оборотомера,върнах кранчето на газта с оборот и половина,ускорението се подобри осезаемо!Като се замисля че колата съм я карал така почти 5 г.,направо ми прилошава,как да ида на майстор газаджия вече,а на този му имах голямо доверие,сега си отговарям на въпроса защи разхода не искаше да падне под16-18 на100 градско,и защо "майстора"все не успяваше да я настрои тая газ.Благодаря на всички още веднъж.А щях да забровя не ходете при Мариян газаджията от Плевен-това е майстора който слага така смесителите че постоянно да си мислиш че боксера е пресякъл маслото
Old 01-04-2013, 09:57   #8
myato
No brain,no pain.

myato's Avatar

Не може да ти се отрече, че имаш усет към "майсторите".
Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфи на ГАЗ « Previous Thread | Next Thread »
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules