Форуми - Начална страница Клуб Алфа Ромео България - Сайт
Register FAQ Members List Calendar Search Today's Posts Mark Forums Read

Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфи на ГАЗ
Алфи на ГАЗ Тук пишете всичките си проблеми, впечатления, въпроси и други свързани с Алфите на газ и метан.

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 21-04-2008, 19:51   #16
Ghosta
започва да се пристрастява

Ghosta's Avatar

С какво BIGAS е по-добро от конкуренцията? Визирам най-вече българските. Няма проблем, ще отделя още 500лв, но трябва да знам защо ги давам. Това е по-добро...ок....с какво е по-добро обаче? Трябва да има обосновка, което ще помогне на много колеги....

Говорих с Роби, единствен се ангажира с нещо конкретно,да даде консултация и да отговори на въпросите ми, но ми е много трудно да се измъкна преди празниците от работа.....така че се надявам за момента на форума.

Ghosta is offline   Reply With Quote
Old 21-04-2008, 21:54   #17
robygas
обикновен газаджия

robygas's Avatar

robygas is offline   Reply With Quote
Old 22-04-2008, 09:47   #18
ratamahata
Младши алфист

Quote:
С какво BIGAS е по-добро от конкуренцията? Визирам най-вече българските. Няма проблем, ще отделя още 500лв, но трябва да знам защо ги давам. Това е по-добро...ок....с какво е по-добро обаче? Трябва да има обосновка, което ще помогне на много колеги....
Ами нека да започнем с това, че Bigas съществуват и разработват системи за алтернативни горива от 30 години, докато БСМ правят Бардолини от около 2-3 години. От тук започвам с основните технически характеристики:

1. Инжекторната рейка
- Bigas - Инжекторната рейка (Biagiotti FAST) си е тяхна разработка, това е рейката с едни от най-бързите времена на впръскване в света. Впръсква газта под много високо налягане в цилиндрите, от тук следва и никаква разлика в динамиката на автомобила.
- БСМ - Инжекторните им рейки са Rail и Matrix. Това са най-лошите рейки които съществуват в момента. Най-евтините и най-бавните. С такива рейки са най-евтините уредби които може да се намерят на пазара.

2. Изпарителя
- Bigas - отново тяхна разработка, от 140kW до 280kW.
- БСМ - до 174kW. Преди няколко месеца са преговаряли с Bigas да слагат техни изпарители. Това няма да се случи :P Наскоро са говорили с BRC. Там не знам какво ще стане, но очевидно знаят колко са им надеждни изпарителите.

Bigas правят уредби за всички двигатели за които се сетите. Искам да видя как ще сложите БСМ на V12 или на някой механичен инжекцион. Доколкото знам в София има Порше Кайен на метан с Bigas.

От тук нататък, който се интересува да чете :
http://www.bigas-bg.com/p1.htm
ratamahata is offline   Reply With Quote
Old 22-04-2008, 11:41   #19
ФЕРАРИСТ
Rh C8H19

ФЕРАРИСТ's Avatar

Quote:
Originally Posted by ratamahata
И от какво си доволен ако не е тайна, че колата върви ли . То и ако я бутам надоло по баира пак ще върви. Много компетентно изказване, сигорно така говорят културните хора като излезнат от "тоалетната"
Въпреки че не питаш мен, аз бих казал мнението си - Мареата ми мина близо 30000 км от септември 2007 когато и сложиха БСМ до сега без никакъв проблем с газта, проблемите си ги създавах аз като вече от няма и къде се чудех какви настройки да си блъсна по кабела на лаптопа - то не бяха промяна на времена, спортни, икономични и прочее - гърч отвсякъде.....сега и на Алфата сложих същото.....и засега е същото......
Ми нямам причина да съм недоволен.....не съм сляп подръжник на българското, но пък не съм и на мнение че западното винаги е по - добро......
Old 22-04-2008, 16:35   #20
JORDI
Старши алфист

JORDI's Avatar

Default Така е!

Quote:
Originally Posted by ФЕРАРИСТ
Quote:
И от какво си доволен ако не е тайна, че колата върви ли . То и ако я бутам надоло по баира пак ще върви. Много компетентно изказване, сигорно така говорят културните хора като излезнат от "тоалетната"
Въпреки че не питаш мен, аз бих казал мнението си - Мареата ми мина близо 30000 км от септември 2007 когато и сложиха БСМ до сега без никакъв проблем с газта, проблемите си ги създавах аз като вече от няма и къде се чудех какви настройки да си блъсна по кабела на лаптопа - то не бяха промяна на времена, спортни, икономични и прочее - гърч отвсякъде.....сега и на Алфата сложих същото.....и засега е същото......
Ми нямам причина да съм недоволен.....не съм сляп подръжник на българското, но пък не съм и на мнение че западното винаги е по - добро......
Абсолютно! Това исках да разбере и колегата ratamahata и не разбирам за какво се газира толкова с тези изцепки
Old 22-04-2008, 21:01   #21
ratamahata
Младши алфист

Quote:
Ами само да те питам нещо преди да приключа въпроса. Защо ти е трябвало да пипаш настройките на уредбата, щом е била перфектна? Аз лично ако имам кола която се държи перфектно, няма да тръгна да я човъркам просто така за ташака . Май не е била толкова перфектна?

А още нещо, спомена че си си създал проблеми сам, като си започнал да си играеш със софтуера. Нали уж било много просто да настроиш с отличният български софтуер уредбата . Не ме разбирай погрешно, и на мен ми е идвало да си изям мъдите като почна да ровя в този брутално заталачен софтуер на Бардолини.

Това е от мен. От тук нататък ви оставям да се самозаблуждавате (с което се справяте отлично )
ratamahata is offline   Reply With Quote
Old 24-04-2008, 21:15   #22
robygas
обикновен газаджия

robygas's Avatar

ЗА БОГА БРАТЯ........... ВЕЛИК ДЕН ИДВА! МИР ЗА ВСИЧКИ ! БЪДЕТЕ ЗДРАВИ!
robygas is offline   Reply With Quote
Old 25-04-2008, 21:59   #23
ФЕРАРИСТ
Rh C8H19

ФЕРАРИСТ's Avatar

Quote:
Ами само да те питам нещо преди да приключа въпроса. Защо ти е трябвало да пипаш настройките на уредбата, щом е била перфектна? Аз лично ако имам кола която се държи перфектно, няма да тръгна да я човъркам просто така за ташака . Май не е била толкова перфектна?

А още нещо, спомена че си си създал проблеми сам, като си започнал да си играеш със софтуера. Нали уж било много просто да настроиш с отличният български софтуер уредбата . Не ме разбирай погрешно, и на мен ми е идвало да си изям мъдите като почна да ровя в този брутално заталачен софтуер на Бардолини.
Ми пич, човъркам си, щото съм любознателен бре - интересно ми е ако направя това, какво ще стане, ако бъзикна тука, ако повиша тук и там, ако намаля другаде - все пак съм си сейвал стандартните настройки и ако нещо се огелпи мога да си ги възтановя - интересно ми беше кога ми гори повече, кога по малко, аз освен любител на скороста, съм и любител на икономичното каране - затва си човърках из софта, не изкарвай че съм оправял кусури.....
Old 27-04-2008, 19:07   #24
Crusader
Войник на съдбата

Crusader's Avatar

Подобен тон не се толерира в този форум

Уважавам познанията Ви, но няма да търпя повторно подобни изказвания от никой от потребителите на този форум

Последните няколко мнения ще ги изтрия като ненужен спам
Crusader is offline   Reply With Quote
Old 17-06-2008, 22:07   #25
toki4a
два дросела

Quote:
Originally Posted by robygas
каквото ти скимне това ще ти монтирам!
колега здравеи на моита 155 ца сложихме преди около година фобос и никакви проблеми само че до едно време
чистиха ми дузите на бенца и ми обаркаха кабелите на реиката за гаста и от тогава си има едно придарпване на на независимо коия и да е предавка на ниска скорост

може ли да ми кажеш как са цветовете по последователност от лияво на диясно на реиката на дузите на гаста
сега ми са
1/биял_червен, 2/зелен-червен, 3/сив_червен,4 син_червен

но си мислия че не беха така преди благодария ти предварително

http://www.youtube.com/watch?v=JLPSY...eature=related
toki4a is offline   Reply With Quote
Old 01-12-2008, 21:13   #26
urko
Младши алфист

За BSM мога да споделя само хубави неща, имам две коли, едната е Бардолини а другата с Кар Газ.
Монтирани са в различни сервизи, но и двете коли работят безупречно, като моята навъртя над 90 000км. за две години, а на жена ми е съвсем нова.
Явно ratamahata е решил да оплюе всичко конкурентно и да остане сам на пазара ?
Само да не забравя че българските уредби не може да ги стигне по цени, Кар Газ ми я монтираха на 950 лева, може да не е идеалната уредба, но ми върши чудесна работа и нямам никакви проблеми .

Интересно ми е защо предлагате Бардолини, след като е дъното на уредбите.

.
urko is offline   Reply With Quote
Old 25-12-2008, 14:16   #27
qpwo
Старши алфист

qpwo's Avatar

Монтираха ми Фобос за 1300лв. Колата върви перфектно, харчи газ колкото и бензин, има 3 режима на каране и индикатор колко е пълна бутилката. Всичко е вързано с бордовия комп. - какво повече...
Old 25-12-2008, 16:40   #28
Alfoso
Клуб 10J

Alfoso's Avatar

Че кво му е на Бардолинито??
2 години карам никви ядове...
Old 05-01-2009, 09:29   #29
Христо_Сираков
ico83

Христо_Сираков's Avatar

Quote:
Originally Posted by Alfoso View Post
Че кво му е на Бардолинито??
2 години карам никви ядове...
аз пък съм с АЦ и нямам никакви проблеми вече 2 месеца на 6200 оборота си прехвърля обратно на бензин докато ги бутне под тези и върви и работи доста прилично смея да твърдя

http://stargasvedrare.com/ceni.html

имат доста интересни автомобили на които са монтирали от тази марка газов инжекцион

.
Христо_Сираков is offline   Reply With Quote
Old 05-01-2009, 11:32   #30
qnis3
Запален алфист

Quote:
Originally Posted by ico83 View Post
имат доста интересни автомобили на които са монтирали от тази марка газов инжекцион
Даммм разботят доста добре но има един проблем. Говорим за СТАГ200 че е в пласмасова кутия която не е хермитизирана и може да има проблеми с електрониката от влага прах и....
На мен се падна честа да слагам на една кола газ от която сигорно има само няколко бройки в БГ.
Attached Thumbnails
8eda3a686ae80fe537e2cc4dedf6a503.jpg   f4e7fb746374a4e017566ed9e4e38cf7.jpg  
qnis3 is offline   Reply With Quote
Reply
Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфи на ГАЗ « Previous Thread | Next Thread »
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules