Форуми - Начална страница Клуб Алфа Ромео България - Сайт
Register FAQ Members List Calendar Search Today's Posts Mark Forums Read

Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Класически модели
Класически модели Алфа 75, 90, Алфета, Джулиета и други Алфи със задно задвижване.

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 04-05-2010, 23:31   #1
pla_y_men
Запален алфист

Default Придобих мърлява, но с добра душа /купе/ Алфа 75

Днес, благодарение на едно бързо обаждане от Тони от Ванто, на един банкомат, който изтръсках и един окаян грък с Алфа 75 1.8 i с пръднал мотор, се сдобих с колата, гърчето с кинти, а Тонката с бая предстоящи интервенции по компилацията на моята 3.0 Америка с много запазеното шаси /поне на пръв поглед/ на тази 1.8 i . Какво и как ще се прави още не знам - колата ще е утре при Тони, а който си нема работа и обича да дава акъл да заповяда към 18.30 - 19.00 да избистрим някаква концепция... На външен вид е пълен кенеф /боядисвана е с плискане на кофи с боя и то май различна /, но като я разглеждахме нямаше грам ръжда по вратите, праговете, коша и най-важно по пода и по роговете. Та работата отива към 2 в 1... Дано наистина шасито при по-обстоен оглед се окаже толкова добро, колкото изглежда. Не е виждало сняг и луга...супер!!!
pla_y_men is offline   Reply With Quote
Old 05-05-2010, 01:12   #2
Venci
баш пердашкин

Venci's Avatar

Smile

Аз ще взема да намина мен в акълите ме бива
Old 06-05-2010, 09:30   #3
dellltata
Запален алфист
Член на клуба

dellltata's Avatar

шасито си го бива...ма кво бачкане ще падне: докато се стигне до ето това

.
dellltata is offline   Reply With Quote
Old 16-05-2010, 23:55   #4
pla_y_men
Запален алфист

Пичове, след Трак дея сериозно превъртях и сън няма да ме хване, докато не се получи една перфектна 3.0 Америка! Не мога да ви опиша чувството, когато ви гледах да се кефите по пистата, а аз като най-голям враг на предното предаване само да зяпам... Адски ви се кефех и само капчицата здрав разум ме спря да изкарам и моята на писатата...само мисълта, че ако я разцепя по трасето, отлагам проекта далеч във времето ме удържа
Old 17-05-2010, 00:14   #5
mordohy
чичка с очила и шкембенце
Член на клуба

mordohy's Avatar

Браво, бе откачалко!
Ако мога да помогна с нещо- казвай!
От тенекии не разбирам, ама ако трябва нещо да се лъска , чисти или е свързано с тоци и кабели- свиркай!
Обичам щуравите идеи и откачените копелета!
Old 17-05-2010, 08:56   #6
Dexer
Deadliest Catch

Dexer's Avatar

Пламене, действайте я колата, щото трябва да се карат тея коли, от личен опит видях, че се трошат най-много от седене

=== 75 1.8 T '86 ===
=== 156 SW 2.4 JTD '01 ===

If Rust Is Lighter Than Carbon Fibre, My 75 Is A Superleggera!
Dexer is offline   Reply With Quote
Old 19-05-2010, 10:07   #7
Venci
баш пердашкин

Venci's Avatar

Пламене, мисля че е излишно да пиша, че ще помагам с каквото мога, но все пак да не забравите и мен да броите
Old 19-05-2010, 21:04   #8
pla_y_men
Запален алфист

Благодаря пичове, ПИЧОВЕ сте!
Тони ще е главният технолог, когато и каквото каже, ще гледам да намирам/е/ . Не мога да се сетя за всичко /та и вие подсещайте/, а и много неща ще възникнат по време на процеса "2 в 1". Това, което се сещам и сме си го говорили, е необходимоста от онези гумени уплътнения/подложки на бравите на вратите и една задна пластмасова вежда. Надявам се и други колеги да поглеждат тук и при възможност да помагат. Например за тези уплътнения на бравите не знам дали някъде не се и продават нови /съмнително, но.../ и ако не е цифра, да се напазари или пък да се вземе една за мостра и да ги избачка някой...Също и за веждата - или някоя втора употреба, или нова /стига да има откъде и да не е финансово невъзпитана офертата/ или пък съществуващата да се възстанови? Не знам цифрите по всеки вариянт - ако някой е играл подобно нещо, да пусне две-три думи като инфо къде и как и колко
Бих забил примерно и едни малко по-къси и твърди задни пружини, ама знам ли от какво друго МПС биха се хванали или некви спортни да се издирват? Като смътна идея в бъдеще може и някакви спортни валове на мотора да забия...стига да има и стига да не трябва да си продам единия бъбрек за тях... Винаги на дневен ред е и въпроса за джанти 15/5*98...като може и някакви фланци за предните гуми - да я "разкрача" на Калояново и да убия всички "фиати" с предно Давайте и идеи, може да не се сещам за всички простотии, които са възможни
Old 19-05-2010, 21:59   #9
Da_Fuse
Силно зарибен - облъчен

Da_Fuse's Avatar

За упътненията на вратите, цената беше "дебеличка" , но не непосилна - 20-тина лв бройката. За изработка - на мен ми се струва много трдно и излишно, колкото до веждата - втора употреба.

България от векове за векове - НАД ВСИЧКО!
Da_Fuse is offline   Reply With Quote
Old 19-05-2010, 22:40   #10
Кайо
Pretorian

Кайо's Avatar

Честито колега!Един съвет от мен направи пълен преглед на колата штом си я взел от гърк.От 1996 живея в Гъпция и от гърк кола не бих купил ако иска и на 1000 км да е,много са голями мърлячи по-голямата част на тема коли и мотори.Докато нещто неизтропа не се занимават с мпсто.
Кайо is offline   Reply With Quote
Old 19-05-2010, 22:55   #11
pla_y_men
Запален алфист

Quote:
Originally Posted by Da_Fuse View Post
За упътненията на вратите, цената беше "дебеличка" , но не непосилна - 20-тина лв бройката. За изработка - на мен ми се струва много трдно и излишно, колкото до веждата - втора употреба.
Става дума за малките правоъгълни уплътнения /почти невидими/ на външните брави/дръжки. Нямам предвид уплътненията между вратите и купето. А тези вежди и втора употерба не ги виждам за съжаление...
Quote:
Originally Posted by kaio156 View Post
Честито колега!Един съвет от мен направи пълен преглед на колата штом си я взел от гърк.От 1996 живея в Гъпция и от гърк кола не бих купил ако иска и на 1000 км да е,много са голями мърлячи по-голямата част на тема коли и мотори.Докато нещто неизтропа не се занимават с мпсто.
Точно е изтропала тази, но най-ценното е състоянието на тенекиите, което все пак е видимо добро
Old 19-05-2010, 23:08   #12
Speeder
Boxer maniac

Speeder's Avatar

Колега, имаме една 75ца на части, ще проверя за уплътненията на дръжките. В събота се надявам да имам време да погледна.

Ето я колата, разгледай и ако те интересува нещо или звънни на Виктор или ми пиши на лично : http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=39209

П.П. вратите на тая 75ца се затварят като на хладилник. Страхотни са! (без задна лява , че даде фира)

www.ClassicCar-bg.com

.
Speeder is offline   Reply With Quote
Old 20-05-2010, 01:08   #13
Da_Fuse
Силно зарибен - облъчен

Da_Fuse's Avatar

Точно за уплътненията на дръжкитге отвън говоря - 20 кинта парчето.

България от векове за векове - НАД ВСИЧКО!
Da_Fuse is offline   Reply With Quote
Old 23-05-2010, 13:27   #14
dellltata
Запален алфист
Член на клуба

dellltata's Avatar

имах време вече да извадя мотора....дупка в буталото хахха както и да е.обаче ахнах като заварих перфектна ходова част.....всичко е супер.нови монро отрпед ..трактрак сензатрак. и учудващо нови задни каяба оригинал..и няма и сантим корозия на купето...това засега по мърлевката на външен вид кола
dellltata is offline   Reply With Quote
Old 23-05-2010, 17:29   #15
pla_y_men
Запален алфист

Тонка, жив да си за онова спешно обаждане...след което барнахме това купе Сега се стягам за към теб, да го играя "демонтаж" на джунжуриите... Като я разпарчетосаме, може да и направя няколко снимки, за да се види след някое време от къде е започнала тихата ми лудост...
Reply
Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Класически модели « Previous Thread | Next Thread »
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules