Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21

Thread: Alfa Romeo GT-Q2

  1. #1

    Default Alfa Romeo GT-Q2

    Привет на всички,насочил съм се към въпросната Алфа/1.9 м-джет/,имам няколко въпроса относно фейслифта на модела,за всичко друго съм прочел,тъй че няма да ви занимавам със странични въпроси.

    1.По какво да позная Q2 версията от предната,и значи ли че щом е произведена след 2006 значи е Q2.Тоест в тази версия след 2006 присъства това подобрение на деференциала.
    2.Същия въпрос и за двигателя/говоря за 150 к.с. версиите/
    3.Има ли разлика в предните маски на тези Алфи,както е при Бмв например и тяхния М-Пакет...само пример давам.
    4.Тези модели с черните километражи са предполагам специални версии а не показател за фейслифт.

    Моля за всякакви детайли койте се сетите да напишете по точките,и също ви моля да не коментираме дали била добра,дали се разваляла и др неща такива,за да не се разводнява темата.
    Благодаря.
    Last edited by jbiznesa; 03-08-2017 at 16:44.

  2. #2
    Бързам, бързам.. WarsteineR's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Велико Търново
    Age
    36
    Posts
    330

    Default

    Колега, има няколо специални версии - блеклайн (хромирани огледала, черни километражи, потъмнен интериор 18 джанти), ку2 (като предната, но с диференциал), спешъл едишън (след 2010 със всичко възможно + диференцал). Разликите при фейса, мисля че са минимални волана е шит на 4 места, а на старата е на 2, по-важната разлика, е че преди фейса(2006) е евро 3 и няма дпф, егр. Има версия със бутон спорт, която е 1.9жтдм 170кс, мисля след 2008. Има обикновени версии, които имат зимен пакет (ксенон с лупи, подгрев на седалките и на пръскалките). Като цяло при ГТ няма ясно разграничени нива на обурудване освен специалните изпълнения.
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 99'
    ex. Lancia Dedra 1.6 ie 93'

  3. #3

    Default

    мерси за отговора колега,въпроса ми е отличителни черти по които да се познае,например ауспуха е с 2 тръби,това е след фейса.ти спомена за волана-ок,евро 3-ок,и другото което ме интересува е системата Q2 дали присъства във всичките версии след фейса 2007,за този прословут деферинциал.и тези които имат как се разбира дали го има,щото буквите отзад на багажника може да ги няма..ЗА НИВА НА ОБОРУДВАНЕ СЪМ ЧЕЛ ЗА Distinctive/Progresion но кое какво значи незнам.
    Last edited by jbiznesa; 03-08-2017 at 23:05.

  4. #4

    Default

    Ако има Q2 диференциал няма как да не е споменато в обявата.
    Това вдига цената с поне 1000лв и всеки средно грамотен търговец го знае.

  5. #5

    Default

    Извинявам се предварително колеги,но кой от въпросите по горе които съм задал в поста не успяхте да разтълкувате правилно,да давате ми някакви примери,идеята беше какви са видимите разлики без да чета да позная колата каква е.но ясно е описано по сайтовете модела се произвежда от 2004-2007 и следва фейслифт 2007-2011 в който е добавено Q2 системата,по ниско окачване,двоен ауспух,евро 4 и др, и както колегата WarsteineR добави още едно две неща,а и той напрактика ми отговори на първия въпрос донякъде,отделно след 2007 излезнаха и специални версии на същата с леки изменения интериора и екстериора.
    с една дума след 2007 едва ли ще бъде произвеждана кола без Q2 технологията,като се разчетох из сайтовете разбрах,но все пак ви благодаря за вниманието.

    ---------- Post added at 00:42 ---------- Previous post was at 00:30 ----------

    ЦИТИРАМ ОТ УВАЖАВАН ОТ МЕН САЙТ В РУСИЯ.

    През 2006 г. Alfa Romeo представи Alfa Romeo GT JTDM 1,9 Q2 версия. Q2 - нов диференциал с ограничено приплъзване, предназначени за подобряване на активната безопасност на автомобила. Нов диференциал Q2, оборудваните модели в началото са само JTDM двигател от 150 к.с., но скоро тя ще бъде достъпна и в други версии на гамата.

    През същата година, Alfa Romeo представи и лимитирана серия Alfa Romeo GT BlackLine. Новата серия се различава само по ефектен външен вид: тялото е боядисан в черен металик вложки на страничните огледала, хромирани ауспуха и ексклузивни 18-цолови колела. Салон гарнирани с черен кожен волан с червени шевове, алуминиеви спортни педали и скоростен лост и се. Кабината е с озвучителна система Bose. Двата двигателя на разположение за тази версия, останали непокътнати. Този 163-конски сили 2-литров бензинов двигател и 1.9-литров турбодизелов капацитет от 150 к.с.
    Last edited by jbiznesa; 04-08-2017 at 01:35.

  6. #6

    Default

    Mи не ме разбра явно.
    Q2 e опция, не е нещо серийно след никоя година.
    Не може да кажеш, че щом колата е от 2008ма, то тя със сигурност е с Q2. Има и със има и без.
    Пише си го в обявата, пише го на задния капак, пише го и на други места сигурно.

  7. #7
    Бързам, бързам.. WarsteineR's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Велико Търново
    Age
    36
    Posts
    330

    Default

    Колегата dhtj е прав, единствено с диференциала е Ку2(изпълнение). Все пак е рядка версия, но щом държиш толкова на шпера, можеш да си го закупиш отделно и да си го монтираш в блек лайн примерно, удоволствието струва около 1500лв. Заслужава си, ако ще увеличаваш мощността.
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 99'
    ex. Lancia Dedra 1.6 ie 93'

  8. #8

    Default

    Добре,приемам ти отговора,може и така да е,правят се и двете версии с и без..така да разбирам.
    п.п.ами ако на капака отзад не го пише,а е...това ми беше въпроса
    на колко коли не пише че са 4х4 отзад а всъщност са,ако все пак ги няма буквите по някакво стечение на обстоятелсвата как да разбера това е въпроса ми
    иначе ок явно си прав за другото

  9. #9
    Бързам, бързам.. WarsteineR's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Велико Търново
    Age
    36
    Posts
    330

    Default

    Декоративните прагове в интериора имат надпис също. В мобиле има една истинска, погледни я.
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 99'
    ex. Lancia Dedra 1.6 ie 93'

  10. #10

    Default

    Да прочетох го,правилно,еми това беше идеята да знам отличителните белези.а ти спомена нещо ако се чипосва,значи ли че тази с Q2 ще е по динамична или всичко опира до стабилността.
    Имах въпрос и за бронята отпред дали има различни,явно има,на предницата има едни лайсни хромирани долу по самата дължина на предната броня които е правят по красива.

  11. #11
    Alfa Life, Alfa Love
    Join Date
    Sep 2015
    Location
    Sofia
    Posts
    133

    Default

    Колега много просто може да отвориш обява за Q2 и такава, която не е и да видиш сам разликите. Обаче да предположим, че и 2-те са пиптани и са дошли в неоригинален вид, то тогава отвори снимки на нови коли и виж. Знаеш ли, че повечето такива Алфи идват доста променени от оригиналния си вид, и дори да видиш отличителните знаци няма как да разбереш и да си напълно сигурен, понеже всеки си слага и маха каквото иска. Освен ако не си карал такава с Q2 и да тестваш при завоите, няма как да разбереш за съжаление, защото доста пъти такъв диференциал се монтира и на нормалните версии по жалание на клиента след изтичане на гаранцията на колата и никога не може да си сигурен докато не тестваш. Това което се опитвам да ти кажа тук е, че доста пъти някои търговци лепят Q2 на капака и калниците за да вдигнат цената на колата, а всъщност тя си е с нормален диференциал, но както казах, освен ако не разбираш и не си карал истинска Q2 и не я тестваш няма външни разлики, които със сигурност да ти кажат.
    Fiat Bravo II 1.4 16v

  12. #12

    Default

    Колега благодаря за отговора ето точно за това иде реч,тъй като всеки си прави каквото иска и си слага каквото иска затова и го зададох този въпрос.Аз за съжаление не разбирам от Алфи.
    Значи трябва да се надявам на честен търговец и на късмет,а може би по някакъв номер да може да се провери но аз ще попитам,разбрах.
    Last edited by jbiznesa; 04-08-2017 at 12:54.

  13. #13
    Хидравлик M.Gruev's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Казанлък
    Posts
    400

    Default

    Проверката е много проста:
    1. Вдигаш едното предно колело във въздуха с крик-а.
    2. Спираш системите за стабилност от бутона.
    3. Даваш леко газ.

    Ако колата не мръдне, дифа е отворен (стандартен), ако мръдне е Q2.
    Alfa Romeo 164 3.0 V6, Alfa Romeo Alfetta GT 2.0
    Citroen С6 2.7 V6 HDI, Citroen C-Crosser 2.2 HDI, Citroen CX 2.5 GTI TURBO
    Peugeot 405 1.9 Mi16 4x4

  14. #14
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Quote Originally Posted by M.Gruev View Post
    Проверката е много проста:
    1. Вдигаш едното предно колело във въздуха с крик-а.
    2. Спираш системите за стабилност от бутона.
    3. Даваш леко газ.

    Ако колата не мръдне, дифа е отворен (стандартен), ако мръдне е Q2.
    Q2 на Алфа Ромео е реално торсен диф и се държи като нормален/отворен, ако от едната страна колелото е във въздуха.

    Има фирми, които предлагат торсен дифове, които имат фабричен "preload" и по този начин споменатия недостатък на нормалния Torsen диф се "лекува".

    За да се усети дали колата е с Q2 трябва да си карал такава, има едно специфично изтегляне в завой с подадена газ, а не недозавиване. Степента на завиване може да се контролира с газ. Колкото повече даваш газ, толкова по-завива, пуснеш ли газта - дифа отключва и става неприятно...

    Втори вариант - колата се качва на подемник и се развиват няколко болта, държащи задния капак на дифа и се вижда "кой живее в гаража"...
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  15. #15
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Q2 на Алфа Ромео е реално торсен диф и се държи като нормален/отворен, ако от едната страна колелото е във въздуха.

    Има фирми, които предлагат торсен дифове, които имат фабричен "preload" и по този начин споменатия недостатък на нормалния Torsen диф се "лекува".

    За да се усети дали колата е с Q2 трябва да си карал такава, има едно специфично изтегляне в завой с подадена газ, а не недозавиване. Степента на завиване може да се контролира с газ. Колкото повече даваш газ, толкова по-завива, пуснеш ли газта - дифа отключва и става неприятно...

    Втори вариант - колата се качва на подемник и се развиват няколко болта, държащи задния капак на дифа и се вижда "кой живее в гаража"...
    Ебати, аз това на Петрохан ще го усетим, без да я дигам на подемник....))...Вервай ми...)
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •