Форуми - Начална страница Клуб Алфа Ромео България - Сайт
Register FAQ Members List Calendar Search Today's Posts Mark Forums Read

Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфи на ГАЗ
Алфи на ГАЗ Тук пишете всичките си проблеми, впечатления, въпроси и други свързани с Алфите на газ и метан.

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 22-08-2016, 22:28   #1
Slayer.
Младши алфист

Default Голям разход на гориво

Здравейте, колеги!

С Алфа 145 съм, боксер и откакто я купих ми прави проблеми с газта. Първо не искаше да пали, мъчих я по 5-6 пъти - даваше откат и палеше. След това имаше проблем със стоп светлините и й беше паднал акумулатора - заредих го, сега сякаш това се оправи и пали от 2-3 път, но разхода на гориво ми е огромен.

Тъй като от скоро карам Алфа на газ не знам какъв е нормалния разход за модела, но в момента тя ми гори около 14 на 100, което на мен ми идва много.

Като я купувах ми казаха, че е сменян изпарителя и е сложен някакъв нов - турски. Предполагам, че проблема идва от него и се ориентирах към Ловато, но бих искал да знам дали ако го сменя ще падне разхода и колко е нормалния такъв за модела кола на газ?
Slayer. is offline   Reply With Quote
Old 23-08-2016, 07:09   #2
don_pepone
T.S. Присмехулник

don_pepone's Avatar

първо добре дошъл в клубът
второ колата освен чее 145, с кой мотор е и колко коня е (3-300), съъщо така обикновено газово ли е или инжекцион.
трето Освен че е турски каква марка е точно, ако е Мимгаз го хвърляй направо, ако е Атикер просто иди да го настроят.
и четвърто , засичал ли си я на бензин как гори при същите маршрути и стил на каране?
don_pepone is offline   Reply With Quote
Old 23-08-2016, 13:26   #3
Alex_26
Хайдутин СЕЛЯНДУР KILLER

Quote:
Originally Posted by don_pepone View Post
първо добре дошъл в клубът
второ колата освен чее 145, с кой мотор е и колко коня е (3-300), съъщо така обикновено газово ли е или инжекцион.
трето Освен че е турски каква марка е точно, ако е Мимгаз го хвърляй направо, ако е Атикер просто иди да го настроят.
и четвърто , засичал ли си я на бензин как гори при същите маршрути и стил на каране?
Щом е боксер не е газов сигурно. Първо я виж как работи на бензин и след това действай според горните указания.Смени филтъра на клапана
Alex_26 is offline   Reply With Quote
Old 23-08-2016, 20:41   #4
Slayer.
Младши алфист

Благодаря за отговорите! Колата е 1,3, 90 коня, обикновена газ и емулатор. Изпарителя е точно Мимгаз, чувал съм, че е пълен боклук...

Купих я без бензинова помпа и още не съм сложил, при което можете да си представите колко ми весело като закъсам
Old 24-08-2016, 08:31   #5
don_pepone
T.S. Присмехулник

don_pepone's Avatar

Купи си едно Ловато изпарителче и знай че следващите 50-60 хил км ще си регулираш само празния ход при смяна на зимна/лятна газ , а ако искаш по-тънко да минеш си вземи един Атикер
Old 24-08-2016, 08:50   #6
plamenp59
Запален алфист

plamenp59's Avatar

Quote:
Originally Posted by Slayer. View Post

Купих я без бензинова помпа и още не съм сложил, при което можете да си представите колко ми весело като закъсам
Паленето на газ е аварийно.Иска се температура на газта за правилната и работа.Мембраните се скапват от студена газ.Първото което трябва да се направи е смяна на бензиновата помпа.След това мисли за смяна или настройки за да намалиш разхода.Газ анализатори има колкото искаш.
Old 24-08-2016, 21:27   #7
mimouzunov
+-

mimouzunov's Avatar

Бялото от картинката по-долу, около 30000км (2 години) е с Мимгаз. Пали се и се кара само на газ, дори и зимата.
Комбиниран разход 8. Несъм забелязал никакви аномалии от момента на монтажа до ден днешен!
Old 25-08-2016, 07:12   #8
don_pepone
T.S. Присмехулник

don_pepone's Avatar

Възможно е, просто % на дефекти при тая марка е в Пъти по-висок от нормалния при останалите. радвам се че все пак има и доволни хора, както си ти в случая.
Работата е малко както при тоя измислен модел Меджик , който уж държи 250 или 350 коня, но всяка 2ра или 3та бройка е пълен боклук и не издържа да храни и половината коне. Лично познавам десетина души които караха с такъв и само 2ма от тях имаха късмета да е ОК и то от първите бройки на производството му, след това стана ужас.

В случая като човека има вече редуктор да опита с настройка,ако е ОК да си кара докато спре,но за мен Мимгаз ев топ 3 на възможно най-кофти опциите, но поне е евтин.
Old 25-08-2016, 20:59   #9
Slayer.
Младши алфист

Колеги, купих днес бензинова помпа и я смених. Ще опитам с палене на бензин и превключване на газ, защото се съмнявам, че при самото палене дава някакъв проблем и изтича газ, а и предвид факта, че ако имам късмет, паля от 10 път... то смятам, че е добре да пробвам.

И все пак да питам, колко е нормалния разход на гориво на газ за модела? Някой има ли наблюдения?
Old 26-08-2016, 00:08   #10
mordohy
чичка с очила и шкембенце
Член на клуба

mordohy's Avatar

Мимгаз, Волтран и подобните са копия на Ловато. Имаха в началото проблем с вилката на ниската страна, но това не е болка за умирачка.
За да ти гори толкова , колега, то изпарителя не е регулиран добре.
Тоест хич.
Точно с Мимгаз бях на предишната алфа и си палих при минус 27 на газ.
Упражнението не е особено полезно за мембраните, но при цена от 15-20 лева за комплект е съвсем поносимо да си ги сменяваш всяка година.
Разходът трябва да ти се върти около 7-12, в зависимост от начина на каране.
Обаче този тип газови системи са вече архаизъм. В твоя случай има китове за газов инжекцион в рамките на 300-320 лева. Тогава разходът рязко спада, а колата очевидно върви много повече.
Давам ти само идея.
Изпарителя задължително се настройва на газоанализатор.
Колкото и да си добър, най- много да я докараш да пали лесно, но за икономия се иска апаратура.
И пиши от къде си, за да можем по-лесно да те ориентираме.
Добре дошъл във Форума!
Old 26-08-2016, 10:34   #11
Slayer.
Младши алфист

Благодаря за отделеното време, колеги!

От Пловдив съм! Колкото до изпарителя, за да може колата да запали съм го отворил до край, в противен случай да запаля е трудна работа. Смятам след като оправя бензиновата помпа да я направя да пали на бензин и да затворя малко изпарителя, при което обаче не знам дали колата няма да стане по мудна на пътя...
Old 26-08-2016, 12:53   #12
Alex_26
Хайдутин СЕЛЯНДУР KILLER

Quote:

От Пловдив съм! Колкото до изпарителя, за да може колата да запали съм го отворил до край, в противен случай да запаля е трудна работа. Смятам след като оправя бензиновата помпа да я направя да пали на бензин и да затворя малко изпарителя, при което обаче не знам дали колата няма да стане по мудна на пътя...
А смени ли филтъра?
Alex_26 is offline   Reply With Quote
Old 26-08-2016, 23:28   #13
mordohy
чичка с очила и шкембенце
Член на клуба

mordohy's Avatar

Quote:

Точно от това ти гори много, а бъди сигурен, че върви по-малко.
Old 01-09-2016, 00:44   #14
markoff
Запален алфист

markoff's Avatar

Здравей, колега,
Алфа Ромео 146 1.3 боксер
Газова уредба SimGas газов инжекцион
Изминати километри от както я карам на газ около 55 000
Имам я от 2009г. на газ е от 2011г.

Карал съм я всякак, на високи обороти, на ниски обороти, плавно превключване на скоростите, с рязане по светофарите, със стари свещи и кабели, с нови свещи и кабели, с ново масло, с гуми за "по-нисък разход", панелен въздушен филтър, зад камион на магистралата...
Скоро махнах катализатора, защото беше прогнил с дупки и смърдеше ужасно - още не зная дали ще падне разхода от това.
Мога да ти кажа че всичко друго не помогна и вече не ми пука (само прочети колко харчи 159 дизел и ще си доволен)

И сега малко статистика:

бензин
10-11-12/100 София-град
7-8/100 извънградско София-Сливен

газ
13-14.5/100 София-град
9-10.5 извънградско София-Сливен

Та не се плаши толкова трябва да ти е разхода, сигурно газовата може и по-оптимално да се настрои, но едва ли ще падне до разхода на бензин в л./100км.

Може да не иска да пали от един милион неща.
Изчаквай винаги да изгасне ключето на таблото, преди да завъртиш стартера.
Провери си кабелите и свещите.
Провери си въздушния филтър.

Не съм 100% сигурен дали има връзка с това, но от както махнах катализатора моята пали от четвърт. Преди това си въртях на всяко студено палене.

Утре пътувам за Сливен и ще пиша какъв разход е дала без катализатор.

Не се плаши и мисли за по-големи приходи, а не толкова как да свалиш разхода.

Поздрави!
Old 15-09-2016, 16:16   #15
Slayer.
Младши алфист

" Не се плаши и мисли за по-големи приходи, а не толкова как да свалиш разхода."

Много ми хареса тази част
Приемам, че разходът на гориво е нормален. Говорих си с колегата, от когото бях купил колата. И той вика, че много хора се оплакват от качеството на газта. Явно проблемът е масов. Но пък и карането на Алфа си има цена.
Reply
Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфи на ГАЗ « Previous Thread | Next Thread »
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules