Форуми - Начална страница Клуб Алфа Ромео България - Сайт
Register FAQ Members List Calendar Search Today's Posts Mark Forums Read

Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфи на ГАЗ
Алфи на ГАЗ Тук пишете всичките си проблеми, впечатления, въпроси и други свързани с Алфите на газ и метан.

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 02-10-2016, 21:11   #286
Alex_26
Хайдутин СЕЛЯНДУР KILLER

Quote:
Originally Posted by ecotronic View Post
Говорим за газифициране на мотор с директно впръсване и разсъждаваме върху пречките.
Аз говорех с Дона, за пригаждането на най-обикновен газов инжекцион, не с течна фаза. Защото става и работи. А вие изместихте темата в друга посока. То няма лошо, но нека чистим нещата едно по едно
Alex_26 is offline   Reply With Quote
Old 02-10-2016, 21:14   #287
don_pepone
Пишман Газаджия

don_pepone's Avatar

такам да разбирам,че имаш дани така да се каже,че и при директното впръскване , това става в началото на такта с цел хомогизиране на сместта (баси как се изказах) и с цел да се използват завихрянията от застъпването на такт изхвърляне и такт засмукване?! Което ако е така навярно с доста модели ГИ от по-висок клас ще станат нещата. Остава фатката как да съхраним бенз дюзи от прегряване и спичане, поне те и както си бацат на бенз си се случва това, а на газ ще съкратим времето до постигането на това многократно

.
don_pepone is offline   Reply With Quote
Old 03-10-2016, 10:56   #288
ecotronic
Алфист идеалист

ecotronic's Avatar

Quote:
Originally Posted by Alex_26 View Post
Аз говорех с Дона, за пригаждането на най-обикновен газов инжекцион, не с течна фаза. Защото става и работи. А вие изместихте темата в друга посока. То няма лошо, но нека чистим нещата едно по едно
Обикновен ГИ на мотор с директно впръскване винаги води до смесен разход, което не е добрият вариант. А ако не води до смесен разход, води до преразход на бензинови дюзи, което също не е добрият вариант.

Поради това обсъждаме варианта за вкарване на течна фаза през бензиновите дюзи.

159 1.8 MPI
166 2.0 TS (ex)
ecotronic is offline   Reply With Quote
Old 03-10-2016, 14:25   #289
Alex_26
Хайдутин СЕЛЯНДУР KILLER

Quote:
Обикновен ГИ на мотор с директно впръскване винаги води до смесен разход, което не е добрият вариант. А ако не води до смесен разход, води до преразход на бензинови дюзи, което също не е добрият вариант.

Поради това обсъждаме варианта за вкарване на течна фаза през бензиновите дюзи.
Аз още отдавна обсъждах варианта за обикновен газов, как се слага, дали става. Изказах някои мнения, факти от реалността. Но вие настъпвате да обсъждаме други варианти. В/у тях аз нямам директен поглед и затова замълчавам
Old 03-10-2016, 14:33   #290
ecotronic
Алфист идеалист

ecotronic's Avatar

Quote:
Аз още отдавна обсъждах варианта за обикновен газов, как се слага, дали става. Изказах някои мнения, факти от реалността. Но вие настъпвате да обсъждаме други варианти. В/у тях аз нямам директен поглед и затова замълчавам
Ти отдавна дезинформираш хората.

А конкретно по темата - твърденията ти затова, че моторът може да си работи 100% на газ с класически ГИ, като бензиновите дюзи не страдат от това, са направо абсурдни и силно подвеждащи!

Наистина е по-добре да замълчиш.

159 1.8 MPI
166 2.0 TS (ex)
Old 03-10-2016, 15:24   #291
Alex_26
Хайдутин СЕЛЯНДУР KILLER

Quote:
Ти отдавна дезинформираш хората.

А конкретно по темата - твърденията ти затова, че моторът може да си работи 100% на газ с класически ГИ, като бензиновите дюзи не страдат от това, са направо абсурдни и силно подвеждащи!

Наистина е по-добре да замълчиш.
Дали аз, дали ти. Аз поне имам пример за работеща Жулиета 1750/240 вече няколко години на този принцип, с такава газова. И не само Алфи. Така, че ... ти си за замълчаване.

.
Old 03-10-2016, 15:28   #292
ecotronic
Алфист идеалист

ecotronic's Avatar

Quote:
Дали аз, дали ти. Аз поне имам пример за работеща Жулиета 1750/250 вече няколко години на този принцип, с такава газова. И не само Алфи. Така, че ... ти си за замълчаване.
Примерът ти е от вида "една жена каза...."

Съзнаваш ли, че някой който иска да си вземе мотор с директно впръскаване, мислейки да го газифицира, прочете фейлетоните ти, може и да се върже а после да си скубе косата?
Ти ли ще му плащаш тогава?

Спри се бе, чукча. Колко пъти още трябва да ти го кажа?

159 1.8 MPI
166 2.0 TS (ex)
Old 03-10-2016, 15:33   #293
Alex_26
Хайдутин СЕЛЯНДУР KILLER

Quote:
Примерът ти е от вида "една жена каза...."

Съзнаваш ли, че някой който иска да си вземе мотор с директно впръскаване, мислейки да го газифицира, прочете фейлетоните ти, може и да се върже а после да си скубе косата?
Ти ли ще му плащаш тогава?

Спри се бе, чукча. Колко пъти още трябва да ти го кажа?
Да, колеги ми се обаждаха, дадох координатите на човека и те си решават. Не са фейлетони, защото колата съм я виждал в сервиза, дето ги инсталират. Попрочети малко по-раншни постове, даже Руби дава името на въпросния, свържи се с него и се ограмоти най-после. Па може и някоя на живо да видиш. Фирмата е ДЕК, Младен - 0888 803433
П.П. По последни данни тази Жулиета вече е черен мат. Собственикът има достатъчно пари и постоянно прави промени по нея. А фейлетоните са поучителни за разлика от твоите писания

.
Old 03-10-2016, 15:37   #294
don_pepone
Пишман Газаджия

don_pepone's Avatar

То за Ставането- Става да се нарпави 100% на газ, но колко ще изкарат бенз. Дюзи е божа работа. Все известно е че колите с Директно впръскване си страдат от Дюзи заради агресивната среда в която работят,а като спрът да работят техният живот се скъсява драстично. За мен изказвания от сорта на "ако си сложиш 4 нови дюзи щи дам гаранция за тях" са малко несериозни, понеже така ако някой ги смени и аз ше му да м понеже зная че все ще изкарат година две и после човека да се Ш..а . Има клипове и с прословутите JTS-и при 156 направени на газ, но коко издържат си е малшанс и руска ролетка.
АЗ вярвам, че цвятко не лъже че има човек който ги прави на газ с обикновен ГИ, просто не вятвам че това е добро решение в дългосрочен план поради по-горе изложениете аргументи.
Ако тоя пич предложи вариант с предварителен подгрев на изпарителя и директно палене на газ, то няма да ме притесняват бензиновите дюзи
don_pepone is offline   Reply With Quote
Old 03-10-2016, 15:43   #295
ecotronic
Алфист идеалист

ecotronic's Avatar

Цвятко не лъже. Той просто толкова си разбира.

159 1.8 MPI
166 2.0 TS (ex)
Old 03-10-2016, 15:53   #296
Alex_26
Хайдутин СЕЛЯНДУР KILLER

Quote:
Originally Posted by don_pepone View Post
То за Ставането- Става да се нарпави 100% на газ, но колко ще изкарат бенз. Дюзи е божа работа. Все известно е че колите с Директно впръскване си страдат от Дюзи заради агресивната среда в която работят,а като спрът да работят техният живот се скъсява драстично. За мен изказвания от сорта на "ако си сложиш 4 нови дюзи щи дам гаранция за тях" са малко несериозни, понеже така ако някой ги смени и аз ше му да м понеже зная че все ще изкарат година две и после човека да се Ш..а . Има клипове и с прословутите JTS-и при 156 направени на газ, но коко издържат си е малшанс и руска ролетка.
АЗ вярвам, че цвятко не лъже че има човек който ги прави на газ с обикновен ГИ, просто не вятвам че това е добро решение в дългосрочен план поради по-горе изложениете аргументи.
Ако тоя пич предложи вариант с предварителен подгрев на изпарителя и директно палене на газ, то няма да ме притесняват бензиновите дюзи
Той използва обикновен изпарител за ГИ, който се подгрява, а дюзите са на смукателните колектори, не директно в цилиндъра - абе накратко обикновен ГИ + малко прерабтка в софтуера на ГИ и 3 или 4 емулатора

---------- Post added at 15:53 ---------- Previous post was at 15:51 ----------

Quote:
Цвятко не лъже. Той просто толкова си разбира.
Мад, и е повече от теб, нали. Щом аз трябваше да ти кажа да си смениш филтъра на изпарителя .....
Old 03-10-2016, 16:00   #297
ecotronic
Алфист идеалист

ecotronic's Avatar

Quote:
Мад, и е повече от теб, нали. Щом аз трябваше да ти кажа да си смениш филтъра на изпарителя .....
Що не звъннеш и на тия от Vialle, да им кажеш, че с обикновен ГИ, малко софтуер и една кофа емулатори, става работата.

Може и те да не са се сетили сами, подобно на мен за филтъра

159 1.8 MPI
166 2.0 TS (ex)
Old 17-08-2018, 19:52   #298
flipz
Старши алфист

flipz's Avatar

В Сливен има ентусиаст, който е сложил LPG на дизел
И работи, безпроблемно Играл си много време с различни настройки, но го направил
Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфи на ГАЗ « Previous Thread | Next Thread »
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules