Форуми - Начална страница Клуб Алфа Ромео България - Сайт
Register FAQ Members List Calendar Search Today's Posts Mark Forums Read

Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфа Ромео 156/147/GT
Алфа Ромео 156/147/GT Въпроси и отговори, свързани с поддръжката. Съвети при покупка.

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 13-12-2017, 11:47   #1
raduslaf
Младши алфист

Default Температура охладителна течност

Здравейте
Регистрирах се във форума преди доста години, защото обмислях покупка на Алфа едно време, което така и не се случи, но ето че години по-късно все пак взех такава кола - Алфа 147, 1.6 бензин, 2006 г. Количката е чудесна, но имам проблем - трудно загрява, а когато загрее и карам на прав път, температурата пада рязко, понякога дори на 50 градуса. Най-логично според мен е термостатът да е развален. Освен това от време на време ми светва чек енджина и изписва на борда съобщение, което забравих, че не го е показвала скоро, но нещо от сорта на "control system" нещо си.
Нямам никаква идея за нито един Алфа сервиз, а знаем колко е важно да се иде при надежден и коректен човек, особено, когато си лаик.
Съвети?
raduslaf is offline   Reply With Quote
Old 13-12-2017, 12:37   #2
DerMeister
Болен алфист

DerMeister's Avatar

Списък със сервизи:

http://clubalfaromeo.com/forum/forumdisplay.php?f=5
Old 13-12-2017, 15:20   #3
Ghostface86
Запален алфист

Напук на разни лордовски мнения, термостата ти е заминал. Ама като гледам, това може да ти е най-малкия проблем. Закарай колата в сервиз, да й направят диагностика. Щото скоро може, да не си толкова прехласнат, по модела.
Преди да се купува кола, се кара на проверка в сервиз. Дано не е сериозен проблема.
Ghostface86 is offline   Reply With Quote
Old 13-12-2017, 15:53   #4
lordliness
Скитник

lordliness's Avatar

Quote:
Originally Posted by Ghostface86 View Post
Напук на разни лордовски мнения, термостата ти е заминал. Ама като гледам, това може да ти е най-малкия проблем. Закарай колата в сервиз, да й направят диагностика. Щото скоро може, да не си толкова прехласнат, по модела.
Преди да се купува кола, се кара на проверка в сервиз. Дано не е сериозен проблема.
Ако има предвид мен, понеже ме наричат Лорда, моля покажи къде в тази тема има мое мнение, или пак пишем колкото да не заспим и да се заяждаме?
Old 13-12-2017, 16:31   #5
myato
No brain,no pain.

myato's Avatar

Quote:
Originally Posted by raduslaf View Post
Здравейте
Регистрирах се във форума преди доста години, защото обмислях покупка на Алфа едно време, което така и не се случи, но ето че години по-късно все пак взех такава кола - Алфа 147, 1.6 бензин, 2006 г. Количката е чудесна, но имам проблем - трудно загрява, а когато загрее и карам на прав път, температурата пада рязко, понякога дори на 50 градуса. Най-логично според мен е термостатът да е развален. Освен това от време на време ми светва чек енджина и изписва на борда съобщение, което забравих, че не го е показвала скоро, но нещо от сорта на "control system" нещо си.
Нямам никаква идея за нито един Алфа сервиз, а знаем колко е важно да се иде при надежден и коректен човек, особено, когато си лаик.
Съвети?
Просто смени термостата и всичко ще е наред.
Old 14-12-2017, 11:52   #6
raduslaf
Младши алфист

Quote:
Изобщо не може да става дума за прехласнат Просто върши работа количката и затова я определям като чудесна.
Old 15-12-2017, 11:45   #7
Ghostface86
Запален алфист

Казах го в друг смисъл. Кола се взима, след като й е направена диагностика. Закара ли я в сервиз, да видят грешката?
Иначе колата е страхотна, да й се радваш много.
Old 20-12-2017, 15:29   #8
raduslaf
Младши алфист

Днес оставих колата в Горубляне при едно момче Радостин. Той е поддържал колата преди да дойде при мен. Изглежда доста свестен, така че се надявам всичко да е наред довечера като отида да си я взема
Old 20-12-2017, 15:47   #9
Ghostface86
Запален алфист

Стискам палци. Обслужи я както трябва и ще й се радваш дълго време. Недей да пестиш от косумативи, че ще ти излезе солено после. Колата иска хубаво и най-важното оригинално масло. Разучи ли, какво екстри има?
Old 27-12-2017, 12:00   #10
raduslaf
Младши алфист

Quote:
Стискам палци. Обслужи я както трябва и ще й се радваш дълго време. Недей да пестиш от косумативи, че ще ти излезе солено после. Колата иска хубаво и най-важното оригинално масло. Разучи ли, какво екстри има?
Смених маслото и филтрите, сложихме нов термостат и засега е чук. Похапва малко масълце, ама не е болка. От обслужване не пестя. Екстрите не са нищо особено, ама и на мен като цяло ми трябва климатик, ел. стъкла и огледала и другото ми е все тая
Old 27-12-2017, 13:30   #11
Ghostface86
Запален алфист

Бензинка е, ще хапва масълце. Следи го първите седмици, за да разбереш какъв е разхода. И да знаеш кога да доливаш. Маслото трябва да е качествено, доста хора ще ти кажат че най-добре е 5w50. Но ти ще си прецениш, според това как караш колата.
Предполагам има ASR и VDC, сега да падне сняг и ще се радваш като малко дете.
Весели празници и безаварийни километри.
Old 28-12-2017, 09:47   #12
Friday
Запален алфист

Friday's Avatar

Quote:
Бензинка е, ще хапва масълце.
Обоснови се!
Old 28-12-2017, 09:54   #13
dhtj
Болен алфист

dhtj's Avatar

Спарка ако се кара с хубаво масло и не влиза в лютеницата, изкарва 10 000км без нужда от никакво доливане...
Old 28-12-2017, 10:21   #14
Ghostface86
Запален алфист

Достатъчните като брой теми, във форума. И не само тук показват, че TS мотора е склонен да гори масло. Дори и да е в добро състояние. Може изобщо да не пуши, газовете да са изцяло в норма, да няма теч и пак маслото да намалява. А ако някой си направи труда да помисли над написаното в клижката на колата, а там пише че след 6000 км, разхода на масло се стабилизира. Обърнете внимание, на думата стабилизира. А ако отворите сайт на производител на масло, без значение кой и зададете търсене по модел кола, ще видите че пише проверка на маслото, през 500 км. Сигурно щото, не го гори?
Знам че в тоя форум има коли, дето сигурно и бензин не горят, ми направо връщат на бензиностанцията. Ама това са рядкост.
Old 28-12-2017, 10:33   #15
Friday
Запален алфист

Friday's Avatar

Маслото се проверява и по други причини, а не само че го гори и че е бензинка. Не казвам, че ТС е върхов мотор без да гори и капка, ама твоето изказване бе предубеденост. Демек ако имаш дизелова кола, няма да погледнеш въобще щеката, защото е дизел.

П.С.
Бензин, ако искаш вярваш разода ми за 300км е....200гр.....а сега де!
Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфа Ромео 156/147/GT « Previous Thread | Next Thread »
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules