Форуми - Начална страница Клуб Алфа Ромео България - Сайт
Register FAQ Members List Calendar Search Today's Posts Mark Forums Read

Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфи на ГАЗ
Алфи на ГАЗ Тук пишете всичките си проблеми, впечатления, въпроси и други свързани с Алфите на газ и метан.

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 16-07-2017, 19:35   #1
Alfa_Romeo166
Младши алфист

Default Висок разход на гориво

Здравейте, колеги! От две седмици колата ми харчи много. Понеже с газаджийте е доста тежко и чак в петък могат да ме вземат, пиша тук да видя вашите разходи и съвети. Странното е че при градско и извънградско се минават едни и същи километри.(300) Бутилката ми е 40 литра и я пълна до горе. Такъв разход на гориво не ми давала никога до сега.
Alfa_Romeo166 is offline   Reply With Quote
Old 16-07-2017, 19:45   #2
ecotronic
Алфист идеалист

ecotronic's Avatar

Какъв е моторът и каква е уредбата?
Моята харчи извънградско с климатик и при скорост 120 около 11 - 12. Градското е много относително, но да кажем 14 - 15.

Да не би да си заредил скапана газ? Патил съм от такова нещо и разходът ми се е вдигал с около 20%.
Old 17-07-2017, 00:32   #3
Alfa_Romeo166
Младши алфист

Мотор е 2.0 16v тс. Уредбата е турска mimgas, но до сега такъв разход на гориво не съм имал. Тия дни и аз съм се движил със 120 по магистралата, но без климатик. За тия 40 литра и тия километри ми идва разход средно 13/100. Според мен си е много при положение, че съм минавал повече километри. Иначе за зареждане гледам да зареждам на Газпром вижда ми се най-добро горивото и най-добре върви колата. Избягвам ги Еконт и лукойл.
Alfa_Romeo166 is offline   Reply With Quote
Reply
Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфи на ГАЗ « Previous Thread | Next Thread »
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules