Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 31

Thread: Alfa 159 2.4 TI

  1. #1

    Default Alfa 159 2.4 TI

    Здравейте, харесал съм си една 159-ка само че е в Румъния. Докато пътувах видях че се продава и се свързах с Румънеца по whatsapp.

    Та някой има ли представа как са нещата с документацията от там? прехвърляне нотариуси и всички тем подобни за да се регистрира тук.

    Освен това имаше една тема която не мога да намеря, какво точно да се гледа с multiecuscan-a за да се остановят реални километри и повечето неща сам. Така или иначе ще искам допълнително да я проверим в сервиз, но все пак трябва да е там (поне е в Букурещ и предполагам сервизи много...)

    Визуално изглежда доста запазена, реална TI си е. Но ако може някой да помогне с това как да я проверим колко е читава ще съм много благодарен.
    Имам и VIN номер, има ли смисъл и къде да се проверери и това?

  2. #2

    Default

    Той трябва да я свали от регистрация там, правите договор за покупко-продажба, взимаш транзитни номера и се прибираш с нея. Тук вече е ясна работата.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  3. #3

    Default

    Благодаря ти за информацията. Не ми е ясно от къде се вземам транзитните номера но предполагам от техния KAT или както се води.

    Как мога да проверя колата какви проблеми има и така нататък, дали всичко е наред с двигателя, скоростна кутия (понеже е автомат), и нормалните болежки на този двигател като цяло

  4. #4

    Default

    Номерата от техния "КАТ", а състоянието единствено в доверен сервиз, но предвид ситуацията поне ти трябва човек, който има поглед върху дизеловите автомобили. Поне го питай дали е пипано по софта и системата за пречистване на газовете(дпф, егр) и клапите дали са там, така поне бегла представа ще се добие какво е правено по нея. Палиш слушаш за нехарактерни тропания, почуквания, подкарваш я, автомата трябва да сменя плавно, меко, без да рита, подскача и блъска. От тук на сетне, ако там няма на кой да се довериш, качваш се и си я докарваш, после в сервиз и това е, риск винаги има.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  5. #5

    Default

    Здравей, благодаря ти отново. зададох му няколко въпроса, направо мога да ги постна тук. Снимки също ми изпрати, поне мога да ги споделя, като има доста вънщни забележки, но все пак нямам набито око. Едиственото което ме притеснява е че той е 3-ти собственик и я има от скоро и просто не била за него по негови думи.
    снимки: https://photos.google.com/share/AF1Q...ZzU3F3TG80dFV3

    1. from how long you have the car
    - i bought the car in May this year
    2. which owner are you (if you know)
    - i'm the third owner
    3. Does the car used in regular basis or currently not and waiting to be sold
    - it's used everyday, i drove 8.000km since i got it
    4. does the car have history to be checked
    - the car has service history and history on
    (Тук прилага някакъв сайт, който като си дам мейла и т.н. ми сваля документ от no-reply@rarom.ro
    6. last maintanance that you've done
    - the next week i'm doing an oil change
    7. Known issues, and upcoming one if you know about it
    - it has an oil leak from engine cover and that's all it has an oil leak from engine cover and that's all
    8. What is the reason for selling
    - in this few months i had it i realised this car it's not for me, i want something more confortable and i want someone really passionate about alfa romeo to enjoi it, i bougth it only because it had low mileage for the price also, the car doesn't have the particle filter anymore, it was removed by the previous owner in this few mасдсадсадсonths i had it i realised this car it's not for me, i want something more confortable and i want someone really passionate about alfa romeo to enjoi it, i bougth
    Last edited by Kamen911; 09-09-2021 at 21:45.

  6. #6

    Default

    Изглежда добре с много дребни забележки. Махнат ДПФ, което също е голям плюс. Ако наистина си се навил иди и я покарай, за кутията ти писах вече. Обърни внимание на антифриза в казанчето на студен и след това на топъл мотор имам предвид нивото. На работещ мотор течността трябва да е спокойна без никакви бълбукания. Обърни внимание и на волана. Не трябва да има никакви шумове.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  7. #7

    Default

    За този теч, който споменава какво може да се очаква?

  8. #8

    Default

    Това е уш историята на колата. която ми изглежда нещо много фейк. все едно е минавала преглед и са записвали нещо от таблото и това е.

    https://drive.google.com/file/d/1O57...ew?usp=sharing
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Screenshot 2021-09-09 213746.jpg  
    Last edited by Kamen911; 09-09-2021 at 22:44.

  9. #9
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2018
    Location
    Sofia
    Posts
    31

    Default

    Колата изглежда добре. Според мен, човека е по-скоро честен. Само не знам, какво е карал, че му се струва не комфортна, 159ката.
    Погледни каквото казва колегата (да няма изненада с главата), като бих добавил, да залегнеш и видиш колко е и ръждата по шасито.
    Ако цената е добра, не му мисли много.. Успех!
    Alfa Romeo 159 1.8 MPI


  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by Kamen911 View Post
    За този теч, който споменава какво може да се очаква?
    Да ти снима, защото така не се добива представа откъде точно и колко е.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  11. #11

    Default

    "Това не е моята кола" + продажба след два-три месеца, лично на мен, ми се струва съмнително, особено предвид честите проблеми с главата при този мотор. Както казаха по-горе - дано цената е добра, иначе покупка от Румъния е не по-малко рискова, от покупка от БГ.
    AutoDNA и CarVertical показват какви данни имат преди да платиш, ако има пробег или снимки си заслужава 20-те лв.



  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by acho_ View Post
    "Това не е моята кола" + продажба след два-три месеца, лично на мен, ми се струва съмнително...
    При мен беше подобен случая
    Само че аз отстраних всички драми... Спукан колектор, скъсани шпилки, разбити носачи, рециклирах алтернатор, свалях картер, обслужих кутията, държах я 10 месеца и накрая я продадох, щото исках нещо по-леко и по-спортно... и rwd.

    Така че, всичко е възможно, по принцип.
    Last edited by dhtj; 10-09-2021 at 04:45.

  13. #13

    Default

    Здравейте отново. Значи за теча на маслото от двигателя. Собственика каза че като гледаш срещу двигателя се пада от дясната му страна. Прати снимка също.
    Също каза че не долива или губи охладителна течност изобщо.
    И няма проблем колата да се закара в сервиз в Букурещ за да се огледа.
    Click image for larger version. 

Name:	SAVE_20210914_010329.jpg 
Views:	77 
Size:	88.8 KB 
ID:	172345

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by Kamen911 View Post
    Здравейте отново. Значи за теча на маслото от двигателя. Собственика каза че като гледаш срещу двигателя се пада от дясната му страна. Прати снимка също.
    Също каза че не долива или губи охладителна течност изобщо.
    И няма проблем колата да се закара в сервиз в Букурещ за да се огледа.
    Click image for larger version. 

Name:	SAVE_20210914_010329.jpg 
Views:	77 
Size:	88.8 KB 
ID:	172345
    Това омаслено е характерно. Не ми се струва да тече, а просто има малък пропуск, ако не долива и масло значи всичко е наред (на теория).
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    Това омаслено е характерно. Не ми се струва да тече, а просто има малък пропуск, ако не долива и масло значи всичко е наред (на теория).
    И при мен е леко омазнено.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q-tronic



Page 1 of 3 123 LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •