Форуми - Начална страница Клуб Алфа Ромео България - Сайт
Register FAQ Members List Calendar Search Today's Posts Mark Forums Read

Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Спортно сърце > Алфа Ромео
Алфа Ромео Всичко свързано с миналото, настоящето и бъдещето на марката.

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 02-06-2018, 16:28   #1876
alfa racer GTA
Алфист по рождение

alfa racer GTA's Avatar

GTV-то го гласят с електрическа турбина.А 8c-то с две турбини.

GTV-то ще е шосейната бегачка.

Няма засега голяма лимузина седан конкуренция на 5-та серия БМВ, Е класа и А6-ца, но и на това сме доволни.

http://www.ntd.tv/2018/06/01/fiat-ch...ctrified-cars/

.
alfa racer GTA is offline   Reply With Quote
Old 02-06-2018, 19:21   #1877
ivopifeca
Banned

Quote:
Originally Posted by smc View Post
Всичко супер, само липсва наследник на 166. Поне с тея СУВ да се стабилизират продажбите и някой ден да стане и това.
Джулията?Или тя е наследник на 159...?То па и 166 е една "сапунера",само габаритите са и ,като на приличен автомобил.

---------- Post added at 15:21 ---------- Previous post was at 15:15 ----------

Quote:
Originally Posted by alfa racer GTA View Post
GTV-то го гласят с електрическа турбина.А 8c-то с две турбини.

GTV-то ще е шосейната бегачка.

Няма засега голяма лимузина седан конкуренция на 5-та серия БМВ, Е класа и А6-ца, но и на това сме доволни.

http://www.ntd.tv/2018/06/01/fiat-ch...ctrified-cars/
И двигателя на коя марка ще е?
ivopifeca is offline   Reply With Quote
Old 03-06-2018, 12:20   #1878
alfa racer GTA
Алфист по рождение

alfa racer GTA's Avatar

Алфа ромео.
Old 03-06-2018, 15:42   #1879
ivopifeca
Banned

Quote:
Алфа ромео.
Fiat или Феррари?")
Old 04-06-2018, 00:40   #1880
alfa racer GTA
Алфист по рождение

alfa racer GTA's Avatar

Quote:
Fiat или Феррари?")
Че в кой модел на ФИАТ или ФЕРАРИ има 6 цилиндров 2.9 битурбо 510 коня или ще има 600+ коня шестцилиндров двигател с електрическа турбина?

Можеш ли да посочиш такъв модел или отново "чесане на крастата"?
Old 05-06-2018, 00:16   #1881
Furious 155
чиста проба спреляк

Furious 155's Avatar

До колкото знам сегашният V6 в Джулия е разработката на Ферари V8, но без два цилиндъра и с добавени два турбокомпресора.

Лично на мен, това новото ГТВ на силует ми прилича на БМВ... което малко не ме кефи, но да видим де. Това не е финалният модел все още.

Даването на газ, води до пристрастяване!
Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
Volvo V50 2.0D by RuBig
Furious 155 is offline   Reply With Quote
Old 05-06-2018, 06:15   #1882
bobi1997
scarico diretto

bobi1997's Avatar

Quote:
Че в кой модел на ФИАТ или ФЕРАРИ има 6 цилиндров 2.9 битурбо 510 коня или ще има 600+ коня шестцилиндров двигател с електрическа турбина?

Можеш ли да посочиш такъв модел или отново "чесане на крастата"?
Алфа Ромео не произвежда двигатели от 2006 година, за най-голяма жалост на световния автомобилизъм, и колкото и да се убеждавате в противното това е факт...

.
bobi1997 is offline   Reply With Quote
Old 08-06-2018, 18:30   #1883
Ali.Sali
Запален алфист

Доколкото знам двигателя в Giulia QV е този от Ferrari California но с резнати 2 цилиндъра. Поне това съм чел де.
Old 08-06-2018, 19:49   #1884
ivopifeca
Banned

И двигателя на Рено Премиум е на Волво,но с намалена кубатура!Та питам новата ли старата ли Джулия,съвременната ли-или Фиат,или друго,но без АЛФА!Тва като тия,където ми обесняват,че 166 било АЛФА с характер чакПоследния характер на Н1 марката за мене съм го усетил в тясната 75,и донякъде в 145-поне двигателя,тия фешън ментета нататъка не стават

---------- Post added at 15:49 ---------- Previous post was at 15:46 ----------

Quote:
Originally Posted by Ali.Sali View Post
Доколкото знам двигателя в Giulia QV е този от Ferrari California но с резнати 2 цилиндъра. Поне това съм чел де.
Па за кво ми е такава псевдоалфа тогава?Навремето имаше бая смешници,където лепеха емблеми на Ферарри по 75-ците и 33-ките-смех!
Old 09-06-2018, 11:10   #1885
Ghostface86
Запален алфист

Според мен, Алфа няма да станат масов модел, ала Голф. дето всеки втори 'гражданин' да я товари с картофи.
Мисля че целта е да станат спортна марка, за ценители. В концерна FCA, ще са между масовите модели и супер спортните Мазерати, Ферари не ги броя, защото FCA Group ги извадиха, като независима марка. За това и навлизат във F1 и на доста състезания, колата по сигурността и Алфа. Искат марката да бъде свързвана, със спорт. Дизайна е как да го кажа, възбуждащ.
Ghostface86 is offline   Reply With Quote
Old 22-07-2018, 18:16   #1886
Ali.Sali
Запален алфист

Default Маркионе напусна FCA и Ferrari

Маркионе напусна FCA и Ferrari

След 14 години начело на FIAT Chrysler (FCA) и Ferrari от вчера Серджо Маркионе не е начело на един от най-големите автомобилни производители в света. Маркионе напусна заради усложнения след операция на рамото, а от компанията официално потвърдиха, че влошеното му здраве „няма да му позволи да работи”.

Вчера бордът на директорите на FCA избра досегашния шеф на Jeep Майк Манли за главен изпълнителен директор на FIAT Chrysler, като назначението му влезе в сила веднага.

54-годишният англичанин Манли е човекът зад успехите на Jeep в последните години, като марката успя да се наложи в световен мащаб като един от най-популярните производители на SUV модели и всъдеходи. Манли започва работа в Chrysler Великобритания през 2000 година, а през 2009 година, когато FIAT купи компанията беше назначен за шеф на Jeep. Последва любимото на Маркионе превръщане на Jeep в „машина за пари”.

Според различни пазарни анализатори успехът на Jeep е толкова сериозен, че пазарната оценка на марка от 30 милиарда долара се равнява на тази на цялата компания FCA. Което не говори добре за другите марки под шапката на FCA.

Операцията на дясното рамо на Маркионе беше потвърдена за първи път от компанията на 5 юли, като това стана пред сайта Lettera 43. А Маркионе не се беше показвал пред публика от 26 юни, когато предаде един Jeep Wrangler на полицията в Рим.

Наследникът на фамилията Аниели Джон Елкан пък беше избран за шеф на Ferrari, като досега той заемаше поста президент на FCA.

„В хода на тази седмица се появиха неочаквани усложнения при възстановяването на господин Маркионе от операция, като тези усложнения сериозно се влошиха в рамките на последните няколко часа. В следствие на това, господин Маркионе няма да може да се върне на работа”, се казва в официалното изявление на FCA от вчера.

„Изключително съм натъжен от промяната в здравословното състояние на Серджо – заяви Елкан. – Тази ситуация беше немислима допреди няколко часа. Мислите ми, както и тези на колегите ни сега са със Серджо и семейството му.”

Цялата новина и източник: automedia.bg
Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Спортно сърце > Алфа Ромео « Previous Thread | Next Thread »
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules