Форуми - Начална страница Клуб Алфа Ромео България - Сайт
Register FAQ Members List Calendar Search Today's Posts Mark Forums Read

Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфа Ромео 159/Brera/Spider(946)
Алфа Ромео 159/Brera/Spider(946) Въпроси и отговори, свързани с поддръжката. Съвети при покупка.

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 08-02-2018, 18:23   #1
2fast4you
Запален алфист

2fast4you's Avatar

Default Допълнителен горивен филтър

Здравейте,
Казуса е следният:
Преди време колата трудно палеше, прекъсваше и т.н.т.. Изчистих си дюзите със спрей за карбуратори на ръка с 12 волта да започнат да пръскат и проблема изчезна за около месец. След това се появи отново. Стигнах до заключението, че горивото ни е прекалено мръсно за кола само с филтър в резервоара и реших да сложа допълнителен горивен филтър някъде по трасето. Взех на filtron PS822 за коли над 1.5 и въпросът ми е дали ще "спъва" алфата този филтър и дали ще имам някакви проблеми въобще с него тъй като не е заводско изпълнение?
Old 08-02-2018, 20:51   #2
undy
(унди)

undy's Avatar

Ако втория филтър наистина започне да ти чисти бензина,представи си в какво състояние ти е оригиналния.

Защо не си взел за кола над 2.0,да ти гарантира нужното количество.

И все пак мисля,че не ти е проблема в горивото.
undy is offline   Reply With Quote
Old 08-02-2018, 21:35   #3
2fast4you
Запален алфист

2fast4you's Avatar

Quote:
Originally Posted by undy View Post
Ако втория филтър наистина започне да ти чисти бензина,представи си в какво състояние ти е оригиналния.

Защо не си взел за кола над 2.0,да ти гарантира нужното количество.

И все пак мисля,че не ти е проблема в горивото.
Сподели от какъв мислиш, че е проблема.
Оригиналният е мъка за вадене.. Ще преслушам и него все пак.

.
2fast4you is offline   Reply With Quote
Old 08-02-2018, 22:40   #4
dhtj
Болен алфист

dhtj's Avatar

Допълнителни филтри, а и изобщо всякакви намеси в горивната система след регулатора на налягането не са приемливи.

Налягането и дебита на системата трябва да са константни, за да може когато се умножат по инжекторното време да излиза точно количеството гориво... иначе ще се получава неправилна смес.
Old 08-02-2018, 23:01   #5
2fast4you
Запален алфист

2fast4you's Avatar

Quote:
Originally Posted by dhtj View Post
Допълнителни филтри, а и изобщо всякакви намеси в горивната система след регулатора на налягането не са приемливи.

Налягането и дебита на системата трябва да са константни, за да може когато се умножат по инжекторното време да излиза точно количеството гориво... иначе ще се получава неправилна смес.
Тези регулатори къде се намират?
Ще го сложа близо до резервоара по мъркуча отдолу или от където минава.. Не съм гледал още.
Old 08-02-2018, 23:41   #6
dhtj
Болен алфист

dhtj's Avatar

На старите коли регулатора беше на бензиновата рейка, и имаха обратен маркуч от него към резервоара, за излишното гориво.
В такъв случай е по-приемливо да слагаш филтри и да надиш маркучи.

Модерните коли са с returnless горивна система (без връщане), където регулатора е веднага след помпата, а филтъра е една малка цедка преди помпата. В този случай не трябва да пипаш нищо.
Old 09-02-2018, 08:45   #7
mirchozo
гинеколог любител

mirchozo's Avatar

Няма стари/нови коли. На 156 тс има и от двата вида. На няколко 1.8тс съм сменял помпи с вграден клапан в капака на помпата, моята 156ца беше 2.0 и имаше клапан отпред в двигателния отсег, на 1.6 съм вадил помпа също с регулатор отпред. Така че зависи какво са боднали в завода.

Пс Конкретно на 159 жтс нямам представа от кой тип е помпата. По-скоро бих те посъветвал да огледаш самата помпа и цедката и, тъкмо ще прецениш дали е възможно поставянето на допълнителен филтър (ако е с 1 маркуч е с вграден клапан, ако са 2 значи клапана е отпред).
mirchozo is offline   Reply With Quote
Old 09-02-2018, 12:31   #8
undy
(унди)

undy's Avatar

Quote:
Originally Posted by 2fast4you View Post
Сподели от какъв мислиш, че е проблема.
Оригиналният е мъка за вадене.. Ще преслушам и него все пак.
Ако наистина е от боклуци във филтъра,все си мисля,че проблемите ще са ти във високите обороти, а не трудно палене и прекъсване.
Old 12-02-2018, 19:53   #9
Classicalfamaniac
Старши алфист

Classicalfamaniac's Avatar

Quote:
Originally Posted by undy View Post
Ако наистина е от боклуци във филтъра,все си мисля,че проблемите ще са ти във високите обороти, а не трудно палене и прекъсване.
Ако поради запушване, спукан горивопровод, или умираща помпа, налягането падне, да речем с 1 бар, проблемите започват още с паленето, повярвай.
Колата не работи както трябва в нито един диапазон обороти, пали трудно, глъхне, пука в смукателя, не върви, гасне, прекъсва, и т.н.
Може с много мъка да успее да те прибере.
Old 13-02-2018, 10:10   #10
undy
(унди)

undy's Avatar

Quote:
Originally Posted by Classicalfamaniac View Post
Ако поради запушване, спукан горивопровод, или умираща помпа, налягането падне, да речем с 1 бар, проблемите започват още с паленето, повярвай.
Колата не работи както трябва в нито един диапазон обороти, пали трудно, глъхне, пука в смукателя, не върви, гасне, прекъсва, и т.н.
Може с много мъка да успее да те прибере.
Съгласен
Мисълта ми е да си провери наличните компоненти и тяхната изправност,преди да вгражда и други.
Old 13-02-2018, 12:19   #11
BO
Болен алфист

BO's Avatar

Тази кола си регулира налягането допълнително и ако не е наред, то светва грешка.
Ако филтъра си има дебит, в което не се съмнявам, то не е проблем да се сложи.
BO is online now   Reply With Quote
Old 16-02-2018, 23:42   #12
flipz
Старши алфист

flipz's Avatar

Аз бях заредил кофти бензин и ми се беше натрупал боклук по цедката. Изкарах помпата и реших да я измия с водоструиката. Мрежата на цедката се беше втвърдила от кофти горивото и се счупи на парчета.
Сложих 2 горивни филтъра и направих грешката да пробвам дали ще върви така.
Напълних рейката на колата с боклуци, филтрите - поне бензиновите, почти нищо не филтрираха.
Смених инжекторите за 40лв от м-партс изчистих системата, намерих си помпа с цедка и всичко се оправи.
След 4-5 месеца ми се прецака клапана за налягане, който при мен беше на рейката и напълни цилиндрите с бензин и смеси маслото с бензин.
Открихме, че е клапана проблемен, сменихме го .. но дюзите ми бяха подпушени по някаква причина и буквално не палеше на бензин (имам LPG също).
Със спрей и акум. от ups ги позачистих с повече газ по магистралата ... стана работата. Колата работи отлично и днес. -поне до 200 с A95

Та провери си цедката на горивната помпа ако имаш възможност, филтрите при дизела не знам дали могат да уловят много.
Дюзите ти щом са били запушени, трябва да покараш едно известно време на педал .. за да се отпушат на цяло, манипулацията със спрея е с частичен ефект.
За да са запушени, трябва от някъде да е проникнала гадната утайка ... учудващо за мен, цедката на помпата я филтрира много добре за разлика от горивен филтър *пробвал съм и да прецеждам с маркуч и филтър, замърсено гориво. - няма ефект.

.
flipz is online now   Reply With Quote
Old 18-02-2018, 20:04   #13
S_BANKOV
Запален алфист

А аз да питам, колата газ има ли?
Ащо няма търси проблема в кънистър системата и херметичността на помпата.
Свалял към горивни филтри на който стойката е изгнила а те още пропускат достатъчно
S_BANKOV is offline   Reply With Quote
Reply
Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфа Ромео 159/Brera/Spider(946) « Previous Thread | Next Thread »
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules