Форуми - Начална страница Клуб Алфа Ромео България - Сайт
Register FAQ Members List Calendar Search Today's Posts Mark Forums Read

Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфа Ромео 159/Brera/Spider(946)
Алфа Ромео 159/Brera/Spider(946) Въпроси и отговори, свързани с поддръжката. Съвети при покупка.

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 24-05-2018, 08:21   #61
mirchozo
гинеколог любител

mirchozo's Avatar

М'чи Топран и Старлайн са много популярни сред ваг групата. Е ся че са боклук, то ясно, ама те и повечето коли от групата са...

Пс Все базиках преди време един колега който си купи Пасат 4 комби (мечтата на всеки селянин), че на Кауфланд са пуснали промоция на носачи, няма да се учудя ако наистина видя такова нещо де.
mirchozo is online now   Reply With Quote
Old 25-05-2018, 00:54   #62
SwappeR
The curseD

SwappeR's Avatar

Виж сега Митак, едно е да се ядосваш на алфата си и да я плюеш и да ни обясняваш какъв боклук е. Друго, трето и пето е да си изкарваш яда на хора от форума, да ги нариаш палячовци и прочее, да "вилнееш" зад клавиатурата и т.н.

Аз отново ти казвам - като не ти харесва колата, продавай я, излизай от форума и не ни обяснявай какви са гробници. Нас ни кефят пък, може да сме мазохисти. И така да е - кой си ти да ни съдиш?
Alfa Romeo 146 ti
SwappeR is offline   Reply With Quote
Old 25-05-2018, 09:45   #63
sasho_n2
Запален алфист

Подкрепям последното мнение.
Истина е, че ( поне според мен) 159-ката не е евтина за поддръжка, но когато съм я купувал не съм и търсил това - исках точно този модел ( е не комби, но това ми изпадна). Още с покупката съм бил наясно, че ще трябва да се инвестират средства в нея, в случай че искам да я карам - особено по софийските пътища. Точно поради тази причина си я карам и поддържам с голям кеф и не се оплаквам или мрънкам. Просто, който не го устройва поддръжката на този автомобил ( бил то кенеф или пък сбъдната мечта-зависи от гледната точка), продава го и взема друг по-евтин за поддръжка или по-нисък клас автомобил.
Old 25-05-2018, 12:10   #64
Dimitar Antonov
започва да се пристрастява

Quote:
Originally Posted by stu View Post
Ден 570 от покупката - сменяни само консумативи.Ааа, забравих за крушката на пепелникаОт една година минах на джанти 18" , а миналия месец купих и нови гуми 18" , поради което отново минах преглед на ходова част и стенд- все още е с оригиналните носачи и няма нищо разбито!
Дай налко повече инфо как се сменя тази лампичка на запалката че не ми свети от месец и откачам но нещо не ми се разглобява хаха
Dimitar Antonov is offline   Reply With Quote
Old 25-05-2018, 23:33   #65
stu
Болен алфист

Втори път не бих се заел да я сменям!
Attached Thumbnails
IMAG0143.jpg   IMAG0138.jpg  
Old 26-05-2018, 15:51   #66
Dimitar Antonov
започва да се пристрастява

Quote:
Втори път не бих се заел да я сменям!
така и предполагах. Май май ще си я оставя така и евентуално ако се реша да слагам блутут модул може тогава да я сменя че пак са едни зверски разглобявания. Някак още ми е нова да я ровичкам толкова. Сърце не ми дава Хахаха
Dimitar Antonov is offline   Reply With Quote
Old 28-05-2018, 00:18   #67
undy
(унди)

undy's Avatar

Quote:
Originally Posted by Dimitar Antonov View Post
така и предполагах. Май май ще си я оставя така и евентуално ако се реша да слагам блутут модул може тогава да я сменя че пак са едни зверски разглобявания. Някак още ми е нова да я ровичкам толкова. Сърце не ми дава Хахаха
Аз моята я вадих без толко разглобяване. Че даже преправях малко захранването към лампата,защото го няма и хванах ток от самата запалка.

Вадиш калъфа на ръчната и отстрани ще видиш един чоп,който се явява оста на запалката(нали е подвижна) избутваш навътре да излезе от леглото,вадиш и можеш да си смениш крушката. Тясно е и кабелите са къси,но става.
undy is online now   Reply With Quote
Old 28-05-2018, 00:43   #68
alfa racer GTA
Алфист по рождение

alfa racer GTA's Avatar

Мерси.
Моята си свети когато си иска, но това е защото предният собственик я е "изнасилвал" редовно, забучвайки й един доста дебел адаптер за запалка(който явно е натиквал вътре и) който е бил за онези FM радио трансмитери които използват с мемори карта с песни на нея.

Явно така му е било по лесно...А аз сега си имам 10-на диска с музика...

Купих цяла запалка още преди 2 години.

Първо ще пробвам малко да стесня щифтчета на запалката които дават контакт, и ако не стане тогава ще сменям запалка.
Old 28-05-2018, 10:40   #69
BO
Болен алфист

BO's Avatar

Quote:
Да ти кажа - доста хора са засегнати от писания като твоето, тъй като подобни мнения сриват допълнително имиджа на марката, а по този начин се влияе и на цените на съответните модели/марки автомобили.
А какво по-хубаво от това дадена цена да се срива изкуствено до небесата? Да не би ти да искаш да си купиш твоята кола за двойно по-голяма цена? Това би ли ти дало по-голяма увереност в модела?
Ако мога в този момент да срина цената на 159-ката 4 пъти, само кажи какво да напиша, за да стане това и ще си взема една за украса. Няма да ми дреме дали ще се чупи или не
BO is online now   Reply With Quote
Old 28-05-2018, 10:47   #70
lordliness
Скитник

lordliness's Avatar

И да нямате акции та сте се загрижили за имидж на някаква марка. Или ви е срам като няма имидж нещо, обаче го притежавате и сте дали двойно от реалната цена. Мен ме боли фара за имиджа, важно е аз да си го харесвам.
Old 28-05-2018, 11:42   #71
stu
Болен алфист

Добре де, по какво може да съдим каква трябва да е реалната цена на 159-ките?То значи същото важи и за другите марки, тъй като те дори са с 30-40% по-скъпи от 159.Имам предвид коли на горе долу същите години и екстри, като 159-ка!
Old 28-05-2018, 15:02   #72
BO
Болен алфист

BO's Avatar

Quote:
Добре де, по какво може да съдим каква трябва да е реалната цена на 159-ките?То значи същото важи и за другите марки, тъй като те дори са с 30-40% по-скъпи от 159.Имам предвид коли на горе долу същите години и екстри, като 159-ка!
Цената е такава, каквато е определила пазара. Търсене, предлагане и т.н.
BO is online now   Reply With Quote
Old 28-05-2018, 19:23   #73
LYBRAtor
Газта е здраве

LYBRAtor's Avatar

Quote:
Originally Posted by Calm&Relax View Post
Приятел, точно преди да взема сегашната "трошлива" Алфа, продадох като твоя курник, който карах над 5 години. Да не влизам в подробности за цени по поддръжка, че няма да ти хареса и не е това темата. Мерца е добър ако си на 102 и не ти прави впечатление, че заспиваш в него от скука още с влизането.
Аз колата не я наричам трошлива, а само окачването ѝ.

Всяка кола си има драми. Мерцедесът разбира се и той. Поне засега нямам опит с тях. За мен на 59ката драмите са окачването(чупи се и е скъпо), теглото и факта, че малко луфт да има си ебава майката от звуци вътре.

Иначе колата не е лоша, ама вие и един минус не можете да признаете. Това си е симптом на българина - моето си е най-хубаво. И не забравяй, че аз съм имал 159 вече и съм обективен щото знам какъв съм го ял - не само с окачването. Ще те видим като я продадеш как ще говориш конкретно за предницата.

П.С. за 18000км имам 32 лева ремонти по този 'курник' както го нарече (един шарнир Лемфьордер). Ако карането с 220-240 ти е 'скучно', пробвай се после с 59ката да видим тема във форума 'търся бутала и турбо'

П.С.2 Не съм ти приятел. Засега
Old 29-05-2018, 02:15   #74
Calm&Relax
Младши алфист

Calm&Relax's Avatar

Quote:
Originally Posted by LYBRAtor View Post
Аз колата не я наричам трошлива, а само окачването ѝ.

Всяка кола си има драми. Мерцедесът разбира се и той. Поне засега нямам опит с тях. За мен на 59ката драмите са окачването(чупи се и е скъпо), теглото и факта, че малко луфт да има си ебава майката от звуци вътре.

Иначе колата не е лоша, ама вие и един минус не можете да признаете. Това си е симптом на българина - моето си е най-хубаво. И не забравяй, че аз съм имал 159 вече и съм обективен щото знам какъв съм го ял - не само с окачването. Ще те видим като я продадеш как ще говориш конкретно за предницата.

П.С. за 18000км имам 32 лева ремонти по този 'курник' както го нарече (един шарнир Лемфьордер). Ако карането с 220-240 ти е 'скучно', пробвай се после с 59ката да видим тема във форума 'търся бутала и турбо'

П.С.2 Не съм ти приятел. Засега
Пет пари не давам за 159 и Алфа като цяло. Не съм ги правил аз и не робувам на марки. Ако ми изкочи читав мерцедес на прилична цена, я засилвам без да ми дреме колко ще загубя. Друг е въпроса дали ще я сменя точно за тоя мерцедес. Скучен ми е и клише и е далеч от прословутото "немско качество". Всеки цървул е изкарал ръката през джама я на мерцедес, я на БМВ или Ауди...в стремежа си да са батки са като от един пансион. Алфата е готина и е забавно да се кара пък и 10 минути преди да го напиша това се прибрах от Стара Загора и вдигнах 230 и о чудо!!! Не търся нито турбо, нито бутала а усмивката не ми слиза от лицето, нещо, което с оня скръбен шлеп мерца не се е случвало никога. В някоя друга тема ще ти съпоставя първоначалното обслужване, което пазя още някъде от мерцедеса с това на алфата. Ама хич няма да ти хареса и то без да споменавам разходите по-натам. А тия 32 лв за 18К километра ги разправяй на жена ти..да я убедиш как си уцелил кьоравото с баси и върха на сладоледа. Това ,че не го поддържаш не го прави евтин и безпроблемен. За тия километри поне масло и накладки не смени ли? Не ми отговаряй, знам, това е Мерцедес. Те не хабят накладки и маслото дори го вадиш по-бистро след 18000 км.Аз съм го имал..5 години и над 40К километра Като гледам си от тия дето се изтупат с Мерцедес щото мноУ як, ама после му сложат газчица, че як як, ама много папка...а 220-240 на газ ли ги дигаш? Браво! Е това е немска машина, хем самолет, хем без пари..бухахахахахаха. Карай си го със здраве и дано те слуша, аз това не го повтарям повече.

.
Calm&Relax is offline   Reply With Quote
Old 29-05-2018, 12:46   #75
LYBRAtor
Газта е здраве

LYBRAtor's Avatar

Quote:
Originally Posted by Calm&Relax View Post
Пет пари не давам за 159 и Алфа като цяло. Не съм ги правил аз и не робувам на марки. Ако ми изкочи читав мерцедес на прилична цена, я засилвам без да ми дреме колко ще загубя. Друг е въпроса дали ще я сменя точно за тоя мерцедес. Скучен ми е и клише и е далеч от прословутото "немско качество". Всеки цървул е изкарал ръката през джама я на мерцедес, я на БМВ или Ауди...в стремежа си да са батки са като от един пансион. Алфата е готина и е забавно да се кара пък и 10 минути преди да го напиша това се прибрах от Стара Загора и вдигнах 230 и о чудо!!! Не търся нито турбо, нито бутала а усмивката не ми слиза от лицето, нещо, което с оня скръбен шлеп мерца не се е случвало никога. В някоя друга тема ще ти съпоставя първоначалното обслужване, което пазя още някъде от мерцедеса с това на алфата. Ама хич няма да ти хареса и то без да споменавам разходите по-натам. А тия 32 лв за 18К километра ги разправяй на жена ти..да я убедиш как си уцелил кьоравото с баси и върха на сладоледа. Това ,че не го поддържаш не го прави евтин и безпроблемен. За тия километри поне масло и накладки не смени ли? Не ми отговаряй, знам, това е Мерцедес. Те не хабят накладки и маслото дори го вадиш по-бистро след 18000 км.Аз съм го имал..5 години и над 40К километра Като гледам си от тия дето се изтупат с Мерцедес щото мноУ як, ама после му сложат газчица, че як як, ама много папка...а 220-240 на газ ли ги дигаш? Браво! Е това е немска машина, хем самолет, хем без пари..бухахахахахаха. Карай си го със здраве и дано те слуша, аз това не го повтарям повече.
Масло, филтри и накладки сменям да, но това е консуматив, ние тук обсъждаме окачване, което при 159 е консуматив с маслото почти

Всички пари, които при 159 хвърлях за ремонти и тук ги давам - ФАКТ, само че за неща като поръчкова боя на джанти, цялостно пребоядисване, готини гуми, мивчици, пастиране и т.н.тоест за КЕФ, а не за носачи...

Също така не ми казвай дали си поддържам колата или не...Най-малкото щото боята ми е колкото половин средностатистическа 159ка в пари... дадени за кеф....Ръката ми не е извън джама никога. Коментираме окачване, а не мен...

.
LYBRAtor is offline   Reply With Quote
Reply
Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфа Ромео 159/Brera/Spider(946) « Previous Thread | Next Thread »
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules