Форуми - Начална страница Клуб Алфа Ромео България - Сайт
Register FAQ Members List Calendar Search Today's Posts Mark Forums Read

Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфа Ромео 159/Brera/Spider(946)
Алфа Ромео 159/Brera/Spider(946) Въпроси и отговори, свързани с поддръжката. Съвети при покупка.

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 24-05-2018, 20:32   #1
Niki96
започва да се пристрастява

Default Въпрос за ЕЛ стъкла на 159

Къде в София поправят ел стъкла .. имам 2 за ремонт , шофьорския и заден десен ... машинките работят но мелят и нито вдигат нито свалят .. задния даже пада във вратата .. незнам ролки ли са какво са .. бих ли се справил сам има ли ръководство и стъпки как се сваля кората , трябва ли обучаване и каква ще е сумата в сервиза на прозорец или за двата?
П.с задния се счупи минавайки с 20 км/ч през легнал полицай .. просто изпука и падна до половината и само меля вдигнах го на ръка като заигравах с машинката да го прихване криво ляво и го хванах с тиксо ... благодаря ви!
Niki96 is offline   Reply With Quote
Old 24-05-2018, 21:47   #2
dhtj
Болен алфист

dhtj's Avatar

http://mikrondocev.com/

Случи и ти на 159ка обаче...

Ама и тея талянци са направили ебаси кенефа. Имам рено произведено 91г. с ел стъкла и още си работят без проблем. А 159ката на 10 години вече е приключила...
Old 24-05-2018, 22:20   #3
Classicalfamaniac
Старши алфист

Classicalfamaniac's Avatar

Колко са таралясници ще можеш да кажеш само от първа ръка, след като събереш 1000 паунда и отвориш gumtree да си купиш една.
Old 25-05-2018, 09:57   #4
bobi_kz
Запален алфист

bobi_kz's Avatar

Аз правих моето шофьорско в София. Още на 1-я ден като купих колата пропадна и си остана във вратата. Ремонта излезе 100 лв. с труда и поправката на механизма. Според мен си намери от някоя друга механизми и си ги смени сам, ще ти излезе по-евтино ако ти се занимава естествено. Защото за рециклирането взимат повечко пари. Корите са на щипки и болтове сега в по-топлото щипките излизат лесно.

П.с. трябва и обучение след това.
Успех.
bobi_kz is offline   Reply With Quote
Old 25-05-2018, 10:46   #5
Grishata
Запален алфист

Grishata's Avatar

Quote:
Originally Posted by bobi_kz View Post
Аз правих моето шофьорско в София. Още на 1-я ден като купих колата пропадна и си остана във вратата. Ремонта излезе 100 лв. с труда и поправката на механизма. Според мен си намери от някоя друга механизми и си ги смени сам, ще ти излезе по-евтино ако ти се занимава естествено. Защото за рециклирането взимат повечко пари. Корите са на щипки и болтове сега в по-топлото щипките излизат лесно.

П.с. трябва и обучение след това.
Успех.
Боби, дай малко инфо за това обучение Разбрах сваляш до фолу и държиш няколко секунди после същото догоре ама защо се прави това

Sent from my EVA-L19 using Tapatalk
Grishata is offline   Reply With Quote
Old 25-05-2018, 11:31   #6
Quadriv
Младши алфист

Quadriv's Avatar

Колегата dhtj не пропуска възможност да сравни 159-ката с кола на 20+ години
Не разбирам на какво се дължи тоя упорит хейт по модела във всяка тема в тоя раздел.
Не е случил на 159-ка? Заради две стъкла? Да я продаде освен и да ти купи реното?

Известна болежка на модела, е, оправяш си ги и си свиркаш докато колата е в тебе.

Писал съм и в общата тема за ремонти, ето и тук линк към тествани нови механизми:
https://www.ebay.co.uk/itm/ALFA-ROME...72.m2749.l2648
Просто потърси конкретно каквито на теб ти трябват.

Тук има малко инфо какво и как да свалиш:
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=87625

Аз си купих за задните две и си ги смених сам на моя "кенеф".
Процедурата е пипкава и ти трябва поне още един да държи стъклото.
Според мен, дори и да не сменяш сам, си купи нови механизми и не рециклирай старите.
Като видиш в какво състояние са при сваляне ще разбереш защо.

.
Quadriv is offline   Reply With Quote
Old 25-05-2018, 14:45   #7
bobi_kz
Запален алфист

bobi_kz's Avatar

Quote:
Originally Posted by Grishata View Post
Боби, дай малко инфо за това обучение Разбрах сваляш до фолу и държиш няколко секунди после същото догоре ама защо се прави това

Прави ми я Румен, нямах възможност сам да я ремонтирам.. обучението не знам как става.

.
bobi_kz is offline   Reply With Quote
Old 25-05-2018, 14:52   #8
Doctora88
Запален алфист

Да, купи си нови, но внимавай, моят за 100 лв беше силно китайски и не го издържах мн и го махнах и сложих втора ръка! Кората е на щипки и 3 винта в долната си част. Под кората има една ламарина на която са захванати машинката и компютърчето + всичките кабеляци. Развиваш само крайните болтове с 10ка глава мисля, че бяха + болтовете, които държат механизма за въпросната ламарина след което отваряш 2те дупки запушени с 2 гумени капачета и сваляш леко стъклото надолу докато не видиш болтовете, които го държат за механизма след което ги РАЗХЛАБВАШ за да излезне стъклото. Налага се да откачиш всички букси и да ги извадиш през дупката над колобката. Колонката не се сваля иии има една букса, която се пада в зоната на бравата в дъното, трудно се бърка, но и тя се вади а за да я извадиш откачаш един пластмасов водач, който е на 2 щипки иначе буксата не излиза, че и е гоуема главата �� това е в о щи линии. На мен ми отне 2 часа, като го правих сам и естествено след като я сглобих се оказа, че не съм прекарал кабелите както трябва и стъклото опирале и я разглобих втори път �� а обучение не съм правил и всичко работи перфектно
Doctora88 is offline   Reply With Quote
Old 26-05-2018, 18:44   #9
Niki96
започва да се пристрастява

Добре ясно .. а втора употреба заслужава ли си .. щом 100 лева е рециклирането само на една машинка !? Имам човек който продава същата алфа на части ... и можа евентуално от нея да сваля механизма ... незнам колко си заслужава, ако е ролка не може ли да се смени само тя?
П.с утре ще я разглобя и ще опитам .. предния прозорец прави опити да отвори дори и да затвори .. на задния не смея да му махна тиксото ..
Niki96 is offline   Reply With Quote
Old 26-05-2018, 20:08   #10
Grishata
Запален алфист

Grishata's Avatar

Колеги и аз да ползвам темата за един въпрос На моята айо натисн напринер 4те бутона едновременно няма да слязат прозорците , трябва един вид едно по едно Не ми звучи много логично това , дали и при вас е така?

Old 27-05-2018, 15:51   #11
DiStefano
Северозападняк

DiStefano's Avatar

Quote:
Originally Posted by Grishata View Post
Колеги и аз да ползвам темата за един въпрос На моята айо натисн напринер 4те бутона едновременно няма да слязат прозорците , трябва един вид едно по едно Не ми звучи много логично това , дали и при вас е така?

Аз не съм ги пробвал и 4-те едновременно, но предните 2 се свалят заедно. Пробвай от ДУ-то дали ще ги свали всичките заедно.
DiStefano is offline   Reply With Quote
Old 27-05-2018, 21:52   #12
Doctora88
Запален алфист

Колега, не я напъвай, че да не заминат машинките! Значи, рециклаж 100 лв, нов китайски 100лв, аз съм от 2 седмици с механизма втора употреба и за сега работи перфектно. Не мога да ти кажа, колко би изкарал, но това е положението... Аз бих си рециклирал механизма или тук един колега беше писал за някакви механизми, които били читави.
Doctora88 is offline   Reply With Quote
Old 27-05-2018, 22:15   #13
Grishata
Запален алфист

Grishata's Avatar

Quote:
Originally Posted by DiStefano View Post
Аз не съм ги пробвал и 4-те едновременно, но предните 2 се свалят заедно. Пробвай от ДУ-то дали ще ги свали всичките заедно.
Мда, с ключа вслички слизат едновременно Може би проблемът е в панела с копчетата?

Old 29-05-2018, 15:46   #14
mirchozo
гинеколог любител

mirchozo's Avatar

И аз да се разпиша в клуба със стъклоповдигачите.
Днес отивам към колата и гледам задно ляво стъкло свалено, хм..., правя опит да вдигна ама цъ. Веднага се усетих че нещо не е таман и че ако продължа да си играя положението ще стане по-зле, ще се оплетат жилата и после е тотал щета. Заръчах си от едно сайтче пласмасата която държи самото стъкло във водача, при мен от старост се беше счупило едното ушенце. Та тия дни чакам да дойде и ще дам подробна информация откъде, колко струва, дали изглежда читава самата пласмаса и т.н.
mirchozo is offline   Reply With Quote
Old 29-05-2018, 19:25   #15
Calm&Relax
Младши алфист

Calm&Relax's Avatar

Quote:
Originally Posted by dhtj View Post
http://mikrondocev.com/

Случи и ти на 159ка обаче...

Ама и тея талянци са направили ебаси кенефа. Имам рено произведено 91г. с ел стъкла и още си работят без проблем. А 159ката на 10 години вече е приключила...
Ти от личен опит или така си чул и чел?
Calm&Relax is offline   Reply With Quote
Reply
Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфа Ромео 159/Brera/Spider(946) « Previous Thread | Next Thread »
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules