Форуми - Начална страница Клуб Алфа Ромео България - Сайт
Register FAQ Members List Calendar Search Today's Posts Mark Forums Read

Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Направено в Италия > ФИАТ
ФИАТ За нашите приятели от Клуб ФИАТ http://fiat-bg.org/

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 09-11-2004, 08:49   #31
Guest

Default Лоши връзки

Приятели проверете си хубаво всички връзки между ECU-то и двигателя. Аз имах лоша връзка межу Хол датчика и комутатора. Губил съм искра. Сега нещата са далеч по-добри.
  Reply With Quote
Old 03-12-2004, 18:06   #32
DodoSport
започва да се пристрастява

Default леле малеееееее

Синеок готов ли си за старт?
DodoSport is offline   Reply With Quote
Old 11-01-2005, 15:46   #33
BBorisoff
Младши алфист

Здравейте !
Отдавна не съм поствал нищо по темата, но ето че след доста време открих нещо интересно.
Преди първоначално запалване на ДВГ-то, при подаване на контакт след около секунда се чува звук като от превключване на реле. Следва завъртане на ключа в крайно положение и завъртане на стратера. Така, ако въпросното реле сработи и се чуе превключването - всичко е ОК и оборотите са нормални.
Ако обаче този звук не се чуе ... лошо ... оборотите са около 600, двигателя тресе, икономайзера се откланя в дясно :((
Следва рестарт на ЕКУ-то. В момента на подаване на контакт (при изключена минус клема на акумулатора) се чува същият звук - на превключване на реле. Връщам клемата и временно всичко е ОК ...
Под предният капак, в централната част, до Дигиплекс-а има черно пластмасово капаче, а под него - две релета.
Въпросът ми е: възможно ли е някое от тези релета да залепва и за трупа грешка в ЕКУ-то ? Или някое друго реле ? Имате ли идея за предназначението на посочените релета и дали те или друго(и) реле(та) участват пряко в процеса на палене ?
Благодаря предварително !
Поздрави !
Old 11-01-2005, 15:59   #34
alf
Здрав алфист

alf's Avatar

колега незнам при типото как е но ми е правило впечатление на ибиза 1,4-фолксвагенов мотор при подаване на контакт се чува звук подобен на тоя дето го описваш. някой ми обясни че това било бенз.помпа. възможно е да е от нея
Old 11-01-2005, 17:36   #35
Mury
Ventura garage

Mury's Avatar

То4но така това реле е наи вероятно релето не помпата но то не мисля 4е може да прави проблем на празен ход помпата или подава бензин или не среден вариант има но тои е намален дебит но тои се усеща на скорост и при високо натоварване

Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex
Mury is offline   Reply With Quote
Old 11-01-2005, 19:23   #36
hf hpe
Старши алфист

Quote:
Originally Posted by BBorisoff
...
едното реле захранва цялата система на ЕКУ-то при подаване на контакт
другото е за бензиновата помпа
ако едно от двете не ти работи изобщо няма да пали автомобила

ИТАЛФЕСТ 2005
hf hpe is offline   Reply With Quote
Old 25-04-2005, 19:48   #37
BBorisoff
Младши алфист

Здравейте !
Ето и последната информация от мен по проблема с оборотите:
След като проверих или смених повечето от датчиците оборотите се меняха през 6-8 паления на колата.
Последното, което направих и реши проблема бе регулировка на TPS-сензора. Вече месец и половина не съм свалял клемата на акумулатора, за да нулирам ЕКУ-то ... Не съм 100% сигурен, че е решен проблема, но си мисля, че изчаках достатъчно дълго ...
Изчетох доста информация, търсих в нета, правих справка в АутоДата-та, поствах във форумите ... много противоречиви изказвания се чуха, вкл. и "ТПС-потенциометъра не се регулира" ...
При моят фиат (типо 1.6 i.e, с Бош моноинжекцион версия А2.2) потенциометъра се регулира ! Закрепен е с 4 винтчета, разхлабват се и се движи около остта си. Регулирах го по показания на икономайзера - при студен двигател да показва в централната част (ако направим аналогия с ръчен стрелкови часовник - 12 часа) ... Реално завъртях потенциометъра с не повече от 1мм !!! И това е ... Притегнах винчетата и забравих за проблема ...
Времето ще покаже дали съм прав и дали съм решил 100% проблема.
Поствам това инфо, заради многото проблеми с оборотите. Дано съм полезен поне на някои от Вас :))
Old 02-08-2005, 16:24   #38
BBorisoff
Младши алфист

Здравейте !
Ето и продължението на проблема с оборотите:
След още ходене по "майстори" и сервизи констатирахме следното: когато се натрупа грепката е ЕКУ-то, последното се ошашква и СПИРА ДА ПОДАВА НАПРЕЖЕНИЕ НА СТЕП-МОТОРЧЕТО ! В резултат - няма кой да регулира празния ход. След нулиране на ЕКУ-то - напрежението към моторчето се възстановява.
Това е инфо-то към момента. Като намеря решение - ще пиша.

Поздрави
Old 07-10-2005, 09:12   #39
BBorisoff
Младши алфист

Здравейте !
Ето и края на дългото ходене по "майстори" и сервизи: след скока на бензина монтирах газова уредба на Типо-то. При монтажа ми прекъснаха захранването на ЕКУ-то, т.е. след всяко гасене на двигателя, ЕКУ-то се нулира :((
Не е добър вариант, исках да "изчистя" проблема и да отстраня причината, но ... вече липсва каквато и да е диагностика на ЕКУ-то ...

Поздрави !
Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Направено в Италия > ФИАТ « Previous Thread | Next Thread »
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules