Форуми - Начална страница Клуб Алфа Ромео България - Сайт
Register FAQ Members List Calendar Search Today's Posts Mark Forums Read

Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфа Ромео 156/147/GT
Алфа Ромео 156/147/GT Въпроси и отговори, свързани с поддръжката. Съвети при покупка.

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 10-10-2018, 22:56   #4606
D-I-V-A-K-A
Алфоман

D-I-V-A-K-A's Avatar

Quote:
Originally Posted by night_pz View Post
TwinSpark-a страда от масло 10w40 дето "старите" майстори препоръчват, щото двигателя бил "над 200 хил."
Добре че не ги слушам, а си карам хди-то на 400хил с оригиналното 5w40 и не го пипа грам за 15хил км докато го сменя. И съм си с отригиналното турбо, двумасов маховик, дюзи и почти всичко останало по двигателя (само ремъци и ролки сменям чат пат)
Че и последните 50к карам със собственоръчен ремап, а аз от ремап не разбирам нищо - взех си китайски кабел за 15лв и му налях първия готов дъмп който ми попадна от нета. И сега е пушка и харчи по малко.
Та и туинспарка ако си се кара с 10w60 както талянците са му предписали преди 20 години проблема при 4 цилиндър не съществува. И ако си сменяш ремъците на 60к, отново по предписание. Да излиза по скъпо, но всичко друго си е компромис а италианците не прощават на компромиси.
Не съм особенно съгласен. CF1-цата като го имах го карах само с 5w30, но оригинално, колата не е жалена грам, колегите, които я знаят, са наясно как се караше тази кола през 90% от времето. Масло не харчеше докато не озправих генерацията, тогава започна от смяна до смяна да хапва по 200гр. Идеята ми е, че маслото преди всичко да е качествено, защото ако е боклук и 80w120 да се слага, пак няма да има значение.
Old 11-10-2018, 10:32   #4607
Ali.Sali
Запален алфист

На 147-цата налях Selenia 20K for AR. Не твърдя, че не може да е менте - може и да е било, но двигателя така се разчука и разтропа, стана по-гадно и Mercedes ML на дизел. 700 км. след това смених с Castrol от бензиностанция , не издържах тропането.
Изчезна. И всичко е точно. 10w40 Magnatec.

156-ката по същия начин в момента е с Castrol и няма никаква ядове, тропания и т.н.

Може и Selenia-та да е била менте, не знам , но това, което чух след нея ме накара да не повторя.

На следваща смяна на 156-цата мисля за Motul 10w40, според вас добър избор ли е?
Или да остана на Castrol-а при положение, че съм доволен и не го и гори?
Old 11-10-2018, 10:35   #4608
Friday
Запален алфист

Friday's Avatar

Quote:
Originally Posted by night_pz View Post
TwinSpark-a страда от масло 10w40……
но повечето алфи се карат в лютеницата и тогава си трябва 10w60 ……….
Страда той горкия, направо да го оплачеш!
Иначе не, повечето шофьори на алфи си карат нормално, просто пежото ти с кованото феродо и ремап е бавно и явно така ти се струва
Old 12-10-2018, 07:26   #4609
iveliniliev
Младши алфист

Благодаря за отговорите колеги! Оказа се, че колата не е фейслифт, а явно са сменени предна броня, капак и багажник, за да се сложат новите фарове и стопове. Още обявата ми беше странна за 147-ца фейс, а 2001-ва, но си помислих,че може да е грешка...
Reply
Tags
156, GTGT, selespeed
Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфа Ромео 156/147/GT « Previous Thread | Next Thread »
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules