Форуми - Начална страница Клуб Алфа Ромео България - Сайт
Register FAQ Members List Calendar Search Today's Posts Mark Forums Read

Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Други > Общи приказки > Икономика и политика
Reply

Thread Tools Display Modes
Old 18-05-2018, 20:12   #4651
ДТИванов
започва да се пристрастява

Smile

Quote:
Originally Posted by 546 View Post
И аз имам подобни подозрения
Не думай бе Орм! И като се осъзнаха колко са лоши хамериканците, решика да компенсират с план Маршал. Ти да видиш!
ДТИванов is offline   Reply With Quote
Old 19-05-2018, 18:37   #4652
mordohy
чичка с очила и шкембенце
Член на клуба

mordohy's Avatar

Quote:
Originally Posted by 546 View Post
И аз имам подобни подозрения

Т
Това е самата истина. След първата световна война Франция и англо-саксонците залагат за Германия икономически геноцид, който да намали населението ѝ под 20 милиона. Това не става точно поради СССР.
Планът Маршал има и друга, тъмна страна. Това, че изнесоха златото на Европа никъде не се споменава. Но не е само това. Те заложиха стандарти, които само след около 20-25 години съсипаха земеделието в Европа и го настроиха да се продават техните боклуци. Хората забравиха добрият вкус и не случайно незабравимият Луи дю Финес го посочи проблема във великолепния филм : Крилце или Кълка'. Цялата промишленост стана подвластна на американските стандарти.
Подобно нещо направиха и в Ирак. Там реликтови сортове на всякакви земеделски култури са унищожени и забранени, за да се продават боклуците на Монсанто. Запасът не се е отказал нито от ядрената енергетика-нито от нефта и газа. Трябва да си или добре платен или напълно бос по въпроса, за да твърдиш, че "зелената" енергия ще измести в обозримо бъдеще ядрената и фосилната.
Не случайно в Европа се твърди, че еколозите ебаха майката на екологията.
Old 19-05-2018, 21:22   #4653
ДТИванов

Smile

Quote:
Originally Posted by mordohy View Post
Т
Това е самата истина. След първата световна война Франция и англо-саксонците залагат за Германия икономически геноцид, който да намали населението ѝ под 20 милиона. Това не става точно поради СССР.
Планът Маршал има и друга, тъмна страна. Това, че изнесоха златото на Европа никъде не се споменава. Но не е само това. Те заложиха стандарти, които само след около 20-25 години съсипаха земеделието в Европа и го настроиха да се продават техните боклуци. Хората забравиха добрият вкус и не случайно незабравимият Луи дю Финес го посочи проблема във великолепния филм : Крилце или Кълка'. Цялата промишленост стана подвластна на американските стандарти.
Подобно нещо направиха и в Ирак. Там реликтови сортове на всякакви земеделски култури са унищожени и забранени, за да се продават боклуците на Монсанто. Запасът не се е отказал нито от ядрената енергетика-нито от нефта и газа. Трябва да си или добре платен или напълно бос по въпроса, за да твърдиш, че "зелената" енергия ще измести в обозримо бъдеще ядрената и фосилната.
Много моля да ме просветлите как СССР спаси Германия!?!Бих Ви бил много задължен да посочите как аджеба тоз един СССР спаси пустата му Германия. А всъщност дали пък Щатите не спасяваха Съветска Русия (за което вероятно се хапят отзад и до ден днешен)!
Планът Маршал сигурно не е съвършен, обаче да ми обяснявате как немците не продават коли, стомана, инструменти, машини и прочие в Щатите? Вие това вярвате ли го наистина? Да вземете да драснете едно писъмце на Тръмп ли, що ли?
Монсанто са мръсни копелета без съмнение.
За златото нищо не знам (честно, стана ми интересно, моля за някакво инфо).
ОБАЧЕ, удобно забравяте да обясните как българското злато се оказа в братския СССР! И държавният ахрив на България e пак там и отказват да ни гo върнат и до ден днешен...
За ядрената енергетика сте в гоУема грешка. Бихте ли посочили поне ЕДИН проект за ядрена централа стартиран от Фукушима насам? Въпросът е за белия свят, да не става грешка с Турция, Китай и други от сорта. Имам претенции нито да съм платен, нито да съм бос по въпроса (обул съм се във ВМЕИ София специалност ЕСЕО на промишлени предприятия - дипломиран инженер, среден успех от дипломата 5.70).
За еколозите нямаме никакво разминаване.
Пишете уникални разкази, но това с политиката хич не Ви се получава (мое мнение разбира се).
Old 19-05-2018, 22:08   #4654
ecotronic
Алфист идеалист

ecotronic's Avatar

Планът Маршал е си е бил един перфектно замислен бизнес план.

Ти си голтак, на когото къщата е разрушена.
Аз ще ти дам парички, за да си я построиш отново а ти ще ми ги върнеш с лихвите.
И понеже ти няма откъде да си купиш и строителните материали, аз ще ти ги продам.

Ето, как ще спечеля двойно.

Като добавим към това и обстоятелството, че заради мизерията и разрушенията е съществувала и много голямата вероятност, голтаците да поемат по грешния път, (разбирай - на власт да дойдат комунистите).....

Просто гениално и в крайна сметка и вълкът е сит и агнето е цяло.

Тук е и моментът, чехите да благодарят на братския СССР затова, че ги "предпази" от този пъклен план.

А иначе, ако достатъчно дълго и упорито търсиш, винаги ще намериш и тъмната страна на всяко едно нещо.

Що се отнася до "дружбата" между Хитлер и Сталин, и какво е могло да се случи, ако нея не я е имало, то аз не се наемам да правя кардинални умозаключения от поведението на едни болни мозъци.

.
ecotronic is offline   Reply With Quote
Old 19-05-2018, 23:06   #4655
ivan dimitrov
светлозелен(ама не много)

ivan dimitrov's Avatar

Quote:
Т
Добре де, хич ли не те е срам да пишеш глупусти?
С кой нормативен акт щатите са забранили отглежданего на някаква култура в Ирак. Да не е същият с който ЕС ни забрани да отглеждаме домати и хлебна пшеница!?
Кой тоя американски стандарт който е наложен в европа ? Това че се пръкнаха заведения за бързо хранене, няма никаква връзка със стандарт някакъв. Хората забравиха добрият вкус, щото не могат да си го позволят. А не могат да си го позволят, щото развитият социализъм им изяде перспективата.
Къде казваш, е съсипано земеделието!?
Зависи какво имаш предвид под обозримо бъдеще. Зависи и какво разбираш под "зелена" енергия. Интересно ми е - даваш ли си сметка, колко пъти се е подобрила енергийната ефективност, на абсолютно всичи уреди/консуматори в последните 30г?
А дали си обърнал внимание на факта, че това се случва прогресивно и то май с логаритмична прогресия. С темповете с които се развиват и батериите - не бих се учудил до 20г да сме изцяло на зелена енергия.
Old 20-05-2018, 10:35   #4656
mordohy
чичка с очила и шкембенце
Член на клуба

mordohy's Avatar

Ей сега ви отговарям общо!
Не знам кой ви каза, че българското злато е в Русия?! Да, там има няколко тона, но то не е към руска банка.
Нашето злато, както впрочем и на останалите европейски страни отпътува за САЩ. Това е основната причина Жан Виденов да го смачкат. Човекът не го даваше, защото знаеше, че ще е загубено за винаги.
Добрият вкус се съсипва със субсидиите. Как на практика изчезнаха Троянската слива, Кюстендилската слива, Вилямовата масловка, Овчата круша, Цар Александър?....
Методът е един и същи. Вкарват ти субсидирани заместители, много по-евтини за производство и те изчезват. После забраняваш и отглеждането на земеделски култури по дворовете и те ти Нормативните актове.
Ама трябва да се мисли малко.
Когато откарах "Биволско сърце" и "Идеал" в Гърция и три села започнаха да си ги гледат, едва не ме вкараха в затвора за биологична атака. И хич не е смешно. Само това, че никой не даде показания срещу мене ми спаси кожата.
Енергийната ефективност има подобрения, но не такива, каквито ги изкарват. В по-голямата си част са за сметка на здравето на хората. Това ще ти го каже всеки, който работи в промишлеността. Проблемът при батериите е, че нещо трябва да ги зарежда. Освен това, всеки нов тип е все по-мръсен от предишните. А и за най-съвременните суровината е кът.
Германия е това, което е, благодарение на СССР. Пак го казвам. СССР за първи път апелира да не се налагат чудовищните контрибуции, както след Първата Световна Война. Довели до ВСВ. Иначе Франция пак щеше да иска да се осъществи планът за унищожение на Германия. Дори Хитлер определя Франция като основния враг на Германия.
Точно до нас се строят две ядрени електроцентрали . В Румъния и в Турция. Тоест, до като се чешаме, някой ни бламира. Франция и тя си подменя реакторите. За новите четири АЕЦ в Северна Якутия изобщо не споменавам, както и за подмяната на реакторите в Норилск. САЩ също не спят.
Политиката винаги е инструмент на икономиката. За това първо се анализира икономиката, за да се разбере и политиката. Останалото е пропаганда.
Ето да вземем Косово. Цялата тая кръв там беше пролята само по една причина. Несметните богатства на мините в Трепча. Когато бъдат изчерпани и мирът ще настане там. На чехите им беше срината захарната индустрия, заради евтината захар от Куба. В Словения акумулаторните им заводи се местят извън страната, а Прибалтийските държави са с 30% от населението си. Сега очаква ЕС да си опече нещата с Иран и от там да потече не само нефт. Нефтът е добро нещо. Той не ме плаши. Плаши ме селскостопанската продукция , с която ще залеят Европа и ние пак ще го духаме.
А на тия, които още не са разбрали що е това либерална демокрация, един сръбски ходжа го е казал най-добре:

Представете си, че аз се кача на минарето и започна за пикая върху вас, а вие също да имате право да пикаете по мене. Те това е демокрацията.
Old 20-05-2018, 14:08   #4657
ecotronic
Алфист идеалист

ecotronic's Avatar

Иво, завиждам ти на познанията относно движението на златните потоци по света. Но пък ти не знаеш, това, което аз знам - че мумията на Сталин е пращана в околоземна орбита и след това е връщана обратно

За икономическите интереси, прокарвани с политически средства си прав.

Но далеч не може да се генерализира. Да вземем за пример енергоспестяващите технологии. И те ли са само в ущърб на потребителите?

Мога да те уверя, че в България нямаше да има нито един McDonald's, ако всички ненавиждаха продуктите им, така, както мен.

В основата стои решението на крайния потребител и никой и с никакви средства не може да го накара да приеме нещо, което той наистина не иска.
Eдинственото, което може, се нарича конкуренция. И тя е нещото, което движи света.

.
ecotronic is offline   Reply With Quote
Old 20-05-2018, 14:39   #4658
546
лют бакшиш от БКАР

546's Avatar

Нема да критикуваш McDonald's и Бай Бисер,че ще станем на кълбета.
546 is offline   Reply With Quote
Old 20-05-2018, 14:47   #4659
ecotronic
Алфист идеалист

ecotronic's Avatar

Спомням си, че преди бая години се чудех, как хамериканците пият толкова много кафе. Заради филмите в които полицейският инспектор, цял ден ходи с чашата кафе в ръка.
А когато се появи първият McDonald's у нас и аз си купих кафе, отговорът го получих, като отпих първата глътка
Old 20-05-2018, 15:40   #4660
ivan dimitrov
светлозелен(ама не много)

ivan dimitrov's Avatar

Добре е като даваш съвети, да се възползваш и ти от тях.
Първо пишеш че някой забранява някакви култури, после ми обясняваш че субсидиите ги убивали и забраната да си отглеждаш нещо в двора.
Нищо от това НЕ Е ВЯРНО!
Никой не е забранявал отглеждането на земеделска култура, освен ако не е предназначена за производство на забранени продукти. Имам предвид марихуаната и маковете. Ако няма субсидии, единственото което ще последва е .... глад. Субсидират се значими за изхранването на населението култури, за да се осигури достатъчното им наличие при достатъчна достъпност.
Айде да ми обясниш - как на практика е "изчезнала" троянската слива. Коя е тая субсидирана слива дето я е затрила? Това че нещо което ти харесваш не се отглежда, означава само че трябва сам да си го отгледаш. Ако много държиш на него.
Сега, тука ще има "избухване" - "ама зеленчуците нямат същият вкус". Ами нямат! Зеленчуците отглеждане през февруари в оранжерии, нямат същият вкус, като тия расли на слънце. Като дойде сезонът, на пазара се предлагат "нормални" зеленчуци с "нормален вкус" и е въпрос на избор - кое да бъде, вкусно и скъпо, или с по кофти вкус и ефтино. Който държи на качеството си купува (или отглежда) и "биопродукти".
Едно е да си засадиш биволско сърце в твоята градина, друго е да го пренесеш през граница. И второто е възможно, но се премиава през процедура. И това не е лошо, задължително е за оцеляването на местните видове.
Моля, дай пример за енергийна ефективност, която е за сметка на здравето.
Проблемът за зареждането на батериите е че все още не са достатъчно ефективни. Когато времето за зареждането им се намали още веднъж, два пъти и ....забравяш за горивата.
Ако мислиш че ядрената енергия е чиста - отиди да живееш в Чернобил. Цял град само на твое разполужение.......
Доматите едри като тикви...
Е, може да се наложи да ги гониш, като решиш да ги откъснеш, ама......
Old 20-05-2018, 18:25   #4661
alfa racer GTA
Алфист по рождение

alfa racer GTA's Avatar

Морди, ти си ми един от най-симпатичните във форума.

Симпатяга.

И поне нямам спомен да "налиташ" на лични обиди когато не си съгласен, за разлика от други олигофрени в този форум.

Ама според мен Съветският съюз тотално ти е измил поне една част от мозъка.

==========================================

Ясно е ще САЩ са "гадни копилета" с татуировка.

Ама и ние да бяхме с тяхна мощ и ние щяхме да сме такива.

Същото е и за съветите/руснаците, с разликата че колкото и гадни да са, без пари и конкурентен на САЩ интелект нямат шанс срещу тях.

Сега за причините за Втората световна война:

-Немците искат да си "го върнат" за Първата световна война

- СССР+Сталин като единственият комунистически "остров" в цялото земно кълбо, гледат да оцелеят и да спечелят от ситуацията, а и освен това ако може да насърчат "другите капиталисти" да се избият помежду си още по-добре = Сключват договор с Хитлер и Тертия Райх за ненападение и подялба на Полша - така Сталин печели едновременно територия + и си мисли че печели съюзник и сигурност, като се надява Хитлер да изтрепе капиталистите в Европа.

А как да не сключи Пакта Рибентроп-Молотов с братята "националсоцилисти" - нали и те са "социалисти", само че комунисти...Братска дружба НАВЕКИ!!!И Борба с мръсните Империалисти-Капиталисти!!!

Да разгледаме положението отвъд Голямата вода = САЩ отново са в изолационистка политика - не се интересуват какво става е Европа, дали се избиват там или дали не се избиват, казват "Ние не искаме да жертваме своите синове в още една война". Така и става поне докато тъпите Японски генерали не надделяват и не нападат САЩ през декември 1941г.

До тогава САЩ се ограничава само логистична подкрепа.

И с право не искат! И ние да бяхме и ние нямаше да искаме - втората световна война я разпалват отново европейски държави, като основните виновници са Нацистка Германия и комунистически СССР- само те искат война- едните "за да си върнат", а другите за да "налапат нова територия и за да се отслабят и/или унищожат взаимно мръсните капиталисти в една война.

САЩ са в самоналожена и самовъзприета самоизолация.Така е политиката и на американските Президенти през предвоенния период, а и след началото на войната до нападението на Япония срещу тях.

САЩ нямат никаква ВИНА за започването на Втората Световна Война, но те основно платиха сметката за нея.

И още нещо СССР остана не наказан заради това че води агресивна и завоевателна политика, че завзе и анексира територии на чужди държави, че беше ЕДНА година и ДЕСЕТ месеца съюзник на Хитлеро-Фашистка Германия и планира заедно с тях започването на разпалването на Втората Световна война.

Не си е платил и за клането в Катин= над 10 000 военни и цивилни подложени на избиване като добитък...

Не си платил и за организираната в България касапница ...

Ама нали историците казват "ПОБЕДИТЕЛИТЕ НЕ ГИ СЪДЯТ..."

Руските управляващи са тъпи = хвърлят един камък нагоре, и когато падне и ги удари в кратуната, умрат 20-30 милиона руснаци някой друг им е виновен ...

================================================

Истината е че винаги когато САЩ се самоизолират от останалия свят и опазването на мира, следва Световна война - така се случиха две световни войни.

Сега Бай Доньо отказва отново да заплаща принос за опазването на световния мир.

Двата предишни пъти преди започването на световни войни САЩ отказаха пари, превантивна военна и дипломатическа помощ и заплатиха с човешки животи на техни войници.

От тази гледна точка сегашното им поведение не е разумно.

А дали нападението и агресията ще е от СССР, Путинска Русия или Хуните и Великото преселение на народите е все едно - все някой трябва да заплаща сметката за опазването на световния мир, в противен случай като няма опазване на световния мир, ще има световна война.

Американците е вярно че си закрилят корпорациите, но те плащат и голямата част от сметката за опазването на мира.

И на руснаците им се иска, но нямат капацитета ...

А бе те един касетофон, една кола, един телевизор не успяха да направят сами за 70 години ти за друго им възлагаш надежди ...

==========================================

Що се отнася до новите технологии- до 32 години няма да се произвеждат автомобили с петролни двигатели, къщите ще се отопляват с възобновяема енергия.

Ако има ядрени централи, те ще са ТЯЕЦ - преди година имаше пробив и до 2022 година в Германия ще е първият постоянно действащ ТЯБ.До 2035 година се планира започването на строеж на ТЯЕЦ.ТЯЕЦ е около 5 пъти по ефикасна от АЕЦ...

.
alfa racer GTA is offline   Reply With Quote
Old 21-05-2018, 08:12   #4662
ДТИванов

Smile

Quote:
Ей сега ви отговарям общо!
Не знам кой ви каза, че българското злато е в Русия?! Да, там има няколко тона, но то не е към руска банка.
Нашето злато, както впрочем и на останалите европейски страни отпътува за САЩ. Това е основната причина Жан Виденов да го смачкат. Човекът не го даваше, защото знаеше, че ще е загубено за винаги.
Добрият вкус се съсипва със субсидиите. Как на практика изчезнаха Троянската слива, Кюстендилската слива, Вилямовата масловка, Овчата круша, Цар Александър?....
Методът е един и същи. Вкарват ти субсидирани заместители, много по-евтини за производство и те изчезват. После забраняваш и отглеждането на земеделски култури по дворовете и те ти Нормативните актове.
Ама трябва да се мисли малко.
Когато откарах "Биволско сърце" и "Идеал" в Гърция и три села започнаха да си ги гледат, едва не ме вкараха в затвора за биологична атака. И хич не е смешно. Само това, че никой не даде показания срещу мене ми спаси кожата.
Енергийната ефективност има подобрения, но не такива, каквито ги изкарват. В по-голямата си част са за сметка на здравето на хората. Това ще ти го каже всеки, който работи в промишлеността. Проблемът при батериите е, че нещо трябва да ги зарежда. Освен това, всеки нов тип е все по-мръсен от предишните. А и за най-съвременните суровината е кът.
Германия е това, което е, благодарение на СССР. Пак го казвам. СССР за първи път апелира да не се налагат чудовищните контрибуции, както след Първата Световна Война. Довели до ВСВ. Иначе Франция пак щеше да иска да се осъществи планът за унищожение на Германия. Дори Хитлер определя Франция като основния враг на Германия.
Точно до нас се строят две ядрени електроцентрали . В Румъния и в Турция. Тоест, до като се чешаме, някой ни бламира. Франция и тя си подменя реакторите. За новите четири АЕЦ в Северна Якутия изобщо не споменавам, както и за подмяната на реакторите в Норилск. САЩ също не спят.
Политиката винаги е инструмент на икономиката. За това първо се анализира икономиката, за да се разбере и политиката. Останалото е пропаганда.
Ето да вземем Косово. Цялата тая кръв там беше пролята само по една причина. Несметните богатства на мините в Трепча. Когато бъдат изчерпани и мирът ще настане там. На чехите им беше срината захарната индустрия, заради евтината захар от Куба. В Словения акумулаторните им заводи се местят извън страната, а Прибалтийските държави са с 30% от населението си. Сега очаква ЕС да си опече нещата с Иран и от там да потече не само нефт. Нефтът е добро нещо. Той не ме плаши. Плаши ме селскостопанската продукция , с която ще залеят Европа и ние пак ще го духаме.
А на тия, които още не са разбрали що е това либерална демокрация, един сръбски ходжа го е казал най-добре:

Представете си, че аз се кача на минарето и започна за пикая върху вас, а вие също да имате право да пикаете по мене. Те това е демокрацията.
Понеже отговаряте, ама в стил "Дяволът чете Евангелието" да поспорим с малко факти:
За златото:http://www.mediapool.bg/kade-potana-...ews238029.html
За спасяването на Германия от СССР и ПАК и ПАК и ПАК да го повторите няма да се превърне във факт. За контрибуциите, дето не ги искал СССР почетете малко само от нашата най-близка история. Ама не в Балалайка.ру.
За енергийната ефективност: моля да ми обясните, как новия ми лаптоп, който с по-малка като капацитет батерия върши работата си няколко пъти по-бързо и ТРИ пъти по дълго от стария такъв, е вреден за мен? Мислих дълго и открих какво имате предвид: преди като умре и нямам ток наоколо спирам да работя, а сега се преработвам. Това в моя конкретен случай води до самоексплоатация (ама каква дума измислих само, а). А, и предният компютър тежеше около 3 кг, сегашния наполовина. Като го нося в раницата на гръб старият ми изправяше гърбицата по-ефективно, ма то си е така, новите за нищо не стават.
За батериите: дали кадмия от старите е по-безопасен от лития в новите, аз лично не съм убеден. А че трябва нещо да ги зарежда е безспорно. Ма що да не е една АЕЦ? Кви са тия соларни панели измислени!
За АЕЦ: изрично написах, че моля да се даде поне ЕДИН проект стартиран в БЕЛИЯ свят след Фукушима. Поне ЕДИН! Вие ми отговаряте в стил Агенция ЕЖК (една жена каза - това за несведущите) - давате ми за пример централа в Турция, СССР (извинете, Русия) и ми говорите за някакви подмяни на реактори във Франция и САЩ. Къде, в кои централи, ама те нови ли са или са от времената на култа, естествено удобно забравяте да споменете! Централата в Румъния е започната по времето на Чаушеску, ама карай да върви, трябва нещо да се пише!
Това за забраната да се гледат земеделски продукти по дворовете го приемем като опит за убийсто от Ваша страна! От смях де. Ние с Вас в една и съща България ли живеем и аз не знам вече.
За демокрацията да Ви отговоря с друг цитат: "Твърди се, че демокрацията е най-лошата форма на управление, след онези, които вече са били изпробвани." - Чърчил.
От все сърце Ви моля, пишете прекрасните си разкази! Ама с политика не се занимавайте, моля Ви!
Old Today, 05:45   #4663
pavlin
Болен алфист

pavlin's Avatar

След като толкова много приказки изприказва , остава да отговориш на един елементарен въпрос. След като възобновяемите източници на енергия са толкова ефективни, защо трябва потребителите да ги плащат толкова скъпо.
pavlin is online now   Reply With Quote
Reply
Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Други > Общи приказки > Икономика и политика « Previous Thread | Next Thread »
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules