Results 1 to 10 of 10

Thread: Alfa Romeo 146 TD

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Posts
    4

    Default Alfa Romeo 146 TD

    Здравейте на всички фенове на марката,
    насочил съм се към този модел Алфа с двигател 2.0 TD. Моля дайте мнение, издръжлив ли е, какви сосбености има при поддръжката и какво да гледам при покупката.И създава ли проблеми с турбото?

    Благодарности

  2. #2
    Black Shadow trouble's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Сливен
    Age
    45
    Posts
    1,155

    Default

    Що не си вземеш JTD....
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '00 Черната Сянка
    Fiat Brava 1.6 16V ELX '97

    Fiat Brava 1.4 12V SX '98 - ex

  3. #3
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Posts
    4

    Default

    Ами защото са доста по-скъпи. Приготвил съм си 4000лв. за автомобил и трябва да се вместя в тях. Мисля, че не стигат за добро JTD. А и ме притеснява качеството на нафтата в България.

  4. #4
    Black Shadow trouble's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Сливен
    Age
    45
    Posts
    1,155

    Default

    че и ТД работи с нафта...да не искаш да кажеш TS
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '00 Черната Сянка
    Fiat Brava 1.6 16V ELX '97

    Fiat Brava 1.4 12V SX '98 - ex

  5. #5
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Posts
    4

    Default

    Имам предвид 1.9 ТД . Просто са ми казвали, ЖТД е по-чувствително към качеството на нафтата. Мен ме интересува 1.9 ТД, финансово съм далече от ЖТД все още Много ще съм благодарен ако ми дадете мнение за този двг. Какви са му слабостите , силни страни и т.н.
    Предварително ви благодаря на всички.

  6. #6
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Кола се купува с консултация - дизеловите коли са купувани нови за да се карат много, ако е поддържана свястно, ядове няма, но ако не е...
    Та аз карам такава и съм много доволен от нея, с двигател и турбина за сега проблеми не съм виждал, но я взех след преглед от специалист.
    Е, един път ми изправи косата като изплю единия маркуч на турбината... та докато го разберем какво е, ми минаха едни мисли... а то се оказа 1 мин. работа с отверка да затегнем разхлабилото се съединение - което не е било пипано от как е сложено по думите на майстора.
    Особености при поддръжката - качествени консумативи и добър майстор.
    Особености при купуване - добър майстор да я прегледа преди да я вземеш.
    Ако си от София - зареждай на Еко Елда... до сега оплаквания от техните горива не съм имал/чувал.
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  7. #7
    Младши алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Posts
    17

    Default Re: Alfa Romeo 146 TD

    Quote Originally Posted by diomed
    Здравейте на всички фенове на марката,
    насочил съм се към този модел Алфа с двигател 2.0 TD. Моля дайте мнение, издръжлив ли е, какви сосбености има при поддръжката и какво да гледам при покупката.И създава ли проблеми с турбото?

    Благодарности
    Единствените по-добри дизели за мен са на мерцедес(с известни уговорки все пак) и на ровър(без никакви уговорки ). Имал съм два такива дизела единият с интеркулер, другият без(беше на фиат типо). Много изържливи са, но както казаха колегите трябва да се има предвид състоянието в което го взимаш. С турбото няма да имаш проблеми, подръжката е евтина, ангренажният ремък и ролките около 110 лева, смяна за 30 мин. пред блока. Трябва да се внимава в какво състояние са немските части вложени по колата, с италианските няма да имаш ядове Колата върви идеално и нещо характерно за точно тоя дизел - върви много, работи меко и докато го караш ще имаш усещането че караш някоя много вървяща бензинка. Няма тресене на табло, тракане, трудно и неестествено превключване на предавки както при някои доста прехвалени френски и немски печки. Японките никъде не ги слагам в сметките защото при тях нещата са много специфични.
    Rover 620Si
    Alfa Romeo 33 Feeling

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    София
    Posts
    228

    Default

    Аз карам такава от доста време и съм доволен от нея в началото имах ядове с нея но като я оправих вече година и нещо само масло филтри и нафта.
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD
    Fiat Coupe 2.0 16V

  9. #9
    кьор софра рейсинг alfatras's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Пазарджик
    Age
    49
    Posts
    1,045

    Default

    Колега гледай двигателя да е добър-първата ми алфа беше именно 1.9тд-2основни ремонта и само проблеми-прибиване -но пък знаеш ли на колко неща се научих по нея Тъкмо я пооправих и я продадох !Двигателите са здрави,нозависи кой и как я е поддържал -късмет!
    155 1.7ts... 146 1.9jtd...155 Q4...156 1.9jtd Q4
    Powered by ...

  10. #10
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Posts
    4

    Default

    Благодаря за отговорите и за проявеното внимание. Ще си отварям очите и ушите като купувам. Явно добре съм се ориентирал спрямо визия, цена и качество. Дано имам и късмет при избора.

    Поздрави & Благодарности

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •