Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 30 of 30

Thread: XCarLink

  1. #16
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by tweety View Post
    Да монтирах го, качеството е супер. Сякаш е диск, но с разликата че не прескача по дупките. Много съм доволен. Единствено като недостатък е малко бъгаво при смяна на песните и тяхната номерация. Имам в предвит че понякога сменя номера през едно или нещо такова, но иначе всичко си е точно. Моделът ми е без bluetooth. Избрах го него защото аз си ползвам телефона на ICS-a. Дори и този модел има aux вход, което ми е достатъчно за пускане на музика от телефона. Монтира се страшно лесно и дори си има достатъчно дупки през които да пуснеш кабелите и да го сложиш в жабката. Направо не знам защо съм се мъчил и чакал 4 години.



    Значи не е само при мен проблемът за който писах в пост №9 по темата.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  2. #17
    започва да се пристрастява D.Dimitrov's Avatar
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    Варна
    Posts
    87

    Default

    Супер това ми трябваше като информация, и аз в момента се мъча с дискове записване и тнт и ми писна.Направо поръчвам утре и да се приключва.Благодаря ти много за информацията
    Alfa 159 JTD

  3. #18
    Старши алфист Iltcho's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Враца
    Age
    42
    Posts
    625

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post


    Значи не е само при мен проблемът за който писах в пост №9 по темата.
    Аз от 4 години съм с X-car link. Този феномен го има и при мен, но само ако пусна радиото преди да запаля колата и след това завъртя - тоест получи се пад на напрежение. Ако първо запаля и след това включа радиото - нямам такива проблеми. Внимавайте с монтажа на кабелите, защото са нежни като копринени влакна, а буксата не е от най-съвършените. Чат пат натрупва грешки ако песните не са с Constant а variable bitrate и се чуват дефекти като бълбукане или пък променя тотално звученето (като от телефонна слушалка). С форматиране на картата/флашката, презапис на музиката и прекомпресиране на файловете нещата се оправят (най вероятно генерира някакъф дефектен темп файл където запазва методиката на разкомпресиране/компресиране).
    За 4 години само веднъж се случи да забие, но след хард ресет (направо му изключих захранването за 2 минути) всичко дойде на мястото си. Не ползвайте карти над клас 10 - с времето ще го объркат. Идеята за създаването е много добра. Лошото е, че никакъв ъпдейт не търпи фърма за да може да чете FLAC формати и по-качествени вариации на компресирана музика.
    ALFA ROMEO 164 2.0 Facelift
    ALFA ROMEO 164 SUPER 2.5TD
    Audi a6 2011 3.0 TDI Quattro
    Mini Cooper 1.6 16V Turbo kit 1++hp

  4. #19
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Сигурно и ушите ми вече са одъртели, та не мога да доловя никаква разлика между WMA и MP3 с висок битрейт. Тъй че затова, че не свири FLAC, изобщо не съжалявам.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #20
    започва да се пристрастява D.Dimitrov's Avatar
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    Варна
    Posts
    87

    Default

    Колеги имам проблем с xcarlink-а , не мога да преминавам от CD01 Към CD02 ,идея какъв може да е проблем. Музиката във папка CD01 на флашката си работи супер ,но като опитам да сменя на cd02 само премигва и ми изписва cd05 и си продължава.Идея за решаване на проблема със 159 съм, ако има значение
    Alfa 159 JTD

  6. #21
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Само с папката CD2 ли е проблемът?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #22
    започва да се пристрастява D.Dimitrov's Avatar
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    Варна
    Posts
    87

    Default

    Не само с нея сега пробвах като направих папки CD02 , 03,04 и 05.Отваря ми само CD01 и CD05 другите не ги показва все едно ги няма.
    Alfa 159 JTD

  8. #23
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Пробвай да преместиш файлове от CD1 в CD2. Възможно е да се получава така заради несъвместим формат или нещо друго криво по файловете.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #24
    започва да се пристрастява D.Dimitrov's Avatar
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    Варна
    Posts
    87

    Default

    Пробвах го и този вариант ,но няма ефект никакъв пак си прескача от сд1 на сд5. Aux изхода си работи нормално с телефона.Евентуално да звъня в сервиза тъй като е в гаранция.
    Alfa 159 JTD

  10. #25
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Щом е в гаранция, най-добре. Някога работил ли е нормално? Ако не, може устойството да си е ОК но да не е съвместимо с колата ти.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #26
    започва да се пристрастява D.Dimitrov's Avatar
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    Варна
    Posts
    87

    Default

    Аз го купих преди около 10 дни,но днес ми остана време да го сложа.Като го взех им казах че е за алфа 159 и тнт и ми пратиха уж съвместимо.
    Alfa 159 JTD

  12. #27
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Доколкото знам, няма разновидности на Xcarlink за различни модели на АР и общо взето "най-капризна" по отношение на подобни емулатори е 166 - цата.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #28
    започва да се пристрастява D.Dimitrov's Avatar
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    Варна
    Posts
    87

    Default

    Аз дори като гледам на кутията е за Fiat явно найстина са без някакво значение ,само в сайта има уж да избираш модела.
    Alfa 159 JTD

  14. #29
    Запален алфист tweety's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Sofia
    Age
    35
    Posts
    206

    Default

    Аз когато го купих ми се обадиха по телефона да уточня модела на ICS-а за да знаят коя модификация да ми изпратят. Не съм запознат до колкото са различни но мисля, че има разлика между различните модели коли.

  15. #30
    започва да се пристрастява D.Dimitrov's Avatar
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    Варна
    Posts
    87

    Default

    Проблема е решен поне за момент отваря всички папки. Решението беше следното ,при пускане на последната песен от CD01 изчаквам да свърши и автоматично мина на CD02 и така до CD07 , казаха ми че понякога при първо пускане така се активирали всички папки.
    Last edited by D.Dimitrov; 15-08-2016 at 23:21.
    Alfa 159 JTD

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •