Форуми - Начална страница Клуб Алфа Ромео България - Сайт
Register FAQ Members List Calendar Search Today's Posts Mark Forums Read

Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфа Ромео 166
Алфа Ромео 166 Въпроси и отговори, свързани с поддръжката. Съвети при покупка.

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 11-08-2015, 11:14   #1
kabamitov
Запален алфист

Default дебитомер и турбо 166 2,4

здравейте колеги smile emoticon искам да попитам за дебитомера : вчера закачих колата за тест и дебитомера ми показва следните стойности : от искано 1200 при настъпване на 3та ми прави 780 и не иска повече ?турбината има лека разлика при ускорение в диапазона 1500 2000 об примерно искано 2000 тя стига до 2500 и се нормализира след 2000об другото е наред само тези две неща ме притесняват smile emoticon колата е 166 2,4 140кс и другото което е при максимум настъпване стига до 3500 оборота дали на мчсто или в движение е все едно и не иска повече ?
Old 12-08-2015, 02:12   #2
stu
Болен алфист

Миналият ден реших да си изчистя дебиомера, като преди това я бях закачил с FES и пуснах запис на данни, които така и не прегледах!Това което ми направи впечатление е , че преди почистването ми показваше разход 6,8 до 7,2 на място, а след почистването от 4,5 до към 5,7 !Също така се започна да набира доста по добре, и замислянето на турбото на около 2800 оборота изчезна!
Old 12-08-2015, 02:26   #3
kabamitov
Запален алфист

Quote:
Originally Posted by stu View Post
Миналият ден реших да си изчистя дебиомера, като преди това я бях закачил с FES и пуснах запис на данни, които така и не прегледах!Това което ми направи впечатление е , че преди почистването ми показваше разход 6,8 до 7,2 на място, а след почистването от 4,5 до към 5,7 !Също така се започна да набира доста по добре, и замислянето на турбото на около 2800 оборота изчезна!
колега с какво го чисти дебитомера
Old 12-08-2015, 02:40   #4
stu
Болен алфист

Започнах със спинцовка и спирт, като след доста пръскания имаше още мизерия се ядосах, теглих му една майна и го подкарах с обезмаслител Медикс, който веднага свали всички мизерии.Накрая пак изхабих едно шишенца спирт 97% под налягане със спиринцовката за да се изплакне добре от обезмаслителя, че той по принцип може да остави мазен слой!Вече 2-3 дни карам така и засега не ми е направил проблем след чистенето.Аз съм със спортен филтър и предполагам, че от омаславането му се е замърсил и дебитомера, който е на над 5-6 години, изобщо не зная кога е сменян-може и никога да не е сменян!Имай предвид, че такова почистване може и да скапе тотално дебитомера.
Old 12-08-2015, 02:59   #5
kabamitov
Запален алфист

Quote:
Започнах със спинцовка и спирт, като след доста пръскания имаше още мизерия се ядосах, теглих му една майна и го подкарах с обезмаслител Медикс, който веднага свали всички мизерии.Накрая пак изхабих едно шишенца спирт 97% под налягане със спиринцовката за да се изплакне добре от обезмаслителя, че той по принцип може да остави мазен слой!Вече 2-3 дни карам така и засега не ми е направил проблем след чистенето.Аз съм със спортен филтър и предполагам, че от омаславането му се е замърсил и дебитомера, който е на над 5-6 години, изобщо не зная кога е сменян-може и никога да не е сменян!Имай предвид, че такова почистване може и да скапе тотално дебитомера.
абе аз ако знам че от него ми идват проблемите ще го скапя и ще купя друг ама от 93ма прегледали темета само ти писа виждам че си от пловдив ако искаш и имаш време да направим един тест с моя на твоята и обратното пиши

.
kabamitov is offline   Reply With Quote
Old 12-08-2015, 03:07   #6
stu
Болен алфист

Видях, че съм със същия двигател, но честно казано не знам дали дебитомера ти е същият.Писах защото го правих преди броени дни.Гледам, че си от Пловдив и ако дебитомера ти е същият мога да ти дам моя за проба, докато все още не съм сложил скобите на филтъра!

.
stu is online now   Reply With Quote
Old 12-08-2015, 03:16   #7
kabamitov
Запален алфист

Quote:
Видях, че съм със същия двигател, но честно казано не знам дали дебитомера ти е същият.Писах защото го правих преди броени дни.Гледам, че си от Пловдив и ако дебитомера ти е същият мога да ти дам моя за проба, докато все още не съм сложил скобите на филтъра!
става от 136 140 150 и мисля от 2,0 бензин
Old 12-08-2015, 03:32   #8
stu
Болен алфист

Аз съм с Алфа 156?Утре ще ти пиша за евентуална проба , че стана късно!

.
stu is online now   Reply With Quote
Old 12-08-2015, 10:25   #9
kabamitov
Запален алфист

Quote:
Аз съм с Алфа 156?Утре ще ти пиша за евентуална проба , че стана късно!
този дебитомер става на : 156- 1,6тс 1,8тс 1,9-110 и 115 2,0тс 2,4-140 и 150

и за 166 дизеловите за добло либра тесис пунто2 мареа
Old 16-08-2015, 10:47   #10
plamenp59
Запален алфист

plamenp59's Avatar

Default тест на дебитомер.

Щом искаш дебитомер за тест и си сигурен че от 1.8 е същия можем да го направим.Имам един свален от 156 на децата.Колата ще се разглобява и за това е в багажника ва моята алфа.Работи перфектно .Колата си дойде на ход от Гърция и нямаше никакъв проблем с мотора.Така ще си сигурен дали трябва да сменяш дебитомер.
Old 17-08-2015, 01:19   #11
kabamitov
Запален алфист

издаде багажа на цяло вече ще търся да купувам сега
Old 17-08-2015, 01:43   #12
stu
Болен алфист

Да не пробва да го почистиш и от там да сдаде багажа?
Old 17-08-2015, 11:03   #13
kabamitov
Запален алфист

Quote:
Да не пробва да го почистиш и от там да сдаде багажа?
позна уж с спрей за дебитомери а кво стана :Д ама и от преди тва имаше голямо разминаване в стойностите
Old 18-08-2015, 12:11   #14
alfa_romeo_forever
Запален алфист

alfa_romeo_forever's Avatar

Не се занимавайте да чистите дебитомери ... слагайте нов и да ви е мирна главата
alfa_romeo_forever is offline   Reply With Quote
Old 18-08-2015, 17:11   #15
DMS
***DNB-PSY-GOA***

DMS's Avatar

Само да вметна нещо относно чистенето на дебитомери. 019-ката на старата ми кола съм я чистил поне 10-15 пъти със спрей за дебитомери на Лики Моли, както и един път основно на чешмата. Проблема беше в полепването на масло от спортния (преомаслен) филтър и респективно неверните данни които даваше към ЕКУ-то. Дебитомера си показваше 1200 от 1200, качваше си нужното напрежение, беше част от не малък тунинг сетъп и дори отиде в друг собственик накрая.

Заминалият си дебитомер си е заминал, колкото и да се чисти, но при здравия изцапан такъв - няма проблем. С точния препарат и малка техническа грамотност всичко е на ред.
DMS is offline   Reply With Quote
Reply
Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфа Ромео 166 « Previous Thread | Next Thread »
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules