Форуми - Начална страница Клуб Алфа Ромео България - Сайт
Register FAQ Members List Calendar Search Today's Posts Mark Forums Read

Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфа Ромео 156/147/GT
Алфа Ромео 156/147/GT Въпроси и отговори, свързани с поддръжката. Съвети при покупка.

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 02-12-2018, 12:47   #1
CuoreNero
Младши алфист

Default After Market Radio Harness - Въпрос

Здравейте колеги,

Искам да сменя заводската система на 147 1,9 JTDm с aftermarket CD. Закупил съм Connects2 + кабел за свързване към въпросното CD (Pioneer), защото искам да запазя функциите на мулти волана,но на схемата има трети кабел - After market radio harness. Въпросът ми е за какво служи този кабел и трябва ли да го закупя? Прикачил съм и схемата.

Благодаря Ви, предварително за отделеното време!
Attached Thumbnails
IMG_1698.jpg  
CuoreNero is offline   Reply With Quote
Old 02-12-2018, 13:58   #2
Alexanderbb
Болен алфист

Ами до колкото виждам от схемата това е кабелът, който включваш в самото новo CD. Ако можеш да включиш заводските букси в него не ти трябва преход но се съмнявам да минеш без него
Alexanderbb is offline   Reply With Quote
Old 02-12-2018, 14:42   #3
CuoreNero
Младши алфист

Quote:
Originally Posted by Alexanderbb View Post
Ами до колкото виждам от схемата това е кабелът, който включваш в самото новo CD. Ако можеш да включиш заводските букси в него не ти трябва преход но се съмнявам да минеш без него

Да, този кабел е от самото CD. Забравих да допълня,че не е ново, а от близък,който няма да го употребява и ще го свали от старата му кола. Когато се върне в БГ ще се чуя с него за да го попитам. Предполагам,че след като е ползвано, ще има въпросния кабел. Просто вчера взех Connects2 и погледнах схемата. Останах изненадан и на пожар, реших да пусна темата. Май съм прибързал. Ако има допълнително нещо, ще драсна.

Благодаря Ви за бързия отговор и отделено време, колега !

.
Old 05-12-2018, 08:12   #4
Travel_Mate
Запален алфист

Този кабел винаги е комплект със CDто... Специфичен си е за марката/модела, като включваш конекта, само гледай по схемата в каква последователност се вклюва, че иначе не тръгваше, не епроблем, като я уцелиш ще тръгне, преди 4 години го слагах на 156 и не помня
Travel_Mate is online now   Reply With Quote
Old 07-12-2018, 00:46   #5
CuoreNero
Младши алфист

Quote:
Originally Posted by Travel_Mate View Post
Този кабел винаги е комплект със CDто... Специфичен си е за марката/модела, като включваш конекта, само гледай по схемата в каква последователност се вклюва, че иначе не тръгваше, не епроблем, като я уцелиш ще тръгне, преди 4 години го слагах на 156 и не помня
Утре ще сменим заводското и той също ми потвърди,че има този кабел. Само аз, трябва да имам останалото. Ще пиша ако има проблеми.

Благодаря Ви за отговора, колега !
Old 07-12-2018, 21:03   #6
CuoreNero
Младши алфист

Сега сложихме CD, но мулти волана не бачка. Излезна,че самото CD няма W/R конектор и затова не работи мулти волана. Дали има вариант чрез окабеляване да се добави конектор за жака?

Надявам се някой да има идея дали това може да се получи и как.

.
Old 08-12-2018, 09:44   #7
Alexanderbb
Болен алфист

Може и да стане с нещо подобно

https://www.eldibg.com/adapter-za-up...-ot-volana-uni

Все пак е добре да го проучиш за конкретният модел CD
Alexanderbb is offline   Reply With Quote
Old 08-12-2018, 13:29   #8
CuoreNero
Младши алфист

Quote:
Originally Posted by Alexanderbb View Post
Може и да стане с нещо подобно

https://www.eldibg.com/adapter-za-up...-ot-volana-uni

Все пак е добре да го проучиш за конкретният модел CD
Благодаря, колега. Писах и на Авиател дали може да бъде вързан подобен конектор след като Pioneer-а е старичък (2014 модел) и няма W/R изход, но те ми отговориха, ме трябва да закупя просто ново. Със опция за управление от мулти волан.
Old Yesterday, 01:08   #9
Travel_Mate
Запален алфист

Quote:
Originally Posted by CuoreNero View Post
Благодаря, колега. Писах и на Авиател дали може да бъде вързан подобен конектор след като Pioneer-а е старичък (2014 модел) и няма W/R изход, но те ми отговориха, ме трябва да закупя просто ново. Със опция за управление от мулти волан.
КОй модел на Пайнер вземаш, че да няма управление от волан? Помисли изобщо заслужава ли си сделката, нормалните модели на пайнер и 2004 си го имаха това
Travel_Mate is online now   Reply With Quote
Old Yesterday, 16:19   #10
CuoreNero
Младши алфист

Здравей, колега. Модела на Pioneer е MVH-170UBG. Идеята е,че беше останал от стара кола на мой близък. Има USB, като това е всичко, което ми трябваше... Но няма опция за управление от волана. Няма изход W/R, а на него за старата кола, не му е и трябвало. Можеше да мина късо, но... уви... Сега поръчах това: Pioneer MVH-S100UI - евтино, има опция за мулти волан, USB и дори поддържа връзка с iPhone, което е + за мен.
Reply
Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфа Ромео 156/147/GT « Previous Thread | Next Thread »
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules