Форуми - Начална страница Клуб Алфа Ромео България - Сайт
Register FAQ Members List Calendar Search Today's Posts Mark Forums Read

Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфа Ромео 155 > Срещи и мероприятия на собствениците на 155. Общи приказки свързани с модела
Срещи и мероприятия на собствениците на 155. Общи приказки свързани с модела Всичко което Ви свързва, но няма техническа насоченост.

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 31-07-2016, 22:12   #12226
gelle
започва да се пристрастява

Мерси за инфото Мимо ,ако не ми извадят някой върл ментак на Валео ще слагаме него,ако ли не скачам на Лука.
Иначе смяната ще е сервиза на мой приятел.Мисля покрай съединителя да сменим и опорния лагер на дясна полуоска,че не е пипан до момента и задължителните семеринги.
Old 31-07-2016, 22:32   #12227
mimouzunov
+-

mimouzunov's Avatar

Quote:
Originally Posted by gelle View Post
Мерси за инфото Мимо ,ако не ми извадят някой върл ментак на Валео ще слагаме него,ако ли не скачам на Лука.
Иначе смяната ще е сервиза на мой приятел.Мисля покрай съединителя да сменим и опорния лагер на дясна полуоска,че не е пипан до момента и задължителните семеринги.
Десния семеринг го смених защото го нараних докато рових там (а и бях решил да го сменям защото левия съм го сменял вече).
Ония лагер и конзолата му ги гледаи под лупа!!! Конзолата която ми прати Кендо беше в неземно добро състояние впрочем..
Та огледаи да нее разбита конзолата а не лагера, посления нее просто някакъв лагер!!!! Специален е уш, нестава какъв и да е....
Old 31-07-2016, 23:30   #12228
gelle

Ще го гледаме пустия му лагер даже с две лупи.
Дано да няма драми.
Old 01-08-2016, 00:51   #12229
mimouzunov
+-

mimouzunov's Avatar

Quote:
Originally Posted by gelle View Post
Ще го гледаме пустия му лагер даже с две лупи.
Дано да няма драми.
На висящия лагер има една тенекия която се държи с 3 болта и един към блока!Трябва да се отвие и свали защото това е един вид законтряне на лагера в конзолата (неможе да се свали полуоската иначе, тя си излиза с лагера).
Като се свали стартера има и едно болче в близост с шестограмна глава... И то трябва да "падне"
Общо взето аз втори път няма да се хващам това да го свалям и качвам (скоростите)!!!
Иначе... Полуоските и двете, 3-те щангички "скоростни" (те си имат местенце за ключе 10 защото си превъртат ябълките им), страртера, + тенекията в която седи акумулатора, работния цилиндър на съединителя го премахнахме с все планките му и тн.. Премахнах за улеснение уш и половината смукателен колектор...
Маха се и едно криво желязо което е хванато отдолу под скоростите и държи и то незнам си колко неща...Една ламаринка която закрива маховика, и тя се маха...
Ааа... и като се махне това всичкото идва вече трудното
За сметка на това, качването нее по-лесно
Шеговото го пиша това, но пък е истина, че такова чудо няма да си причиня 2-ри път!!
(хем съм си сменял съединител преди това и сам, но на друга кола)
В цялата тая щуротия замесих и Тренди, за да си припомни какъв е гърча по тая операция, че не го е правил от година две...
Old 01-08-2016, 01:17   #12230
gelle

Заради хора като теб влизам все още във форума.
Old 01-08-2016, 01:39   #12231
mimouzunov
+-

mimouzunov's Avatar

Хубаво е да се източи и маслото от скоростите предварително. Същите падат като се наклони двигателя надолу и напред.
(при мен нестана баш така заради усложнената конструкция по изпускателния колектор)
По каталог скоростите събират 2 литра масло но на практика за да протече от контролната пробка искат около 2.5л
Загледаите и дали няма масло около първичния вал на скоростите има там семеринг, (евтин е)
Old 01-08-2016, 08:09   #12232
kendo
Predator

kendo's Avatar

За да се отвори малко място махах тампона на скоростната кутия.И Мимо е прав,невъобразим гърч е тази операция.По-лесно е двигател да пуснеш в коша,отколкото кутия да закачиш.
kendo is offline   Reply With Quote
Old 01-08-2016, 12:03   #12233
mimouzunov
+-

mimouzunov's Avatar

Quote:
Originally Posted by kendo View Post
За да се отвори малко място махах тампона на скоростната кутия.И Мимо е прав,невъобразим гърч е тази операция.По-лесно е двигател да пуснеш в коша,отколкото кутия да закачиш.
Сетих се че освен това тенеке (тампон) на скоростите при мен развихме и моста за да падне и тои малко надолу...
Old 02-08-2016, 00:08   #12234
Dimicha
Зарибен алфист

Да се включа и аз, макар че не съм я правил собственоръчно тая операция. Първо-съединителят ми е LuK, вече 3-4 години карам с него, мисля, че няма проблем. Сякаш в началото приплъзваше малко при потегляне, но сега е ок, може би му трябва време да легне, не знам. Може, да ми е понадран маховикът, щото стария съединител буксуваше зверски. А за самата смяна на съединителя, майсторчето беше махнало абсолютно всичко-мост, генерация, всичко и ги беше наредил на земята като пъзел да не обърка кое откъде е. Един цял ден си игра момчето до към 7 часа може би. Забелязал съм нещо, сравнявайки моя начин да ремонтирам нещо и начина на майсторите. Аз гледам да развия колкото се може по-малко неща и някакси да се сгърча да си свърша работата. Майсторите като цяло гледат да си отворят колкото се повече място и си развиват наред. Това е донякъде обяснимо, щото с гайковерта развиването не е проблем, а с ключовете само е. Мисълта ми е-може би е по-лесно да се махне моста и това е, нали се крепи на 6 болта там.
Old 02-08-2016, 00:50   #12235
gelle

Аз подозирам,че ще свалим оригиналния съединител,по километраж в момента е на
228х,ако е въртяна да е реално към 300х от 3-4месеца педала натежа вече е доста по твърд.1ва и задна започнаха да влизат доста трудно,а и вече започна и да буксува та изживял си е живота с две думи.Имам 55цата от 6г. врътнал съм и към 70х.
Най сериозните ремонти ,които съм правил са термостат и водна помпа,дежурното серво свещи и кабели, преден десен носач, масла и филтри.Ще си я карам с кеф. Следва нова боя, щото вече не лачена,както беше когато я купих.
Тъжно е, че вече са на доста годинки ама то и аз одъртях,та си пасваме.
Айде със здраве,че нещо се отплеснах много.
Old 02-08-2016, 03:58   #12236
VFTI
Змия 155

VFTI's Avatar

gelle, най-вероятно си е оригиналния съединител

На моите две 155ци 3пъти съм сменял съединител и 6 пъти съм свалял и качвал скорости.( един път щото строших скорости, един път защото сложих по-лек маховик, един път за да махна по-лекия махових и другите 3 са рутиини по-смяната на съединителя.

НИКОГА не съм имал проблем с махането и слагането на скорости и на двете ми 155ци

Процедурата винаги е била една съща. Румен клубен сервиз-Rubig, запазване на час за след 2-3 седмици. Колата се започва сутринта и в 12часа на обяд отиваме да хапнем с нея. Имам и два случая които в рамките на под 2.5часа!!! Румен свали и качи скоростната кутия пред очите ми. Никога смяната не ми е отнемала ден-два-три,пет. Цената е варирала от 80-120лв. с оглед на инфлацията и зорът който съм му давал.

Поздрави на сектата от страната където горивото е 92стотинки за литър, а малолитражката която карам е 3.6 литра 200к.с. :P
ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
by RUBIG service
VFTI is offline   Reply With Quote
Old 02-08-2016, 08:53   #12237
gelle

Венци ,тази седмица ще звънна на твоя човек да направим уговорка и да си взема маслото.
Поздрави
Мноо арна тая малолитражка !!!
Old 02-08-2016, 11:25   #12238
digitalundgrd
Дигиталния

digitalundgrd's Avatar

Quote:
Originally Posted by VFTI View Post
Поздрави на сектата от страната където горивото е 92стотинки за литър, а малолитражката която карам е 3.6 литра 200к.с. :P
Къв е тоя трактор 4 литра и 200 коня

Дай нещо по истинско - я кУрвет, я камаро SS, я HEMI 6.2

FIAT Coupe 16VT
Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD
digitalundgrd is offline   Reply With Quote
Old 02-08-2016, 11:50   #12239
Dimicha
Зарибен алфист

Амчи то Бусото е хеми бре
Old 02-08-2016, 17:04   #12240
Alfa User
Alfa 155 Fanclub-Bulgaria

Alfa User's Avatar

Aййй ... темата живнала бре ... Браво за готините мнения по ремонтите - наистина са доста полезни преживените мъки!
Аз малко съм извън линия, че правя едни кални бани тука ... Демек поздрави от моренцето, без да се дразните!
Reply
Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфа Ромео 155 > Срещи и мероприятия на собствениците на 155. Общи приказки свързани с модела « Previous Thread | Next Thread »
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules