Форуми - Начална страница Клуб Алфа Ромео България - Сайт
Register FAQ Members List Calendar Search Today's Posts Mark Forums Read

Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфа Ромео 159/Brera/Spider(946)
Алфа Ромео 159/Brera/Spider(946) Въпроси и отговори, свързани с поддръжката. Съвети при покупка.

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 16-08-2017, 19:39   #6046
Бобби
БКАР

Бобби's Avatar

Quote:
Originally Posted by Lyubcho_88 View Post
Според мен ниска цена за кола с лош външен вид е оправдана, ако е висок клас като тези 159-ки, ако е изрядна от към мотор. А тези мотори са здрави. И си мисля, че е идеален донор за за пълно възстановяване в оригинален вид, както е излезнала от салона.
Ако дадеш 1/2 от продажната цена за такъв автомобил и си го направиш както трябва, а не както моргаджията я претупа за да й вземе повече пари ще те радва и ще ти върши работа повече време.

Наистина има и други на тая цена, но тя е ниска, все пак има 159-ки 2007-2008 за по 8-9к лв...
Дарак, не-дарак това може да си позволиме повече от 90% обитаващите този форум

---------- Post added at 13:51 ---------- Previous post was at 13:50 ----------

Според мен ниска цена за кола с лош външен вид е оправдана, ако е висок клас като тези 159-ки, ако е изрядна от към мотор. А тези мотори са здрави. И си мисля, че е идеален донор за за пълно възстановяване в оригинален вид, както е излезнала от салона.
Ако дадеш 1/2 от продажната цена за такъв автомобил и си го направиш както трябва, а не както моргаджията я претупа за да й вземе повече, пари ще те радва и ще ти върши работа повече време.

Наистина има и други на тая цена, но тя е ниска, все пак има 159-ки 2007-2008 за по 8-9к лв...
Дарак, не-дарак това може да си позволиме повече от 90% обитаващите този форум
Нищо не е оправдано.......каквото и да сменяш в една кола....няма да е същата....и най добрите части да взимаш, там дето играе гаечният ключ....нещата няма да са същите....повярвай ми.....за 30 години като шофер съм го натрупал този опит.....
истината е, че стандарта ни е шибан....най ги обичам тунигованите коли....продава се същата за 25 000 евра заводско изпълнение....и нашият човек взима за 5 000 евра...налива колкото заводската...тя не е същата, защото винаги и куца нещо.....и иска пара...е нема как да стане.......сорри за труда и нервите....

---------- Post added at 16:39 ---------- Previous post was at 16:38 ----------

Quote:
Originally Posted by koolio View Post
Като гледам кви разсъждения се сипят ... тия дето искат да си я вземат евтинко и да си я стегнат, що направо не си сглобят една 159 с части от моргите?
Коле...тая тема ти е чужда....))....недей да влизаш в мисли....))
Old 16-08-2017, 21:23   #6047
beyn76
започва да се пристрастява

beyn76's Avatar

....ето ти още една на същата цена.....http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...5&slink=4cywv9
даже по добре изглежда....[COLOR="Silver"]
Тази преди около 2 месеца пратихме стария собственик на авто къщатата да я огледа,колата е с много външни и вътрешни забележки.Реалните километри са 300 и кусур к.км.Снимките адски заблуждават.
Old 16-08-2017, 21:55   #6048
Бобби
БКАР

Бобби's Avatar

Quote:
Originally Posted by beyn76 View Post
....ето ти още една на същата цена.....http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...5&slink=4cywv9
даже по добре изглежда....[COLOR="Silver"]
Тази преди около 2 месеца пратихме стария собственик на авто къщатата да я огледа,колата е с много външни и вътрешни забележки.Реалните километри са 300 и кусур к.км.Снимките адски заблуждават.
Ти километрите ги заеби.....в обявите у нас, под тези километри едва ли има кола.....важно е състоянието...
Old 16-08-2017, 23:16   #6049
stu
Болен алфист

Не искам да ти се бъркам в сметките, но ти искаш горе долу с парите за които си продал 156-цата си, да купиш 159-ка!И аз продадох 156sw 2.4 140 кс за 3к, но те заминаха за каско, регистрация, еко такса, джанти, ремап, аларма , дискове, накладки, гуми, ксенон и др. подобни консумативи!Просто изхарчих цялата сума по 159-ката след покупката и!Впоследствие се оказа, че всички накладките са чисто нови - рикамби, най-вероятно сменяни в Италия и ме посъветваха, като свършат да сменям всичко накуп.Честно казано аз не бих си купил 159 за 4-5000, а бих си запазил 156-цата!И, има коли и под 300к.
Old 16-08-2017, 23:26   #6050
ivjordan
Младши алфист

Кюстендилската верно е много зле. 5 бона са и твърде много.
Old 16-08-2017, 23:28   #6051
night_pz

Че hdi-то ми като гони 370 000 какво му е? Само 5w40 и по 15-16 000км не го пипа, дърпа стабилно особенно след ремапа и маховика, турбо, дюзи и почти всичко по двигателя без демпфената шайба са си оригиналните с колата. Е подрънква вече маховика но още държи! Важна е поддръжката, а не толкоз километрите!

.
night_pz is offline   Reply With Quote
Old Yesterday, 08:57   #6052
Бобби
БКАР

Бобби's Avatar

Quote:
Originally Posted by stu View Post
Не искам да ти се бъркам в сметките, но ти искаш горе долу с парите за които си продал 156-цата си, да купиш 159-ка!И аз продадох 156sw 2.4 140 кс за 3к, но те заминаха за каско, регистрация, еко такса, джанти, ремап, аларма , дискове, накладки, гуми, ксенон и др. подобни консумативи!Просто изхарчих цялата сума по 159-ката след покупката и!Впоследствие се оказа, че всички накладките са чисто нови - рикамби, най-вероятно сменяни в Италия и ме посъветваха, като свършат да сменям всичко накуп.Честно казано аз не бих си купил 159 за 4-5000, а бих си запазил 156-цата!И, има коли и под 300к.
))....върни се в темата и проследи мненията ми....търся най постното изпълнение на модела с най слабият мотор, а ти ми говориш от твоето балконче, като визираш това което притежаваш 2.4......нямам нужда от финансов съветник, който купува части на килограм и след това са му в излишък....
Представи си, че съм чичо Скруч....))
Old Yesterday, 10:27   #6053
stu
Болен алфист

Quote:
Originally Posted by Бобби View Post
))....върни се в темата и проследи мненията ми....търся най постното изпълнение на модела с най слабият мотор, а ти ми говориш от твоето балконче, като визираш това което притежаваш 2.4......нямам нужда от финансов съветник, който купува части на килограм и след това са му в излишък....
Представи си, че съм чичо Скруч....))
Сориии, не съм обърнал внимание какво точно търсиш!
Това най постно изпълнение с най-слабия мотор ми се вижда не много добра идея, поради факта, че е много вероятно да е закупено за здрава работа с минимум разходи от страна на собственника/ползвателя/!Това е лично мое мнение.
Old Today, 00:03   #6054
Бобби
БКАР

Бобби's Avatar

Quote:
Originally Posted by stu View Post
Сориии, не съм обърнал внимание какво точно търсиш!
Това най постно изпълнение с най-слабия мотор ми се вижда не много добра идея, поради факта, че е много вероятно да е закупено за здрава работа с минимум разходи от страна на собственника/ползвателя/!Това е лично мое мнение.
Това не е Дачия или някой ван, пикап, за да е купен за работа...това все пак е Алфа...дори и за таксита не ги карат в Италия.....
Според моите допитвания най слабият мотор е най дуракоустичив, спрямо другите.....от 25 години карам алфа и винаги съм избирал за модела най здравото....155 тс 8в.... 156 2,4 8в....и в тая последователност....мое виждане........но за разлика от много колеги никога не съм плюл марката.....
Колата ме кефи на визия и искам да я притежавам...толкова.....бях казал преди, че 159 не е бегачка.....каквто и мотор да е....бая е тежка....те италианските инженери го оправиха това с Джулия....)
Old Today, 08:33   #6055
boyracer

Джулия на мен като дизайн изобщо не ми харесва, по добре да бяха оставили дизайна на 159 и да я олекотят
А относно цените не знам колко ще я продават
Давам пример в Букурещ
Passat 2017 1.6TDI 120ps е 22 000 Euro
Mercedes C180 2017 автомат с нави и парктроник 29 000 Еuro
Toва са цени за нови коли.

Немците натискат яко с цените ако пазара е конкурентен.
Отделно има лизинги почти без оскъпяване директно от производителя (без банки посредници) което Alfa и Fiat Gruop не може да си позволи.
Old Today, 12:10   #6056
Kuku
УЗУРПАТОР

Kuku's Avatar

Quote:
Originally Posted by Бобби View Post
Това не е Дачия или някой ван, пикап, за да е купен за работа...това все пак е Алфа....
Аз с кеф бих купил Алфа Ромео за работа.... само, за да те опровергая

Tags
159, alfa, Car, Halipcho, romeo
Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфа Ромео 159/Brera/Spider(946) « Previous Thread | Next Thread »
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules