Форуми - Начална страница Клуб Алфа Ромео България - Сайт
Register FAQ Members List Calendar Search Today's Posts Mark Forums Read

Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфа Ромео 156/147/GT
Алфа Ромео 156/147/GT Въпроси и отговори, свързани с поддръжката. Съвети при покупка.

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 13-02-2015, 17:11   #16
nickgaidarov
Guest

...

.
  Reply With Quote
Old 13-02-2015, 17:39   #17
кученцетоОгиитаткоДоги
Старши алфист

кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar

Пробвай първо с доливането,но лично мен ме съмнява да стане,щото ако е от намаляването на спирачната течност,то би трябвало и спирачките да са ти поомекнали.За моргите виж на гогъл.По принцип като намериш една до нея са още 4-5.Не каза колко пари струва новата.

---------- Post added at 17:39 ---------- Previous post was at 17:30 ----------

Колега аз карам същата Алфа,в Холандия по моргите е фрашкано с такива.Вчера като ходих за фията в една морга,само на пръв поглед имаше поне 15 такива алфи.Дигнах на няколко капаците двигатели всичко си им беше на мястото.
Old 13-02-2015, 17:54   #18
Sm0k
Старши алфист

Sm0k's Avatar

Quote:
Originally Posted by dan84 View Post
Намерих я на педала, няма теч...Ако е лагер помпа най-добре и съединител да сменя така и така ще се разпилява всичко прав ли съм?
Та, извинявам се за спама - сега по темата:
1. Мен също ме съмнява да стане само с доливане и обезвъздушаване, щото щом пада нивото на течността, начи все некъде има теч - най-добре е да се разбере къде точно е теча преди да е станал по-голям. Иначе няма логика спирачна течност да изчезва от самосебе си - тва е затворена хидравлична система - нито има как течността да кипне, изври и да се изпари, нито при нормално работеща система трябва да има от къде да изтича
2. Ако се окаже че е от лагер-помпа, а то вероятно ше се окаже, щом помпата на педала е суха, задължително я сменяй с нова, щото тая операция дето е включва сваляне на скоростна кутия не си заслужава след 2 месеца да я повтаряш пак, щот таз от моргата е дала фира и тя. Тъй че тез морги на гугъл мапса ги забрави
3. По принцип на 10+ годишна кола ако ше сваляш кутията заради лагер-помпата - да, най-добре е да се смени и комплект съединител за да минеш с едно сваляне, после като свърши да не я сваляш втори път. Ама от друга страна, ако наистина ше сменяш колата след 7-8 месеца, като се свали кутията го вижте, преценете дали може да кара още година примерно, зависи какви километри ше направиш за това време и ако ше те изкара докато си вземеш друга кола може и да го оставите, там вече по твоя преценка зависимост колко е износен и колко още ше караш колата

.
Sm0k is offline   Reply With Quote
Old 13-02-2015, 18:31   #19
кученцетоОгиитаткоДоги
Старши алфист

кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar

Иначе в Холандия най-ефтините нови са по 65 евро,има и такива по 200 евро.От моргата,или корекома както му викам аз за 20 евро би трябвало да я вземеш.Виж съединитела на какво положение,ако има още хляб в него,щом ще я продаваш сле 7-8 месеца, сменяй само помпата и магън.Щото ако решиш да сменя всичко и то ново,ще ти излезе доста дебело.Без значение от къде ще си купиш частите,Франция или България.
Old 13-02-2015, 18:49   #20
dan84
Младши алфист

Quote:
Originally Posted by vesko11 View Post
Иначе в Холандия най-ефтините нови са по 65 евро,има и такива по 200 евро.От моргата,или корекома както му викам аз за 20 евро би трябвало да я вземеш.Виж съединитела на какво положение,ако има още хляб в него,щом ще я продаваш сле 7-8 месеца, сменяй само помпата и магън.Щото ако решиш да сменя всичко и то ново,ще ти излезе доста дебело.Без значение от къде ще си купиш частите,Франция или България.
Така, втора ръка части нямам никакво намерение да слагам особенно толкова важни, проверил съм в бг. Кагер помпа от 150-190 лв. Комплект съединител 250-80 лв. Компромиси с колата не съм правил нямам и намерение да правя, каквото трябва се купува тва е положението, няма какво да искаме 12-14 годишни коли да не се чупят тя не е вечна, но като ще я разпилявам да знам,че съм я направил като хората
dan84 is offline   Reply With Quote
Old 21-02-2015, 19:08   #21
dan84
Младши алфист

Долях малко спирачна течност, засега всичко е наред, времето ще покаже дали има друг по-сериозен проблем
dan84 is offline   Reply With Quote
Old 21-02-2015, 19:24   #22
ivailo rachev
BMW Killer

ivailo rachev's Avatar

Сега следи течността ако вземе пак да намалява погледни пак помпата на педала пък като дойда в Париж другата седмица ша я погледнем.
Alfa Romeo 155 2.0 8V SUPER 94"
ivailo rachev is offline   Reply With Quote
Reply
Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфа Ромео 156/147/GT « Previous Thread | Next Thread »
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules