Форуми - Начална страница Клуб Алфа Ромео България - Сайт
Register FAQ Members List Calendar Search Today's Posts Mark Forums Read

Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфа Ромео 156/147/GT
Алфа Ромео 156/147/GT Въпроси и отговори, свързани с поддръжката. Съвети при покупка.

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 14-01-2014, 11:49   #16
Alamo
Запален алфист

Quote:
Originally Posted by pumukle View Post
Тва са пълни глупости!!!
Във филтъра има филтърна хартия....и тва е
Ефекта на спортния филтър се дължи на факта, че е с по-ниско съпротивление и съответно е по-малко времето за реакция на мотора, поради съкратеното време за набавяне на по-голям обем въздух, когато е необходим....
а това колко въздух влиза се отчита от дебитомера, който се намира след филтъра и нямя нищо общо с него /филтъра/
Важното, за да е оптимален ефекта от конуса, е да му докараш студен въздух, да го изолираш от топлината на мотора и да го переш редовно, като след това перфектно да го омасляваш....тези 3 условия, ако ги спазваш, няма да имаш грижи!
Е те с тоя факт за ниското съпротивление не съм много съгласен. Оригиналният е с много по-ниско съпротивление. Ако искаш хубав спортен филтър с ниско съпротивление и без да ти дава грешки и да цапа дебитомера трябва да се бръкнеш 30лв ама с още една нула отзад за сух филтър. За 30лв най много да прецакаш дебитомера. Масово тези дето се продават не филтрират добре и са с високо съпротивление, включително и прехвалените К&N.
Иначе филтър най-лесно се сменя, като първо се махне пластмасовата тръба от скобите(към кутията и дебитомера), след това се вади една тръба от самата кутия (която стига до средата на филтъра) - така се отваря доста място за игра с болтовете.

Alamo is offline   Reply With Quote
Old 14-01-2014, 20:01   #17
vovata
кукундрелник

vovata's Avatar

Quote:
Originally Posted by nexs7910 View Post
Колеги, някой сменял ли е филтърната кутия на 156 1.9 жтд? Че аз вчера сменях и лесен начин не видях, трябваше да махна бронята и гредата която държи радиаторите ( долната) има три много е..ани болта до радиатора с които е хваната кутията, една гайка на няква стойка под акумулатора и май това беше, после много дърпане въртене в всякъкви посоки и най-накрая я измъкнах отдолу....
наистина се сменя гадно
vovata is offline   Reply With Quote
Old 15-01-2014, 20:57   #18
ALFonsOlder
Старши алфист

ALFonsOlder's Avatar

това чудо всяка година ли се сменя?
какви са признаците за смяна?
Old 16-01-2014, 09:13   #19
TheRaDoOo
Запален алфист

TheRaDoOo's Avatar

Аз съм сменял на 1.9 jtd, обаче не можах да я измъкна отдолу и свалих акумолатора, а след това и планката на която седи той, така филтърната кутия излиза на горе без никакви ядове. Това ми се струва най-лесния вариант.
Old 16-01-2014, 17:39   #20
dimitar_vd62
Дърт гъзар от БКАР

dimitar_vd62's Avatar

Quote:
Originally Posted by Alamo View Post
Е те с тоя факт за ниското съпротивление не съм много съгласен. Оригиналният е с много по-ниско съпротивление. Ако искаш хубав спортен филтър с ниско съпротивление и без да ти дава грешки и да цапа дебитомера трябва да се бръкнеш 30лв ама с още една нула отзад за сух филтър. За 30лв най много да прецакаш дебитомера. Масово тези дето се продават не филтрират добре и са с високо съпротивление, включително и прехвалените К&N.
......
Псулютно, да не кажа че и кой знае каква разлика не отбелязах.За новия дебитомер ми дадоха гаранция в сервиза при положение че си сложа фабричния филтър.
Alfa Romeo 156 1.8ts 2001
dimitar_vd62 is offline   Reply With Quote
Old 21-02-2015, 13:27   #21
Telerig
166 2.4 JTD; 159 2.4 JTDm

Quote:
същия проблем го имах и аз....пластмасата е лошо качество и винта превърта вътре заедно с гайката /или както му е там името/, която е вградена вътре ....само сваляне на цялата кутия му е майката...не е сложно....трудното идва после...трябва доста изобретателност да премахнеш тия винтове....и още повече изобретателност да я затвориш добре после.....
Колеги някой има ли идея как да ги премахна тия навити един в друг винтове, на моят капак на кутията на филтъра също са превъртели и не затягат капака и в същото време нямат махане...взел съм ботове да ги сменям, но не става номера да ги развия. Единственото което ми идва наум е с някакво шило да разширявам дупките и да ги издърпам ама дали няма да прецакам нещо...някой ако има идея или се е борил с това, ще съм благодарен да даде идея.
Telerig is offline   Reply With Quote
Old 21-02-2015, 16:12   #22
tonov
инат

tonov's Avatar

Свалил ли си кутията?
Old 21-02-2015, 16:25   #23
alfaromeo16vVarna
Запален алфист

alfaromeo16vVarna's Avatar

Сваляй смело ако се счупят крачетата на болчетата има доста филтарни кутии за продаване не че за реклама но аз като сменях моя филтър си взех резервна кутия да имам слава богу сичко мина благополучно и сега си седи кутията +това в сервиза или ще я потрошат или няма да го сменят под думите че днес имат много работа и ти можеш да си го смениш сам. Успех
Old 21-02-2015, 19:33   #24
Telerig
166 2.4 JTD; 159 2.4 JTDm

Благодаря за отговорите - успях да махна капака без да свалям кутията, като подпъхнах отверка в ръбовете на два от винтовете и побутвайки и въртейки винтовете с друга отвертка го свалих с триста зора...те толкова бяха превъртели, че като свалих трите другите сами излязоха. Проблема стана после като реших да ги махам - понеже винтовете са навити в някакви безумни месингови конуси с резба- тези конуси супер трудно ги развих. Пръсках ги с WD40 смазка и с отвертка в главата на винта и с клещи напънах конусите и с много сила,напън и псувни поддадоха. Оказа се, че винтовете са ръждясали яко. Не мога да си обясня как може така малоумно да затворят тоя капак...замених ги с болтове, стегнах здраво с гайки отгоре и засега се справих. Иначе бих си купил на старо кутия, но ме съмнява дали пак няма да е същата история...
Досега винаги съм сменял филтъра в сервизи и да ви кажа явно капака само така с натискане го затварят колкото да седи... като са превъртели тия винтове, което е май масово явление...проблема е, че така не уплътнява хубаво кутията.
Telerig is offline   Reply With Quote
Reply
Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфа Ромео 156/147/GT « Previous Thread | Next Thread »
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules