Форуми - Начална страница Клуб Алфа Ромео България - Сайт
Register FAQ Members List Calendar Search Today's Posts Mark Forums Read

Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфа Ромео 155
Алфа Ромео 155 Въпроси и отговори, свързани с поддръжката. Съвети при покупка.

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 11-10-2017, 07:33   #16
mirecyt
започва да се пристрастява

Май е втория.. Търсих болтове, или са скрити или няма..
Намерих няква схема, която не ми помогна в интерес на истината
Attached Thumbnails
Screenshot_2017-10-08-16-34-39.jpg  

Alfa Romeo 92' 155 1.8T.S. Sport 127hp
mirecyt is offline   Reply With Quote
Old 11-10-2017, 09:16   #17
ivangenchev

ivangenchev's Avatar

На воланите без Air bag капака е на щипки, трябва илно да го издърпаш или с отверка да си помогнеш.
Old 11-10-2017, 20:11   #18
mirecyt

Quote:
Originally Posted by ivangenchev View Post
На воланите без Air bag капака е на щипки, трябва илно да го издърпаш или с отверка да си помогнеш.
Супер, това го предполагах, но след 2 часа ръчкане и бибиткане реших да преустановя опитите
Ще докладвам пак при следващия опит

Old 13-10-2017, 16:32   #19
bobi1997
Запален алфист

Откачи клемата на акумулатора колега другия път като я правиш тая операция
Old 14-10-2017, 12:08   #20
mordohy
чичка с очила и шкембенце
Член на клуба

mordohy's Avatar

Quote:
Originally Posted by mirecyt View Post
Благодаря за упътванията, колеги!
Волана като е кривнал, колата върви идеално направо.. Мисля, че ходовата си е правилно нагласена и единия вариант е като ми сменяха накрайник да се е случило, другия е, волана да е местен..
Само един въпрос.. Този капак на волана, зад който вие имате еърбег(аз мисля, че нямам), как точно излиза ? Доста го мъчих, но явно си има цака
Пак виж какво съм писал по-горе!
Първо виж дали волана си е на мястото според рейката!
Ако е така ги накарай да ти регулират предницата по прав волан!
Ако воланът си е на място, а сега ти го изправиш на тоя реглаж, винаги на едната страна ще завива повече, а на другата по-малко.
Това се опитвам да ти изясна.
Иначе е лесно. Вадиш волана и го презацепваш.
А жабетата после кой че ги руча?!
Old 15-10-2017, 09:50   #21
Dimicha
Зарибен алфист

Quote:
Originally Posted by mordohy View Post
Пак виж какво съм писал по-горе!
Първо виж дали волана си е на мястото според рейката!
Ако е така ги накарай да ти регулират предницата по прав волан!
Ако воланът си е на място, а сега ти го изправиш на тоя реглаж, винаги на едната страна ще завива повече, а на другата по-малко.
Това се опитвам да ти изясна.
Иначе е лесно. Вадиш волана и го презацепваш.
А жабетата после кой че ги руча?!
В тая връзка имам следния въпрос. Ако вече е отишъл коня у ряката, т.е. воланът е ваден безброй пъти, то може ли да се намери "средата" на рейката отдолу с мерене по самата рейка? Нали от нея стърчи (като се дръпнат маншноните) едно жулязо, май "гребен" се казва, което се подава от двете страни и в него се завиват вътрешните накрайници. Ако се измери и нагласи тоя гребен да се подава еднакво от двете страни няма ли да се възстанови първоначалното положение. И тогава вече си центрова човекът волана и си прави реглажа при фиксира волан.
Old 15-10-2017, 10:00   #22
lordliness
Скитник

lordliness's Avatar

Чета и си мисля, че тези неща никой не ги е правил и ви е тъмна Индия. . Колко мислите, че се изкривява волана? Абсурдно е да се говори за обороти. Изкривява се едва няколко градуса. Някой от вас брои ли оборотите на волана когато завива, едва ли. Когато механиците сменят накрайници броят резбите и след това въобще не се налага ходене на стенд. Дори не ми се мисли как е вървяха кола при която след стенд волана е мръднал с обороти.
На 156 например волана прави един пълен оборот надясно и един наляво. Сигурен съм че не го знаехте. Това е, от пълен ляв до пълен десен два оборота.

.
lordliness is offline   Reply With Quote
Old 15-10-2017, 22:23   #23
mimouzunov
+-

mimouzunov's Avatar

Quote:
Originally Posted by lordliness View Post
Чета и си мисля, че тези неща никой не ги е правил и ви е тъмна Индия. . Колко мислите, че се изкривява волана? Абсурдно е да се говори за обороти. Изкривява се едва няколко градуса. Някой от вас брои ли оборотите на волана когато завива, едва ли. Когато механиците сменят накрайници броят резбите и след това въобще не се налага ходене на стенд. Дори не ми се мисли как е вървяха кола при която след стенд волана е мръднал с обороти.
На 156 например волана прави един пълен оборот надясно и един наляво. Сигурен съм че не го знаехте. Това е, от пълен ляв до пълен десен два оборота.

Модела 155 го има с 2 различни рейки (с по-новата волана се върти по-малко за да се завие до краи, това маи не го знаеше нали)...
Пробвал съм да си правя реглаж сам, по някаква старинна технология с един канап, (отне ми половин ден и мерене до побъркване) получи се защото после ходих на стенд и там само констатираха че всичко е наред!
Това с броенето на резбите става, но и доста често волана мръдва съвсем леко нанякъде и ако незнаеш къде е бил преди това няма и да се усетиш че е мръднал

Иначе като се ходи на реглаж е редно там да оправят сходимоста страничния наклон (камбър) на колелата (ако може), да изравнят хода на рейката и да центрират волана... Явно са си спестили някои от тея неща...

.
mimouzunov is offline   Reply With Quote
Old 15-10-2017, 23:14   #24
lordliness
Скитник

lordliness's Avatar

Quote:
Originally Posted by mimouzunov View Post
Модела 155 го има с 2 различни рейки (с по-новата волана се върти по-малко за да се завие до краи, това маи не го знаеше нали)...
Пробвал съм да си правя реглаж сам, по някаква старинна технология с един канап, (отне ми половин ден и мерене до побъркване) получи се защото после ходих на стенд и там само констатираха че всичко е наред!
Това с броенето на резбите става, но и доста често волана мръдва съвсем леко нанякъде и ако незнаеш къде е бил преди това няма и да се усетиш че е мръднал

Иначе като се ходи на реглаж е редно там да оправят сходимоста страничния наклон (камбър) на колелата (ако може), да изравнят хода на рейката и да центрират волана... Явно са си спестили някои от тея неща...
Останах с впечатление, че сам не знаеш с колко по малко се върти, нали? Или ще изтичаш да преброиш?
Никой не го е еня с колко рейки са били, скоро ще отидат в небитието и никой няма да ги помни.
Old 16-10-2017, 17:37   #25
gaiska
Запален алфист

Alfa User, къде ходиш на стенд в Пловдив и всичко е ок?
Old 16-10-2017, 19:00   #26
Alfa User
Alfa 155 Fanclub-Bulgaria

Alfa User's Avatar

Сервиза точно преди McDonalds на булеварда откъм Технополис и Метро - много е свестно момчето, дет работи там, и никога не ме е подвел за нищо!

The Legend 155 - the site for BG fans
Alfa User is offline   Reply With Quote
Old 16-10-2017, 19:54   #27
gaiska
Запален алфист

Този сервиз, който е на тротоара, между Макдоналдс и кафенетата срещу аграрния ли?
Old 16-10-2017, 21:21   #28
mordohy
чичка с очила и шкембенце
Член на клуба

mordohy's Avatar

Quote:
Originally Posted by Dimicha View Post
В тая връзка имам следния въпрос. Ако вече е отишъл коня у ряката, т.е. воланът е ваден безброй пъти, то може ли да се намери "средата" на рейката отдолу с мерене по самата рейка? Нали от нея стърчи (като се дръпнат маншноните) едно жулязо, май "гребен" се казва, което се подава от двете страни и в него се завиват вътрешните накрайници. Ако се измери и нагласи тоя гребен да се подава еднакво от двете страни няма ли да се възстанови първоначалното положение. И тогава вече си центрова човекът волана и си прави реглажа при фиксира волан.
Може.
Описал съм го, но ще ти го кажа пак.
Завърташ волана в крайно положение, държиш здраво и точно отгоре, на нула градуса слагаш с тебешир или каквото ти хареса един белег!
Въртиш в другата посока, като следиш белега колко оборота ще направи, като може да са точно два, а може и повече, като например два и седем осми или друг неравноделен такт. В крайното положение драсваш две черти. Делиш оборотите на две, като добавяш и половинката от дробната част. Тука ти е средното положение и воланът трябва да ти е в средата.
Пример:
Воланът ти има ход два оборота и 120 градуса.
Средата ти е един оборот и още 60 градуса. Наместваш там волана и ако не е в средна позиция го вадиш и презацепваш !
Това е.
Old 17-10-2017, 20:06   #29
Alfa User
Alfa 155 Fanclub-Bulgaria

Alfa User's Avatar

Quote:
Originally Posted by gaiska View Post
Този сервиз, който е на тротоара, между Макдоналдс и кафенетата срещу аграрния ли?
Точно този - никога не съм съжалил, че съм отишъл там!

---------- Post added at 20:06 ---------- Previous post was at 20:04 ----------

Quote:
Originally Posted by mordohy View Post
Може.
Описал съм го, но ще ти го кажа пак.
Завърташ волана в крайно положение, държиш здраво и точно отгоре, на нула градуса слагаш с тебешир или каквото ти хареса един белег!
Въртиш в другата посока, като следиш белега колко оборота ще направи, като може да са точно два, а може и повече, като например два и седем осми или друг неравноделен такт. В крайното положение драсваш две черти. Делиш оборотите на две, като добавяш и половинката от дробната част. Тука ти е средното положение и воланът трябва да ти е в средата.
Пример:
Воланът ти има ход два оборота и 120 градуса.
Средата ти е един оборот и още 60 градуса. Наместваш там волана и ако не е в средна позиция го вадиш и презацепваш !
Това е.
Абе Иво, за какво му е на човека цялото главоболие, при положение че центровката на волана е прее*ана от "майстора" - да се връща там и да си иска поправка на мазалото ...

The Legend 155 - the site for BG fans
Alfa User is offline   Reply With Quote
Old 18-10-2017, 07:25   #30
mirecyt

От кой по-точно да искам да ми оправи мазалото? Майстора, който е сменял накрайника или майстора, който ми е правил стенда?

Reply
Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфа Ромео 155 « Previous Thread | Next Thread »
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules